Justice League Zack Snyder

Zack Snyder

Zack Snyder

V roce 2004 debutoval nebývale úspěšným remakem hororové klasiky George A. Romera Úsvit mrtvých, načež diváky uchvátil stylistickou řežbou 300: Bitva u Thermopyl Franka Millera a epickou adaptací Strážců Alana Moorea. Co dál?


2 0
10.12.2014

Základní informace

Datum narozeni: 1.3.1966
Narozen: Green Bay, Wisconsin, USA
Funkce: Producent filmového světa DC Comics a režisér jeho klíčových snímků 

Úsvit režiséra

Zack Snyder se narodil 1. března 1966 ve městě Green Bay severoamerického státu Wisconsin, brzy na to se však s rodinou přestěhoval do Connecticutu. Otec byl výkonný vojenský rekrutér, matka zůstávala v domácnosti a občas do rodinné kasičky přispívala jako malířka a fotografka. Zack se původně vydal po matčiných šlépějích a studoval Heatherley School of Fine Art v Anglii.


Na vysokou školu se rozhodl pro Art Center College of Design v Kalifornii, kde chodil do třídy například s Michaelem Bayem. Momentálně stále žije v Kalifornii se svou druhou ženou a šesti dětmi. Jedno z nich, syn Eli, si zahrál v jeho dvou nejznámějších filmech – mladého Leonidase v 300 a mladého Rorschacha ve Strážcích.

Stejně jako již zmíněný král akčního žánru, i Zack Snyder začínal točením reklam. Jeho klienty se stala například automobilka BMW, Audi nebo Nissan. Nechyběly ani další známé značky z jiných oborů jako Nike, Budweiser či Reebok. Na poli celovečerních snímků měl Snyder debutovat v roce 2003 adaptací televizního krimiseriálu ze 70. let S.W.A.T – Jednotka rychlého nasazení, pro tento žánr však producentům Zackův osobitý styl zrovna nesedl, a tak se jeho prvním celovečerákem stává až o rok později hororový remake Úsvit mrtvých o skupince lidí čelící v zabarikádovaném supermarketu celosvětové apokalypse nadvlády oživlých mrtvol.

Ponoření do světa komiksů

Z filmu se stal nečekaný hit, který po dlouhé době zase pořádně nastartoval hype hororových předělávek. V roce 2007 se Snyder vrací v adaptaci komiksového románu z pera Franka Millera 300: Bitva u Thermopyl, kde nám poprvé předkládá svůj um pro důraz na dodržování grafické předlohy a vizuální orgie. Podobného apelu na vizuál jsme se dočkali i u Snyderovy adaptace Strážců Alana Moorea, přestože tady mu trochu podrážel nohy fakt, že zatímco Třístovka měla jen pár zpravidla akcí nabitých stran, Watchmen jsou velmi komplikovaným a nahuštěným příběhem s mnoha zvraty, propracovanými postavami a jemnými odkazy.

I tento epos se však Snyderovi povedlo víceméně ukočírovat a u mnoha fanoušků předlohy se jeho Strážci dnes těší značnému uznání. Po menších odbočkách skrze animovanou Legendu o sovích strážcích z roku 2010 a skoro až videoherní řežbu Sucker Punch o rok později se Snyder ke komiksovému žánru plnohodnotně vrací v roce 2013 s Mužem z oceli, novým filmovým převyprávěním zrodu nejslavnějšího komiksového superhrdiny – Supermana.

Z tohoto na první pohled samostatného filmu se však záhy vyklubal stavební kámen společného filmového světa DC Comics (ve stylu toho od Marvelu), v rámci nějž teď Snydera čeká jak blížící se crossover Supermana s Batmanem, Batman v Superman: Dawn of Justice, tak i první velká společná týmovka Justice League. Jak se s tím tento osmačtyřicetiletý rodák z Wisconsinu asi vypořádá?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Wonder Woman


Režie: Patty Jenkinsová
Scénář: Allan Heinberg
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Gal Gadot, Robin Wright, David Thewlis, Chris Pine, Connie Nielsen, Elena Anaya, Lucy Davis, Dany Huston, Ewen Bremmer, Doutzen Kroes, Eleanor Matsuura, Mayling Ng, Eugene Brave Rock, Samantha Jo, Saïd Taghmaou
Stopáž: 141 minut 

Reklama

Nepřehlédněte

Co nám prozradil Comic-Con?

Co nám prozradil Comic-Con?

Kromě traileru na Justice League nabídl panel společnosti Warner Bros. i spoustu novinek o chystaných filmech vesmíru DCEU. Pojďme se na ně podívat.

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Batman a Superman online

Kde si můžete pustit jejich filmy online?

Batman v Superman
Filmy – Superman
Filmy – Batman