Killjoys Svět Killjoys

Svět Killjoys

Svět Killjoys

Již v první epizodě jsme viděli, že se seriál Killjoys neodehrává jen na jedné planetě, ale v celém planetárním systému. Takže zatímco čekáte na titulky ke druhé epizodě, můžete si o tomto světě a planetách či měsících, ze kterých se skládá, něco přečíst.


18 0
27.6.2015

The Quad

Quad se skládá z jedné trpasličí planety a jejích 3 měsíců. 1 + 3 = 4 = Quad. Quad je futuristickou výspou lidské civilizace, ale jak se brzy dozvíte, mohly by to být také čtyři různé galaxie. Quad je tvořen složitým kastovním systémem, což souvisí s omezením vhodných nemovitostí…

(Foto:Syfy)


Qresh

Qresh je v horní části kastovního systému, kde si tvoří své domovy elitní umělci, politici, vědci, investoři, obchodníci a filozofové. Stejně jako země byl Qresh kdysi jediným světem ve svém solárním systému podporujícím život. Během času jeho populace rostla a prospívala, až toho bylo na zdroje trpasličí planety příliš a poškodil se ekosystém planety. (Připomíná vám to něco?)

Brzy začali vědci a politici hledat za svými hranicemi místo, kde skladovat svůj odpad a těžit své zdroje. Ale místo aby hledali v oceánech, jako to děláme my na Zemi, “Společnost“ – velká organizace, mocné společnost neoddělitelně spjatá s politiky a vládnoucími rodinami na Qreshi – hledala v nebi. Obzvlášť na jejich největším měsíci.

(Foto:Syfy)

Westerly

Na chvíli společnost zneužívala Westerley pro jeho geologické zdroje. Vzali si, co chtěli, nechali tam to, co nechtěli, a přitom vybudovali rozšiřující se populaci pracovníků. Ale stále zůstával jeden problém:

Qresh stále potřeboval místo pro své obyvatele, ale Westerley se stal žumpou neřesti a poškozeného životního prostředí. Díky těžkým podmínkám provozu společnosti se Westerley rychle stalo temnou, ukoptěnou průmyslovou pekelnou dírou plnou děvek, zabijáků, gamblerů a náboženských fanatiků.

(Foto:Syfy)

Leith

A tak byl jako další kolonizován Leith, aby poskytl domov a prostředky těm, kteří se nenarodili privilegovaným a nemají dostatečné styky, aby mohli zůstat na Qreshi, ale kteří chtějí lepší život, než může nabídnout Westerley.

Jelikož jsou na nejbližším měsíci Qreshe, mnozí mají na planetě slušnou práci, za kterou denně dojíždí. Zatímco lidé z Westerley sní o životě na měsíci Leith, lidé z Leithu sní o životě na Qreshi.

(Foto:Syfy)

Arkyn

Nejmenší z Qreshských měsíců, Arkyn, je zatím civilisty zcela nedotčen – včetně Killjoys. O Arkynu se toho hodně šeptá, ale zatím toho víme jen velmi málo.

Diskuze /5

Blogfar

Super shrnutí, díky!

27.6.2015 | 10:50:28
vlad123

vubec to neni spatne, ale nerozumim, proc v kazdem serialu musi mit postava nejake tajne ukoly. Dutch

#5 Pačesík
29.6.2015 | 17:15:36
Erichan

Arkyn je podle včerejšího dílu úplnězničený těžbou a neobyvatelný. Težko říct, jestli je to jen zástěrka, poslední díl byl celkem psycho co se vědomostí o realitě týče :-/

16.8.2015 | 16:30:30
janamarta

Dobře shrnuté!

2.7.2016 | 11:58:09
Pačesík

#2 vlad123: Pretože inak by bol celý seriál o ničom…

9.8.2017 | 1:02:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E10: Wargasm

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Milenka a Danyssimo

Přečas na WEB-DL verzi Supe

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Uvidíte...

Uvidíte...

Viděli jste...

Viděli jste...

Galerie postav

Galerie postav