Knightfall (Soumrak templářů) král Filip IV.

král Filip IV.

král Filip IV.

Král Francie, jehož můžeme také znát pod přídomkem Sličný, z dynastie Kapetovců.

Sezóny 1
2017 -

Základní informace

Francouzský král proslul zejména svým vzhledem, díky kterému získal přídomek Sličný. V historii po sobě ale chtěl zanechat mnohem hlubší stopu. Snažil se být dobrým manželem i králem. Pokouší se řídit členy své rodiny a zároveň mít pod palcem záležitosti státu i politiky, které jsou nezbytné pro to, aby říše prosperovala.

Doufá, že bude dobrým panovníkem, který z Francie učiní největší a nejmocnější říši v Evropě.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Boylen

A lidi si myslí, že je záporák? Vždyť on je ten, kdo byl zrazen! Jestli je v tomhle seriálu nějaká kladná postava je to král Filip.

22.2.2018 | 23:58:00
Grayyitheyerouh

Chcanka

9.2.2018 | 22:17:47
LeneWillhill

No fuj, po dnešní epizodě k němu mám ještě větší odpor. Zlatý Ludvík z Mušketýrů.

8.2.2018 | 11:14:49
Arne

Postava Filipa IV. Pekného je zahraná dobre, no je úplne odlišná od reálnej predlohy. Kto očakáva skutočného kráľa Filipa IV. Pekného a aspoň minimum z toho čo sa dozvedel na hodinách dejepisu bude rozhodne sklamaný. Tvorcovia Knightfall z neho totiž spravili dobrého kráľa plného lásky, priateľstva a hĺuposti… Pôsobí dosť obmedzene a spomalene a ak spraví niečo zlé, vlastne on za to ani nemôže, len bol chudácik ovplyvnený zlým Nogaretom… Škoda, lebo tento kráľ sa dal krásne zahrať a stvárniť ak by bol jeho predlohou skutočný Filip IV. Pekný a nie nejaký výmysel scenáristu a režiséra, no to sa dá povedať o celom seriáli, ktorý mal veľký potenciál, no bol zabitý popieraním histórie a pretvorením na romantickú detektívku a Indiana Jonesa…

28.1.2018 | 13:49:27
WILLIAM_MOINSPIELD

ale notak, rozhodně příjemnější než Pairsifal.

5.1.2018 | 8:58:55

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Reklama

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás