Knightfall (Soumrak templářů) Tvůrci se rozhodli udělat druhou řadu Soumraku templářů temnější, což se ukázalo jako krok správným směrem

Tvůrci se rozhodli udělat druhou řadu Soumraku templářů temnější, což se ukázalo jako krok správným směrem

Tvůrci se rozhodli udělat druhou řadu Soumraku templářů temnější, což se ukázalo jako krok správným směrem

Po konci první řady první bylo jasné, že král Filip a Landry se proti sobě ještě minimálně jednou postaví. Zatímco král chtěl zničit všechno, co bylo s Landrym spojené, tak Landry toužil jen po smrti krále. Kdo nakonec zvítězil?

16 0
19.5.2019

V první řadě jsme se věnovali především hledání Grálu a milostné zápletce mezi Landrym a královnou Janou. Tyto dějové linie byly v první řadě vyčerpané, takže jsme se mohli těšit na zcela nový příběh. Můžeme říct, že se tvůrci ve druhé řadě poučili a seriál pojali zcela jinak. Nezbývá jim než zatleskat.

Navazujeme tam, kde jsme skončili

Hned na úvod se nedočkáme žádného neočekávaného skoku v čase. Landry se stane otcem a musí se se svou novou rolí rychle popasovat. Za své předešlé činy je vyhoštěn z řádu, ale jeho tvrdohlavost ho žene zpět ke svým bratrům, vůči kterým chce odčinit vše, co jim způsobil.


Nerozhodne se tedy stát obyčejným poutníkem, čeká ho pokání, opětovný výcvik a snaha o získání zpět svého postavení v řádu. Zároveň řád nasměruje k jeho zničení, protože král Filip chce zničit vše, co je s Landrym nějak spjaté.

Touha po pomstě přinesla celé druhé řadě mnohem temnější nádech. Především samotný pan král se chová chladnokrevně a jde si tvrdě za svým cílem. Postupně překonává všechny překážky, aby se dočkal zničení svého úhlavního nepřítele.

Jeho cíli se rychle přizpůsobil i jeho syn, Ludvík. Zahanbit se v této řadě nenechá ani princezna Izabela, která má ještě řadu trumfů v rukávu. Trochu do ústraní ustoupí postava králova rádce. De Nogaret zastává plně svou funkci a své drápky již nevystrkuje, což rozhodně ničemu nevadí, už tak tu máme velký zástup záporných postav.

Přímočarost seriálu prospěla

Po dějové stránce je druhá řada poměrně jednoduchá. Není třeba vymýšlet žádnou složitější matematikou. Rovnice tentokrát nemá žádnou neznámou, jde jen o to provést jednoduché matematické operace.

Král Filip chce zabít Landryho. Landry chce zabít krále. Základní myšlenka je daná, nezbývá než se pustit do díla. Zatímco první řada měla několik nevydařených dějových odboček. Ve druhé řadě se tvůrci od své myšlenky neodklání ani o píď. Velkým plusem pro tvůrce zůstává, že seriál nepostrádá napětí a akci. Seriál zcela plní své žánrové zařazení – historické akční drama – a to učebnicově.

Všudypřítomná lacinost, která na nás zírala v každé epizodě první řady, jako by se šmahem vytratila. Jednotlivé záběry působily přirozeně, boje byly mnohem propracovanější a rozhodně proti sobě nestály hrstky bojovníků, jako tomu bylo během první řady. Díky tomu byla celá druhá řada mnohem poutavější.

Milovníci historie si rozhodně nepřijdou na své a seriál Knightfall budou i nadále nazývat historickou fikcí. Nic se totiž nestalo, jak by se stát mělo. Pokud tedy holdujete historii, tak než si pustíte druhou řadu, smiřte se s tím, že si tvůrci vše vymýšlí k obrazu svému. Potom si budete moci celý seriál užít a nepozastavovat se nad každou scénou.

