The L Word (Láska je Láska)
92/100 - 48×

The L Word(Láska je Láska)

Dramatický seriál sledující vztahy, přátelství, problémy a úspěchy několika rozdílných moderních lesbických (a bi) žen žijících v Los Angeles. Jak si malá LGBT komunita poradí se strastmi a slastmi všedního života?

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Romantický
hrají
Mia Kirshner (Jenny Schecter), Katherine Moennig (Shane McCutcheon), Jane Lynch (Joyce Wischnia), Janina Gavankar (Papi)

Duhové postavy v současné TV tvorbě

Duhové postavy v současné TV tvorbě

Dnes lze v televizi sledovat nepřeberné množství LGBT charakterů, a to ať už ve tvorbě zaměřené na tuto problematiku přímo či jen okrajově. Máte i vy nějakého „teplého“ seriálového oblíbence?

5 0
26.8.2015

O duhových seriálech jste si tady na Edně mohli nedávno přečíst. Určitě si pamatujete Queer as Folk, Skins (US), South of Nowhere, nebo čerstvě ukončené Glee; tedy seriály, které se hemžily duhovými postavami. A jistě si vzpomenete i na Carol a Susan z Friends, Willa z Will & Grace, Devona z 30 Rock, Dianu z White Collar a mnoho dalších. Staří známí nás na obrazovkách léta bavili a stále baví, ale v současnosti můžeme potkávat i spoustu nových tváří. Znáte je všechny? Nebo lépe: znáte jich víc?

The 100

Clarke, Lexa

Téměř sto let poté, co bylo lidstvo zničeno nukleární válkou, která vyhubila skoro vše živé na planetě, je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná. Součástí této skupiny je i hlavní hrdinka Clarke a později i bojovnice Lexa, mezi nimiž ve druhé sérii přeskočí jiskra. Jestli se dočkáme románku zjistíme na jaře, kdy se začne vysílat třetí řada.


(Foto: The CW)

Arrow

Nyssa, Sara, Laurel?

Přes den bezstarostný milionář, v noci ochránce rodného města, to je Oliver / Arrow. V seriálu se vedle něj objevuje nepřeberné množství komiksových postav DC universa, mj. i dcera Ra's al Ghula, Nyssa, která dostane za úkol vycvičit pro Ligu zabijáků Sarah (Canary I.), se kterou se do sebe zamilují. Ve třetí řadě to pak podivně zajiskří mezi Nyssou a Sařinou starší sestrou Laurel (Canary II.). Zda ty dvě také čeká románek se dozvíme na podzim, kdy Arrowa čeká už čtvrtá sezóna.

(Foto: The CW)

American Horror Story

Chad, Lana, Stanley, …

Ve tvorbě Ryana Murphyho se to duhovými postavami jen hemží, nemineme je v Glee, The New Normal nebo Pretty/Handsome a American Horror Story není výjimkou. To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. V první sérii jsou tu manželé Chad a Patrick, Peggy, ve druhé pak krásná Lana a její Wendy, ve čtvrté Stanley, Andy a Dell… L/G fanoušci si přijdou na své určitě i letos na podzim, v páté knize s podnázvem „Hotel“, jež má být duhovými charaktery narvaná k prasknutí.

(Foto: FX)

The Fall

Stella, Danielle, Reed

V okolí Belfastu vraždí pachatel, který si od každé své oběti odnáší jako trofej spodní prádlo. Kvůli jeho dopadení je povolána superintendantka Stella Gibson, jež je považována za jednu z nejlepších detektivek současnosti. Není divu, že charismatická vyšetřovatelka nepřitahuje jen muže, ale i ženy. Jak to vše dopadne se dozvíme ve třetí sérii, která dostala zelenou, ale jejíž premiéra zatím není známa. Tak snad brzy.

(Foto: BBC Two)

Game of Thrones

Renly, Loras, Oberyn, Ellaria, …

Vážně je ještě třeba někomu popisovat, o čem že je Hra o Trůny? V tomto fantasy seriálu se řeší více lidské intriky, zrada a boj o moc, spíše než magické postavy a kouzla. O LGBT charaktery ani tady není nouze, k vidění jsou tu miláčci Renly s Lorasem, Oberyn a Ellaria nebo třeba Olyver. Jen opatrně, vedle hromady sexu nabízí seriál ještě větší hromadu násilí, takže není radno se do žádné z postav příliš zamilovávat. Další řada začne tradičně na jaře.

(Foto: HBO)

Gotham

Barbara, Renee

Další komiksový seriál ze stáje DC sleduje vzestup jednoho policisty ve zkorumpovaném a nebezpečném městě balancujícím na hraně zla, stejně jako vzestup jednoho z nejznámějších superhrdinů dnešní doby. Snoubenka Jamese Gordona, Barbara, má před svým milým tajemství, které by mohlo ohrozit jejich idylický vztah – randila s detektivkou Renee. Seriál se na podzim vrátí s druhou řadou.

(Foto: Fox)

Grey's Anatomy

Callie, Erica, Arizona, …

Je to podobné jako s Game of Thrones: kdo by neznal Grey's Anatomy?! Nesmrtelný seriál z lékařského prostředí, o tom, že i špičkoví chirurgové řeší ty nejobyčejnější životní trable a strasti. A najdete mezi nimi také L postavy, a to např. dětskou lékařku Arizonu nebo ortopedku Callie. Chirurgové už nás baví neuvěřitelných jedenáct sezón a bavit budou i nadále, na podzim se totiž vrátí podvanácté.

(Foto: ABC)

House of Cards

Frank, …

Ambiciozní americký politik Francis Underwood už není žádný mladík, jeho kariérní motivace je ale o to silnější a zásoba triků v rukávu o to rozmanitější. Frank neváhá zneužít jakékoli tajemství, jakoukoli slabůstku, službičku, či jen informaci. Není proto divu, že se v jeho posteli (vedle manželky a milenek) občas objevují i muži. Jak to s Frankem dopadne se dozvíme nejspíš na jaře.

(Foto: Netflix)

Lost Girl

Bo, Lauren, Tamsin, …

Příběh tohoto fantasy seriálu se točí okolo hlavní hrdinky Bo, která má nadpřirozené schopnosti a živí se sexuální energií lidí, takže asi nikoho nepřekvapí, že je bisexuální. Pro ni samotnou je šok, když zjistí, že je tzv. sukubou. Musí se učit ovládat své schopnosti, v čemž jí pomáhá mj. Lauren, ze které se časem vyklube její velká láska. V září se můžeme těšit na druhou polovinu finálové řady seriálu.

(Foto: Showcase)

Masters of Sex

Betty, Scully, Dale

60. léta, období velkých změn, sexuální revoluce, výjimečný (a ve své době skandální) výzkum dvou odvážných vědců. Masters a Johnsonová zkoumají lidskou sexualitu a mezi účastníky výzkumu se pochopitelně neobjevují jen heterosexuálové, ale např. i prostitutka Betty, která je lesbička. I Mastersův šéf Scully ukrývá hrůzné tajemství… Momentálně běží třetí řada seriálu a už byla dokonce odklepnuta další.

(Foto: Showtime)

Orange Is the New Black

Piper, Alex, Nicky, Lorna, Poussey, Big Boo, Crazy Eyes, … 

Kde jen začít? Patnáct měsíců za mřížemi ženské věznice musí přežít Piper Chapman, která se zapletla s pašeráky drog, mezi nimiž byla i její láska Alex. Ve vězení se setkáváme s dalšími duhovými charaktery, jmenovitě s lesbičkami Nicky, Big Boo, Suzanne, Triciou a Poussey, dále s bisexuální Brook a Lornou, transgender Sophií nebo androgynní Stellou. Oranžová dostala zelenou i pro čtvrtou sérii, takže se vrátí nejspíš zase v létě, a my se tak můžeme těšit na rozšíření už tak pestrého ansámblu duhových postav.

(Foto: Netflix)

Orphan Black

Felix, Delphine, Cosima, Tony, Shay

Sarah je vyvrhel a dítě ulice, jež se jednoho dne stane svědkem podivné sebevraždy ženy, která jako by jí z oka vypadla. Rozhodne se nakrátko ukrást identitu mrtvé a díky tomu zjistí, že dotyčná žena byla jedním z klonů žijících různě po světě. Záhadu okolo jejích kopií jí pomáhá řešit pořádná LGBT banda: nejlepší kamarád Felix, další z klonů Cosima a její vědátorská přítelkyně Delphine, transgender klon Tony, nebo léčitelka Shay. Na jaře se seriál vrátí se čtvrtou řadou.

