Killjoys (Killjoys: Vesmírní lovci)
79/100 - 114×

Killjoys(Killjoys: Vesmírní lovci)

Tuhle trojici nechce jen tak někdo potkat. Pohybují se napříč vesmírem, mezi válkou zmítanými planetami, a loví zloduchy za peníze. Členové tohoto týmu, který si říká Killjoys, jsou Dutch, smrtelně okouzlující dáma, sarkastický John, který nesnáší konflikty a nerad používá sílu, a D'avin, loajální voják a silný zabiják.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 43 minut
žánr
Akční, Sci-fi
hrají
Hannah John-Kamen (Dutch), Aaron Ashmore (John Jaqobis), Luke Macfarlane (D’avin Jaqobis), Sarah Power (Illenore Pawter Simms), Morgan Kelly (Alvis Akari)


S01E07: Kiss Kiss, Bye Bye

S01E07: Kiss Kiss, Bye Bye

Pátrání po D´avinových ztracených vzpomínkách vyústí v konfrontaci, která tým změní a potencionálně by jej mohla nejen zabít, ale i zničit.

cz sk
31.7.2015
841 000
43 minut

Johnny a D´avin jsou odhodlaní pomoci Dutch zbavit se Khlyena. Proto se Johnny vrtá v neurolinku a snaží se z něj dostat nějaká vodítka ohledně Khlyenova umístění. Ovšem když se mu povede ze zařízení něco dostat, přestane fungovat a jelikož Johnny nemůže opravovat něco, u čeho ani neví, jak to funguje, používá to na sobě, což se ukáže nebýt zrovna dobrým nápadem. Zařízení z Johnnyho dostává až Pawter, ale po jejím zásahu přístroj bohužel zůstává nefunkční a pro Johnnyho neopravitelný.

Návštěva u Pawter přinese ovšem i dobrou zprávu, protože má stopu k doktorce Jagerové, kterou D´avin tak zoufale hledá. Našla jejího dalšího pacienta, Graysona, který je zavřený na místní psychiatrii. Do ústavu pro duševně choré vás uprostřed noci na návštěvu jen tak nepustí, takže to naše trio vyřeší po svém a Graysona unáší.

Grayson ví, kde doktorku Jagerovou najdou a bere je na místo zvané Utopie, které je sídlem drog, trhů a pařeb. Zatímco Grayson hledá doktorku Jagerovou a Johnny hledá někoho, kdo mu pomůže s opravou neurolinku, D´avin testuje místní desetiminutovou drogu a pod jejím vlivem vyjíždí po Dutch, která se jeho pozornosti zrovna nebrání.

Muchlování přerušuje Grayson, který našel doktorku Jagerovou a celý tým se vydává do její “ordinace”. Místo dámy, kterou hledají, ovšem nacházejí její bývalou asistentku, která v její práci vymývání mozku pokračuje. Takže jen další slepá ulička. Po návratu na Westerley je Dutch zatčena za Graysonův únos, ale ukáže se, že to celé zaaranžovala Delle Sayeh z Devítky proto, aby jí Dutch, které pomůže dostat se ven, dlužila laskavost bez otázek. Protože je ale Dutch Dutch, nedá se využít tak snadno a přiměje Delle dát jí něco na oplátku. Chce umístění doktorky Jagerové a čas s ní beze stráží.

Ten dostává a naše trio nachází tu, kterou tak dlouho hledali. Doktorka Jagerová (hraje Amanda Tapping) se zdá býti samaritánkou, která se snažila D´avinovi pomoci, když k ní přišel a prosil ji, aby mu vymazala vzpomínky na to, jak zabil svou četu, k čemuž ho, dle jejího vyjádření, nikdo nenutil a udělal to proto, že se psychicky zhroutil. D´avin ji žádá, aby mu ty vzpomínky vzala nadobro a ona souhlasí. Proti se ovšem postaví Dutch a Johnny a vrací se na loď, aby si to promysleli.