Druhé řadě pomohl i Mark Hamill

Tvůrci do druhé řady přivedli několik nových postav. Tou nejočekávanější byl Talus. Starý zkušený templář, který se soustředil na výcvik noviců. Tuto postavu ztvárnil Mark Hamill, který měl být hlavním lákadlem druhé řady. Očekávání se vyplatilo. Vždy nazlobený Talus byl skvělým průvodcem druhé řady a dodával seriálu potřebnou šťávu, ale i řadu úsměvných momentů.

Druhou řadu oživil i příchod králova syna Ludvíka, který během první řady plnil příkazy krále a do děje nevstoupil. Jeho bouřlivost a zloba uvrhovaly druhou řadu ještě více temnoty a fanouška do nejistoty, jak daleko mladý princ dokáže zajít.

Verdikt

Druhá řada Knightfallu je ukázkovým příkladem toho, že druhá série může být lepší, než ta první a to mnohem lepší. Umocnění negativních vlastností královské rodiny nám přináší malou rodinnou soutěž o největšího padoucha celé série. Lacinost je pryč a v každé scéně na vás čeká touha po pomstě. Postavy jsou hnány k jasnému zakončení, které si chce král slavnostně vychutnat. Už se nemusíte bát, že budete sledovat souboje pěti proti pěti. Tentokrát nás čekají armády na obou stranách, které se nevzdávají. Druhá řada se stává velmi milým překvapením letošní seriálové sezóny a seriál můžeme s klidným srdcem doporučit všem seriálovým fanouškům.

Hodnocení druhé řady: 85 %

Foto: History

Diskuze /9

Cesc

Kdyby nezkazili první sérii a u druhý, která se povedla, kvůli tomu neklesla sledovanost zhruba na polovinu, mohla bejt i třetí. Škoda.

#3 zorgSVk #6 OtrokDrog
21.5.2019 | 9:00:36
Leksa kom Trikru

Mrzí mě že zemřel Tancread ,ale jinak to dopadlo dobře.

21.5.2019 | 10:41:29
zorgSVk

#1 Cesc: Prácve preto by tomu mali dať ešte šancu, kedže vidia ako sa ľudom páčila s2 viac. By to prilákalo s5 ľudí.

#4 Cesc
23.5.2019 | 21:44:26
Cesc

#3 zorgSVk: Sice se jim líbila víc, ale jde hlavně o sledovanost nejsem si jistej, jestli by to diváky přitáhlo zpátky.

24.5.2019 | 8:25:31
DC Expert

kdy bude třetí řada zhruba.

9.11.2019 | 13:39:53
OtrokDrog

#1 Cesc: Oni to zrušili?

#7 DC Expert
13.12.2019 | 6:28:33
DC Expert

#6 OtrokDrog: Jo máš pravdu oni to doopravdy zrušili! Také jsem to četl!

31.12.2019 | 12:13:39
Camaris

Tak sem asi jediný, komu se víc líbila první řada. Hledání grálu, bratrstvo světla, zrada templářského mistra v Acronu a tak dál. Nakonec ještě velké tajemství ,které odhalila Landryho matka papežovi a na kterém pak vůbec nezáleželo. Víc se mi také líbili postavy, které byli spíš šedé, než vyloženě záporné. Druhá řada, byla místama jako soutěž, kdo je větší psychopat. Jestli šlapka isabela, Ludvík co pil krev nemluvňat, anebo Filip, který si liboval v mučení. Nejlíp bych asi hodnotil Landryho výcvik a cestu zpátky k templářům. PS: Postava Taluse byla super, ale jeho poslední fight sem chtěl vidět. :) Mohli to svěřit nějakýmu dublerovi.

#9 DC Expert
2.1.2020 | 23:15:18
DC Expert

#8 Camaris: Mark Hamil bude hrát ve druhé sérii zaklínače Vesemira a on ani nevím kdo to je a co je to za roli.

13.1.2020 | 17:47:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Reklama

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás