The L Word (Láska je Láska)
92/100 - 48×

The L Word(Láska je Láska)

Dramatický seriál sledující vztahy, přátelství, problémy a úspěchy několika rozdílných moderních lesbických (a bi) žen žijících v Los Angeles. Jak si malá LGBT komunita poradí se strastmi a slastmi všedního života?

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Romantický
hrají
Mia Kirshner (Jenny Schecter), Katherine Moennig (Shane McCutcheon), Jane Lynch (Joyce Wischnia), Janina Gavankar (Papi)

Transparent

Transparent

Viděli jste toto geniální LGBT komediální drama, které má na kontě dva Glóby a tři sošky Emmy už po první sezóně? Táta od rodiny se na stará kolena rozhodne udělat zásadní rozhodnutí a překopat celý svůj život vzhůru nohama (a nejen svůj).

1 0
21.9.2015

Transparent je americké televizní komediální drama, které vytvořila Jill Soloway pro Amazon Studios podle svých zkušeností s vlastním otcem. První série obsahuje deset cca půlhodinových epizod.
Příběh se odvíjí od zásadní změny života jedné rodinky z Los Angeles poté, co jim člověk, jehož všichni znali jako tátu Morta oznámí, že se identifikuje jako žena, Maura.

(Foto: Amazon Studios)


Hlavními postavami seriálu jsou vedle již zmíněné Maury (Morta) její exmanželka Shelly a jejich tři děti. Nejstarší Sarah otcovu přeměnu akceptuje ze všech nejlépe, možná protože sama odchází od manžela kvůli ženě. Prostřední Josh se nejprve jen těžce smiřuje s nastalou situací, sám ve vztazích nemá příliš úspěchů. A nejmladší, věčně nezaměstnaná Ali se i nadále chová příliš nedospěle na svůj věk.

Thumbnail Play icon

Na 72. ročníku předávání prestižních Zlatých Glóbů seriál bodoval hned ve dvou kategoriích, jmenovitě jako Nejlepší televizní seriál, muzikál či komedie, a také představitel hlavní role, Jeffrey Tambor, zvítězil v kategorii Nejlepší Herec v televizním seriálu, muzikálu či komedii. Jedná se tak o první seriál stanice Amazon Studios, který kdy toto ocenění získal. Z noci ze včerejška na dnešek navíc Transparent čerstvě obdržel tři sošky Emmy! Na 67. ročníku seriál zvítězil v kategoriích Nejlepší herec v hlavní roli (Jeffrey Tambor), Nejlepší hostující herec (Bradley Whitford) a Nejlepší režie (Jill Soloway).

Není divu, že po takhle úspěšné první sezóně se seriál dočkal prodloužení, a to rovnou dvojnásobného, takže se můžeme letos v prosinci těšit na druhou řadu a příští rok i na třetí. :-)

Zdroj: Wikipedia

Diskuze /2

Atenecka

No, stáhnu to no .-) zní to dobře :-D

#2 makishek
21.9.2015 | 14:12:07
makishek

#1 Atenecka: to mám radost, že se někdo chytil, je to boží (y)

21.9.2015 | 15:18:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama