Zdroj: Netflix
Příznivci filmové hudby mohou jásat, soundtrack k novince The Crown už je dostupný ve většině digitálních obchodů či streamovacích hudebních služeb. Hudebním producentem celého seriálu je Hans Zimmer, který složil úvodní znělku, soundtrack má na starosti neméně známý Rupert Gregson-Williams.
Digitální soundtrack k první řadě vyšel 4. listopadu a zakoupit ho můžete na Amazonu, iTunes a v dalších obchodech. Na britském Amazonu vyšlo i fyzické CD, a to 11.11., ale momentálně je vyprodané.
Netflix, Madison Gate Records
1. The Crown Main Title
2. Duck Shoot
3. Sagana
4. Government
5. The Letter
6. Limerick
7. Edward Returns
8. In This Together
9. Margaret and Townsend
10. The Anointing
11. Someone Remarkable
12. Where Does That Leave Me?
13. Margaret Calls Elizabeth
14. Bit of Fluff
15. Dressing Down
16. Mary is Dead
17. Mary and Edward
18. Chasing Margaret
19. Head of the Family
Úvodní znělku k seriálu složil Hans Zimmer, ale hudbu k epizodám měl pod taktovkou Rupert Gregson-Williams, který získal European Film Award za hudbu k filmu Hotel Rwanda. Mezi jeho další soundtracky patří Pan včelka, Jak ukrást nevěstu, Zimní příběh a nejnověji Legenda o Tarzanovi. V blízké době ho budeme moci „slyšet“ ve Wonder Woman a Gibsonově Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny. Rupert má bratra Harryho, který je také skladatelem pravidelně spolupracuje s Hansem Zimmerem.
Kompletní soundtrack naleznete na Spotify, poslechnout si ho můžete i níže na Youtube.
Jak se vám líbila hudba v The Crown?
Zdroj: Netflix
Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.
Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.
VB | 2016 | Ukončeno
6 sezón
| Netflix
| 60 minut
Netflix
Alžběta II. se ve svých 25 letech stala novou tváří světově nejznámější monarchie. Britské impérium upadá, ve světové politice panuje chaos a mladá žena se ujímá trůnu, čímž začíná zcela nová éra.
Obsazení:Claire Foy (Královna Alžběta II. (1947 - 1964)), Matt Smith (Princ Philip, vévoda z Edinburghu (1947 - 1964)), Vanessa Kirby (Princezna Margaret (1947 - 1964)), Victoria Hamilton (Královna Alžběta, královna matka (1947 - 1964)), Alex Jennings (Edward, vévoda z Windsoru (1947 - 1964)), Lia Williams (Wallis, vévodkyně z Windsoru (1947 - 1964)), Greg Wise (Lord Louis Mountbatten (1947 - 1964)), Harry Hadden-Paton (Martin Charteris (1947 - 1964)), Will Keen (Michael Adeane (1947 - 1964)), Ben Miles (Peter Townsend (1947 - 1964)), Matthew Goode (Antony Armstrong-Jones (1956 - 1964)), Olivia Colman (Královna Alžběta II. (1964 - 1990)), Tobias Menzies (Princ Philip, vévoda z Edinburghu (1964 - 1990)), Helena Bonham Carter (Princezna Margaret (1964 - 1990)), Marion Bailey (Královna Alžběta, královna matka (1964 - 1990))
(více)
Diskuze /3
KevSpa čestný člen redakce
Je to prostě nádhera. <3
Lucifrid čestný člen redakce
Jede mi to tu dokola <3
oskarka
To není jen nějaká chvilková záležitost.