Johnny nechává D´avina a Dutch samotné, odchází, aby nechal spravit neurolink a rozhovor těch dvou se změní v intimní chvíle pro dospělé. Uprostřed akce se vrací Johnny a zděšeně opět odchází, protože dle jeho slov to je jako by jeho brácha klátil jeho ségru a bojí se, že se dostane do situace, kdy si mezi nimi bude muset vybírat a ví, že si vždy zvolí Dutch, což z něj sice dělá dobrého přítele, ale už horšího bratra.

Mezitím se ukazuje, že doktorka Jagerová není hodnou samaritánkou, ale novodobým doktorem Franskensteinem. D´avin má v sobě jistý spouštěcí mechanismus, který ho přiměje zavraždit svůj tým – a jeho týmem jsou nyní Dutch a Johnny. A doktorka Jagerová tento spínač spouští a, ač spolu ještě před pár desítkami minut byli v posteli, D´avin se pokouší Dutch zabít. Té se nakonec povede ho uzemnit a spoutat, ale výrazně přitom utrpí jak její zevnějšek, tak psychika, protože se ji právě pokusil zabít někdo, ke komu měla blízko.

Johnny se konečně vrací na loď a najde zbědovanou Dutch. Zprvu nevěří, že to udělal D´avin, ale jeho nedůvěra rychle přeroste v nechápavost, jak D´avin mohl. Brzy jim oběma dochází, že v tom musí mít prsty doktorka Jagerová a zatímco Johnny hlídá D´avina, Dutch se vydává za ní.

D´avinovi se podaří uvolnit a Johnnyho pobodá. Naštěstí má tým čtvrtého člena, loď Lucy a ta na Johnnyho pokyn volá na pomoc nejbližšího doktora, Pawter. Ta využívá veškerých svých konexí – původu z Qreshe – a shání transport do nemocnice a Johnnymu zachraňuje život.

Ač to ze začátku vypadá zoufale, Dutch se povede zneškodnit Jagerovou, vypnout D´avinovu touhu je zabít a doktorce dává ochutnat její vlastní medicínu. Donutí jejího asistenta, aby jí vymazal paměť, čímž v podstatě přijde o to, kým je a je to pro ni horší trest, než smrt.

Na konci dílu opouštíme tým v dost zbědovaném stavu. Johnny je v nemocnici, Dutch zbitá a D´avin totálně psychicky odrovnaný kvůli tomu, co provedl. Zatímco Johnny se snaží svému bratrovi odpustit, od Dutch D´avin odchází s nepořízenou. Ač ví, že ten, kdo ji málem zabil, nebyl skutečně on, ona byla sama sebou a to se přejít nedá.

Hudba z epizody:

 • Won’t Give In od Jason Zerbin – hraje na začátku epizody, když Johnny zkoumá neurolink
 • Mess Of A Man od Matthew Mayfield – když Dutch a D´avin střílejí na terč
 • Surface od Aero Chord – tým vstupuje do klubu Utopia
 • Rattlesnake od Rogue – klub Utopia, druhá scéna
 • Rat Twist od PIXL – D´avin a Dutch se muchlují v klubu Utopia
 • In for the Kill od La Roux – scéna předtím, než se D´avin a Dutch dostanou do postele
 • Waving Wild od Arum Rae – John se vrátí na loď přímo uprostřed D´avinovy a Dutchiny akce
 • Love Song od Caveboy – žhavá scéna mezi Dutch a D´avinem
 • Slipping Away od Barcelona – John se na baru baví s Preem o „vztahu“ mezi Dutch a D´avinem
 • Seduce & Destroy od Otep
 • Stare Into The Light od Dear Frederic – ve scéně, kde Johnnyho operují v nemocnici
 • Immune od Groenland – závěrečná scéna s Dutch a D´avinem

Foto: SyfyHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
dCate

Zatím nejlepší díl :)

17.10.2015 | 15:09:13
ScaryX

Přišlo mi to jako špatnej pokus o dobrý téma…

webmaster
2.8.2015 | 20:17:44

Stav překladu

Epizoda S05E10: Last Dance

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá Milenka

Reklama

Filtr seriálů
Reklama