Krypton
76/100 - 43×

Krypton

Roky před narozením Supermana byl rod Elů zostuzen a vyloučen ze společnosti. Příběh seriálu sleduje události Supermanova dědečka, který na Krypton přináší naději a rovnost. Zároveň mu také půjde o zachránění planety, která je na pokraji zničení. Podaří se Seg-Elovi zachránit svůj rod a rodnou planetu?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Syfy | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Cameron Cuffe (Seg-El), Ian McElhinney (Val-El), Shaun Sipos (Adam Strange), Georgina Campbell (Lyta-Zod), Blake Ritson (Brainiac), Wallis Day (Nyssa-Vex), Elliot Cowan (Daron-Vex), Ann Ogbomo (Jayna-Zod), Colin Salmon (Dru-Zod), Aaron Pierre (Dev-Em), Rasmus Hardiker (Kem), Blake Ritson (Jeho Eminence), Hannah Waddingham (Jax-Ur), Emmett J. Scanlan (Lobo)

Seriál se opět vytasil s jedním zvratem, který asi jen tak někdo nečekal

Seriál se opět vytasil s jedním zvratem, který asi jen tak někdo nečekal

Seriál Krypton se každý týden blýskne s novou epizodou a vždy se dozvíme něco nového, co nás naprosto šokuje. Jiný nebyl ani díl Zods and Monsters, který se kromě prozkoumání minulosti Doomsdaye zaměřil i na jedno slavné odhalení, které asi nikdo z nás nečekal.

9 0
31.7.2019

Všichni fanoušci Supermana pochopitelně znají jeho minulost a vědí, že jeho pravým otcem byl Jor-El a matkou Lara Lor-Van, jak už jsme ostatně několikrát viděli i v celovečerních filmech. Seriál Krypton mapuje život Supermanova dědečka Seg-Ela, kolem kterého se v seriálu pohybuje mnoho žen a nikdo pořádně nevěděl, kdy tedy Jor-Ela uvidíme poprvé.

Nejdříve nám tvůrci zamotali hlavu, když Seg-Ela spárovali s Lytou-Zod. To jsme se dozvěděli, že Segovým synem je de facto generál Dru-Zod, kterého známe jako jednoho z hlavních Supermanových protivníků. Zničehonic tvůrci do příběhu přidali Nyssu-Vex, se kterou má Seg dalšího potomka, Cora. Tak kdy měl přijít na řadu Jor-El?

(Dospělého Jor-Ela asi neuvidíme. Foto: Warner Brothers)

Většina z nás si myslela, že do Segova života zavítá ještě jedna žena, se kterou bude Seg mít právě Jor-Ela. Ale v epizodě Zods and Monsters jsme se dozvěděli, že Jor-Ela v seriálu již nějaký čas sledujeme, jen o tom nevíme. Nyssa nechtěla, aby byl její syn pošpiněný špatným odkazem jejího otce, a tak chtěla z Cora udělat Ela. A Val-El navrhl pro Cora nové jméno po svém vlastním otci.

V seriálu tak konečně máme Jor-Ela, pravého Supermanova otce. Nyssa je tak Kal-Elova babička. Rodokmen se nám pěkně rozrůstá a my jsme zvědaví, zda si pro nás tvůrci nepřichystají ještě nějaké překvapení, když se teď pohybujeme v alternativní linii. Vše je možné, takže stále platí, že zemřít může kdokoliv a kdykoliv. Tvůrci se nemusí na nic ohlížet.

Jste rádi, že se z Cora nakonec stal Jor-El?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /7

FValek

Už od nějakého třetího dílu pořád nadávám „Kolik si ten Seg nadělá děcek, když má jedno Zod, jedno Vex a má mít ještě El…?!“ a tohle dává dokonalý smysl a jsem rád, že se tak stalo. :D Je to moc dobře, navíc jsem shipper SegVex! :D

31.7.2019 | 20:09:51
Comicser

Já jsem to očekával a doufal jsem, že to tvůrci udělají přesně takhle. Dále očekávám (tohle není spoiler, ale předpověď), že se Zod ukáže být dítětem Jayny-Zod a Dev-Ema.

#3 FValek
1.8.2019 | 12:24:10
FValek

#2 Comicser: To by bylo brutální :D

1.8.2019 | 15:14:32
66miso11r

:) vsetko vedle jak ta jedle

#5 FValek
1.8.2019 | 21:05:40
FValek

#4 66miso11r: Tak nám poraď maestro :D

1.8.2019 | 23:45:41
theplanetoftheapes

jak už v hodnocení dílu psal uživatel @mathush : Cor-Vex byl počat přes kodex v genesis komnatě a tak mu byl geneticky určen účel. Měl být z něho něco jak politik a k tomu mu kodex určil vlohy. Co nechápu je, jak ze změny jeho jména může být úspěšný vědec, když jeho genetická výbava je určená pro politickou funkci? Přemýšlejte o tom trochu, mě to taky nedává smysl :/

#7 FValek
2.8.2019 | 8:10:51
FValek

#6 theplanetoftheapes: Já myslel, že ta komnata jen tak nějak předpoví. :O No tak člověk ne vždy musí dělat to, na co má vlohy a Jor-El vlivy v politice nezapře, zatímco vědecké výkony nikdy prozkoumané nebyly. :D Navíc těžko říct, co je to za universum, vůbec to nemusí jet podle předlohy z nějakých Superman počátků. :) A tohle „předvídání účelu potomka“ naboural už Zod tím, že verboval sagitari i z chudých a nepotřebných apod.

2.8.2019 | 19:09:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav titulků

Epizoda S02E09: Blood Moon

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Seriál skutečně zametl s jednou hlavní postavou, ta je nadobro pryč

Seriál skutečně zametl s jednou hlavní postavou, ta je nadobro pryč

Dělat prequel o planetě a postavách, u kterých víme jejich osud dopředu, je vždy složité. A tak tvůrci změnili chod událostí a nacházíme se v alternativní realitě, takže mohou kdykoliv zabít kohokoliv. A to se nyní stalo. A možná právě proto je smrt jedné postavy tak nečekaná.

Aktualizace postav

V průběhu vysílání druhé řady seriálu Krypton budeme průběžně vytvářet a aktualizovat profily nových postav:

Zajímavosti

Seriál se opět vytasil s jedním zvratem, který asi jen tak někdo nečekal

Seriál se opět vytasil s jedním zvratem, který asi jen tak někdo nečekal

Seriál Krypton se každý týden blýskne s novou epizodou a vždy se dozvíme něco nového, co nás naprosto šokuje. Jiný nebyl ani díl Zods and Monsters, který se kromě prozkoumání minulosti Doomsdaye zaměřil i na jedno slavné odhalení, které asi nikdo z nás nečekal.

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama