The L Word (Láska je Láska)
92/100 - 45×

The L Word(Láska je Láska)

Dramatický seriál sledující vztahy, přátelství, problémy a úspěchy několika rozdílných moderních lesbických (a bi) žen žijících v Los Angeles. Jak si malá LGBT komunita poradí se strastmi a slastmi všedního života?

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Romantický
hrají
Katherine Moennig (Shane McCutcheon), Mia Kirshner (Jenny Schecter), Jane Lynch (Joyce Wischnia),


The Chart

The Chart

Pamatujete na bílou tabuli „The Chart“ od Alice, která byla počmáraná nepřeberným množstvím známých i neznámých jmen, většinou propojených se jménem Shane? A věděli jste, že existoval i reálný webový projekt „OurChart“?

1 0
2.9.2015

Jedna perlička na úvod: původně měl být seriál The L Word především o Kit Porter → lesbičce, která si nechala „The Chart“ vytetovat na záda. Nakonec tvůrci z této postavy udělali heterosexuálku a rozhodli se přenechat „The Chart“ Alice. Ta se ale kérky nedočkala, místo toho se však mohla pyšnit originální dekorací do bytu.

Jak si jistě pamatujete ze seriálu, „The Chart“ je graf všech známých aférek mezi kamarádkami Alice Pieszecki a jejich jednotlivými známostmi. Už od první série visí v jejím bytě na stěně obrovská tabule s množstvím jmen, která jsou různě propojena, což znázorňuje, kdo s kým už co měl.


(Foto: Showtime)

Začátkem čtvrté sezóny seriálu se z této tabule však stává něco mnohem většího a důležitějšího pro lesbickou komunitu, když Alice přesune „The Chart“ na internet. Tam začne fungovat jako sociální síť pro lesbičky.

Během vysílání čtvrté řady byl paralelně spuštěn reálný projekt s názvem OurChart. Tato webová stránka, na které si mohly registrované uživatelky vytvořit vlastní profily, prohlížet videa ze zákulisí a pročítat různé blogy spojené se seriálem, byla plně funkční až do startu šesté série. Ilene Chaiken tehdy v online rozhovoru prohlásila, že se rozhodla propojit OurChart s oficiálním webem seriálu na stránkách stanice Showtime.

Tady si můžete prohlédnout krátké propagační video k tomuto (dnes už mrtvému) projektu, ve kterém hovoří jak představitelky hlavních rolí, tak tvůrkyně seriálu.

Thumbnail Play icon

Mimochodem; byť je v českém prostředí stále jedničkou Facebook, i u nás je možno najít sociální sítě určené přímo pro LGBT komunitu, jmenovitě např. v podobě seznamek iBoys a iGirls, Quee nebo třeba Gogay.

Zdroj: NYTimes

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama