Kingdom
94/100 - 74×

Kingdom

Jsou tvrdí a nezlomní. Jsou to muži, kteří zasvětili svůj život boji. Bojují v ringu, ze kterého vzejde jen jeden vítěz. Vítejte ve světě bojovníků MMA, tedy smíšených bojových umění, který nikomu nic neodpouští.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | AUDIENCE Network | 42 minut


Vítejte ve světě MMA zápasů

Vítejte ve světě MMA zápasů

Stanice AUDIENCE Network nám letos představila velmi zajímavě vypadající novinku Kingdom, která nás přenesla do drsného světa bojovníků. Seriál dokázal zaujmout tolik diváků, že hned po odvysílání několika epizod, získal objednávku na dalších 20 dílů, tedy máme před sebou další dvě řady. Je tedy o co stát? Článek obsahuje spoilery ze seriálu.


10 0
25.12.2014

Alvey Kulina a jeho banda

Celý seriál se otočí okolo bývalé hvězdy Alveyho Kuliny, který pověsil svou kariéru na hřebík a vede své centrum, které na tom není zrovna nejlépe. Alvey má dva syny, kteří se také věnují zápasům. Nate je vycházející hvězdou a Jay si rád užívá života naplno, aby toho nebylo málo z vězení je právě propuštěn Ryan Wheeler, nedávný šampión, který by mohl Alveyho centru získat slávu. Alvey má přítelkyni Lisu, která kdysi chodila právě s Ryanem. Později se nám představí i Alveyho žena Christina, která má problémy se závislostí na drogách.

Tady poteče krev

Když se začnete dívat na seriál, který o sobě tvrdí, že je ze světa MMA zápasů, určitě si představujete plno scén z klece, kde do sebe budou chlapci mlátit hlava nehlava a kolem bude plno hezkých koček.
V tom případě minimálně pilot splní vaše představy na 100 %. Tempo pilotu je svižné, energické, děje se tam toho tolik, že to ve vás zanechá velmi dobrý dojem. Od druhé epizody tempo razantně zvolní a začneme se více věnovat jednotlivým postavám a řešení jejich problémů.


Six-pack všude kam se podíváš

Rozhodně od seriálu nečekejte žádné záběry na krásy města. Co se týče lokací neměli to tvůrci moc složité a seriál toho nenabízí mnoho. Občas se podíváme k někomu domů, ale většinu děje strávíme v tělocvičně, kde na sobě všichni tvrdě dřou. Na druhou stranu jedno pozitivum to má, kdo rád sleduje vypracovaná těla, velmi rychle si seriál oblíbí.

PG-14?

Seriál sice běží na kabelovce, takže nějaká ta nahota a drsné scénky rozhodně nechybí, ale není jich mnoho. MMA je drsným světem a přesně to si divák od seriálu slibuje, ne? Osobně jsem si hned při první epizodě řekl. Páni, že by další Banshee? Jenomže Banshee se nekoná a to pravděpodobně díky nízké hranici.

Verdikt

Seriál Kingdom je rozhodně příjemnou novinkou, která má parádní nástup, ale chybí jí pořádný příběh. Trojúhelník Alvey – Lisa – Ryan není zrovna to, co chce divák v takovémto seriálu sledovat. Na druhou stranu je tu Jayova linka, který je zcela jistě tahounem seriálu a jeho vývoj z divokého frajera ke správnému synovi rozhodně stojí za sledování. Do klece se sice mnohokrát nepodíváme, ale to rozhodně není na škodu, jednotlivé boje si pak užijete mnohem více. Celkově seriál působí dobrým dojmem, když si pak zvyknete na volnější tempo, tak budete seriálem určitě potěšeni.

Hodnocení první řady: 75 %

A jak ohodnotíte seriál vy?

Diskuze /7

AlohaAnty

Jay a Alvey tahouni seriálu :) Jinak moc se těším na další serii, a zakončení první serie výrokem Alveyho je fajn :)

25.12.2014 | 20:44:06
Alexander

super, tesim se, jen by ta druha serie mohla prijit driv :-P

25.12.2014 | 20:56:23
ROBITH

po první serii musím řict že to nebylo uplně 100%, ale doufám že si vzali typci co to natáčeli poučení a 2 serka bude o dost lepší :) A bude tam víc akce a mín řečiček kolem.. Inak muj oblíbenec je Jay, Alvey a Lisa. Zbytek mi prijde jak z nějakýho rodinnýho serialu a kliše kam se podíváš

25.12.2014 | 22:05:04
sneakyt

Kingdom podle mě nedopadlo špatně, když vezmu v potaz, že o něm skoro nikdo nevěděl, venku byl 1 trailer, navíc to dělá ne příliš známá/velká TV stanice. jo, jako hlavní zápletku bych asi nedal milostnej trojúhelník Alvey/Lisa/Ryan, ale jak bylo napsáno, Jayova linie příběhu to zachraňuje. do druhé sezóny bych si přál víc zápasů a budu spokojen. :-) snad to bude Jay zase rozdávat jak se patří :-)

25.12.2014 | 22:45:55
shadowelite

Jay je frajer :) prvni serie mě nezklamala :)

26.12.2014 | 14:28:07
geckax7

Chci se zeptat kdy má vyjít 2. řada ? Díky

#7 sneakyt
6.3.2015 | 12:42:15
sneakyt

#6 geckax7: bude to s největší pravděpodobností opět podzim, asi říjen :-)

24.3.2015 | 20:36:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!