(Foto: BBC America)

Pretty Little Liars

Emily, Maya, Paige, Alison?

Rok poté, co je konečně nalezeno mrtvé tělo jejich ztracené kamarádky, začne čtyřem dívkám jakýsi anonym posílat záhadné zprávy, ve kterých jsou tajemství, jež věděla jen ta mrtvá… Jednou ze čtyř hlavních hrdinek je lesbička Emily, která v seriálu ujde dlouhou cestu od těžkého coming outu, přes první vážný vztah a tragickou smrt blízkého člověka, až po hledání sebe sama. Během šesti sezón seriálu má na opasku už nespočet zářezů (Alison, Maya, Paige, Samara, Talia, Sara) a můžeme se určitě těšit na další, až se PLL v zimě vrátí s druhou polovinou této série.

(Foto: ABC Family)

A teď ještě bonus pro fanoušky The L Word → jak se říká, to nejlepší na konec. Je vám smutno po holkách ze seriálu? Nezoufejte, někdejší páreček Carmen & Shane hrají opět lesbické postavy, byť každá v jiném seriálu.

Person of Interest

Root, Shaw

IT expert Finch s pomocí bývalého agenta CIA Reese zachraňují ty lidské životy, na které je upozorňuje Finchův Stroj (vynález ve stylu jakéhosi „velkého bratra“). Postupem času se k jejich týmu připojuje i L agentka Shaw, která jim pomáhá bojovat mj. i proti další L postavě, hackerce Root. Seriál se letos vrátí už popáté, nejspíš na podzim, se zkrácenou sérií, a tedy dost možná naposledy.

(Foto: CBS)

Ray Donovan

Lena, Tommy

Byť Ray na své vlastní trable nestačí, umí vyřešit jakýkoliv problém losangeleské smetánky. Živí se jako jakýsi prostředník, vyjednavač nelegálních záležitostí. Jak v kanceláři, tak i mimo ni mu pomáhá drsná lesbička Lena, jeho rozumná asistentka, která mu spravuje papírování a výzkumy. Momentálně běží třetí série, Lenu však budeme vídat i příští rok, seriál totiž dostal zelenou i pro čtvrtou řadu.

(Foto: Showtime)

Psát by se dalo dál a dál, např. o The Fosters, Shameless, Awkward., Banshee, Modern Family, Teen Wolf, nebo Rookie Blue, atd. atd. Výběr by se dal jistě rozšířit, určitě jsem na množství postav (a potažmo seriálů) zapomněla, takže se neváhejte ozvat, pokud vám tu chybí zrovna váš miláček.

Diskuze /8

fandapcd

Jenom detail, není to Canary 1 a 2, ale Canary (Sara) a Black Canary (Laurel). :)

26.8.2015 | 15:39:07
Atenecka

ještě mě napadla Gail Peck z Rookie Blue

26.8.2015 | 17:37:46
Atenecka

a Amy a Shane z Faking it

26.8.2015 | 17:40:42
Nykki-S

The 100 a Arrow. Už když se jak Clarke s Lexou potkali, tak Laurel s Nyssou, tak jsem byla tak, že „nnoooooo, tak ty by se k sobě hodili, škoda“ a pak když se to stalo, tak jsem přetékala štěstí a úžasem… o OITNB ani nemluvit, to je srdcová záležitost č.1, hlavně dvojka Alex+ Piper= Vauseman :3 <3

26.8.2015 | 17:51:46
Atenecka

a ještě webseriál Carmilla tam je L postav dost .-)

26.8.2015 | 18:13:28
timco89

Lenu milujem. Miloval som aj aj ako Shane v TLW. A milovať ju asi aj vždy budem: )) škoda len že v Rayovi je tak málo: (

26.8.2015 | 19:09:43
awezoona

Alex Vause a Calzona =)

27.8.2015 | 14:10:44
Ridley

tiež som fanda Vauseman :D

27.8.2015 | 20:30:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama