Killjoys (Killjoys: Vesmírní lovci)
80/100 - 118×

Killjoys(Killjoys: Vesmírní lovci)

Tuhle trojici nechce jen tak někdo potkat. Pohybují se napříč vesmírem, mezi válkou zmítanými planetami, a loví zloduchy za peníze. Členové tohoto týmu, který si říká Killjoys, jsou Dutch, smrtelně okouzlující dáma, sarkastický John, který nesnáší konflikty a nerad používá sílu, a D'avin, loajální voják a silný zabiják.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 43 minut
žánr
Akční, Sci-fi
hrají
Hannah John-Kamen (Dutch), Aaron Ashmore (John Jaqobis), Luke Macfarlane (D’avin Jaqobis), Sarah Power (Illenore Pawter Simms), Morgan Kelly (Alvis Akari)


S01E01: Bangarang

S01E01: Bangarang

Seznamujeme se s postavami a místy. Dutch a Johnny jsou na akci, načež se Johnny pouští do záchrany svého bratra D'avina, což v konečném efektu ale málem stojí život Dutch.

cz sk
19.6.2015
966 000
43 minut

V pustinách Westerles, jedné z planet planetárního systému Quad, je vyslýchán zloděj jménem Johnny Jaqobis ohledně lodě, kterou ukradl Corenu Jeersovi. Corenovi muži dovnitř dotáhnou zahalenou ženu, kterou chytili venku a netrvá dlouho a ona žen, Dutch a Johnny zadrží Corena. Nejsou to zloději, jsou členy Killjoys – lovci odměn, jednoduše řečeno – a vezmou Corena zpět do vazby RAC.

Johnny a Dutch jsou parťáci už šest let, jen ne v romantickém slova smyslu. Když Johnny uvidí příkaz k zabití uprchlíka Kobee Andrase, bez rozmýšlení jej vezme. Vystopuje Andrase na otrokářskou loď, kde je Andras bojovníkem v kleci. Johnny se s ním nechá zavřít do klece a ukazuje se, že ti dva jsou bratři. Johnny tu není, aby Andrase (skutečným jménem D'avina) zabil, je tu, aby ho zachránil, ač se osm let neviděli. V tu chvíli už Dutch ví, do čeho se Johnny zapletl a vyráží mu na pomoc. Na lodi zjišťuje, že po D'avinovi jde další lovec, ale Dutch je rychlejší a D'avina s Johnnym odvádějí.

Ovšem příkaz k D'avinově zabití je problém, který musejí vyřešit. Jedinou cestou ven je zjistit, kdo ho vydal a dát jim něco, co chtějí víc. Ukazuje se, že příkaz vydala vládnoucí megakorporace Společnost. Přes Dutchina přítele Alvise zjišťují, že společnost touží po chlapíkovi jménem Rolly Desh, který jim něco ukradl.

Takže vyráží hledat Rollyho. Necházejí ho na křtu půdy, kde ale Dutch kvůli nesplnění úkolu napadá další lovec. Postřelí ji otrávenou šipkou a Dutch míří do kuchyně, aby si udělala léčivý obklad, zatímco Johnny a D'avin honí Rollyho. Dutch cestou kolabuje a zachraňuje jí muž, který ji, z flashbacků soudě, vychoval v bojovnici a vražedkyni, kterou je.

Johnny a D'avin Rollyho chytí a D'avin ho zabíjí, protože po nich jdou místní stráže. Jeho vraždu mají natočenou, přičemž si i vezmou zpět to, co Rolly ukradl, takže Společnost je spokojená a příkaz k D'avinově zabití ruší.

Dutch z toho ale ještě venku není. Musí čelit radě Killjoys, která rozhoduje o jejím osudu po nesplnění úkolu. Dutch má štěští a je očištěna. Že by s tím měl něco společného onen muž z flashbacku, co ji zachránil?

Po akci sedí D'avin a Johnny v hospodě a D'avin se snaží přesvědčit Johnnyho, že Dutch vůbec nezná a neměl by jí věřit. Nejspíš ho chce chránit, ale je ještě brzy soudit, jak to bude ve skutečnosti.

Po návratu na loď na Dutch čeká dárek od muže z flashbacků a Dutch je z tohoto daru evidentně rozhozená a zdá se, že tohoto muže ve svém životě zrovna moc nechce.

Hudba z epizody:

  • Nobody Move od Hanni El Khatib – úvodní scéna
  • Home is Where od Diamond Bones – Dutch popíjí na lodi s Johnnym a probírají, zda by se měl Johnny udat, či by měli najít způsob, jak D'Avina zbavit na něj vypsaného příkazu k zabití
  • Fire Escape od Civil Twilight – stráže otravují lidi a muž tlačí vozík ve Starém městě na Westerley, což se prolíná do toho, jak Dutch mluví s barmanem
  • Wicked World od Trevor Yuile – bojová scéna v chodbě
  • Mother I'm Alive od Hot as Sun – na konci epizody, kdy D'avin a Johnny sedí v baru a D'avin vyslýchá Johna ohledně toho, jak zná svou parťačku

Foto: SyfyHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SelWraith

Tak tohle mě tedy vůbec nechytlo.. Nuda a klišé.

22.6.2015 | 11:56:32
Remi91

Velmi příjemný začátek. Sympatičtí herci, povedená vizuální stránka a příběh, který má co nabídnout. Jsem zaháknutý a chci víc. 75%

21.6.2015 | 22:54:29
Mass

Zpracování horší jak z 80tých let..

redaktor
21.6.2015 | 16:16:10
ScaryX

Čekal jsem víc, ale u mě dobrý.

redaktor
20.6.2015 | 19:34:20
RabidTS

Čo ja viem Flashback-y sú dneska v móde ale už je to(už mi to ide na nervy u Arrova) tu zas, sledovať ako ju ocko vycvičí na prof. Killerku :O Uvidí sa to čo bude ďalej zatiaľ 80 %

20.6.2015 | 19:33:53
otikk

No nevím tohle jestli stojí vůbec za propagaci. Firefly měl taky slabiny, ale je to defacto super klasika oproti tomuhle.Nedá se to porovnat. Škoda no..

20.6.2015 | 13:49:52
Teraxa

První díl trochu zklamání… ale dám šanci

20.6.2015 | 13:27:44

Stav překladu

Epizoda S05E10: Last Dance

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá Milenka

Reklama

Filtr seriálů
Reklama