The L Word (Láska je Láska)
92/100 - 48×

The L Word(Láska je Láska)

Dramatický seriál sledující vztahy, přátelství, problémy a úspěchy několika rozdílných moderních lesbických (a bi) žen žijících v Los Angeles. Jak si malá LGBT komunita poradí se strastmi a slastmi všedního života?

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Romantický
hrají
Mia Kirshner (Jenny Schecter), Katherine Moennig (Shane McCutcheon), Jane Lynch (Joyce Wischnia), Janina Gavankar (Papi)

The L Word

The L Word

Dramatický seriál sledující vztahy, přátelství, problémy a úspěchy několika rozdílných moderních lesbických (a bi) žen žijících v Los Angeles. Jak si malá LGBT komunita poradí se strastmi a slastmi všedního života?

Děj kanadsko-amerického seriálu The L Word se odehrává v Los Angeles a točí se kolem pestré skupinky přátel setkávajících se v kavárně The Planet, jež je jakýmsi útočištěm pro tuto malou LGBT komunitu.

Hlavními tématy tohoto seriálu jsou babské drby, smích i pláč, láska, nenávist, přátelství, sex, alkohol, občas drogy, psaní knih a scénářů i tvůrčí krize, výhry, prohry, podvádění a věrnost, přemýšlení, snění… Jedním slovem: život.


Oficiální synopse první řady

Seriál popisuje skupinku lesbických žen a jejich přátel žijících v Los Angeles. Jenny (Mia Kirschner) je mladá talentovaná spisovatelka, která se po ukončení vysoké školy přestěhuje se svým přítelem Timem (Eric Mabius) do Los Angeles. Tim a Jenny si ve čtvrti West Hollywood pronajmou dům sousedící s domem Bette (Jennifer Beals) a její partnerky Tiny (Laurel Holloman). Bette a Tina jsou spolu už sedm let a zastihujeme je ve chvíli, kdy hledají dárce sperma, doufajíc, že založení rodiny jim pomůže posunout vztah ze slepé uličky. Do blízké skupinky přátel Tiny a Bette patří profesionální lamačka srdcí Shane (Katherine Moennig), zaclosetovaná vrcholová tenistka Dana (Erin Daniels), bisexuální novinářka Alice (Leisha Hailey) a Bettina nevlastní sestra Kit (Pam Grier), hudebnice a vyléčená alkoholička.

Thumbnail Play icon

Seriál byl roku 2009 ukončen po šesti úspěšných sezónách na stanici Showtime.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Erwell

Na The L Word jsem začala koukat teprve nedávno a opravdu nechápu, proč jsem shlédnutí tak dlouho odkládala. Dlouho jsem neviděla seriál, který by mě bavil tak jako tento.

23.9.2021 | 11:08:23
terka1289

Parta holek, kromě toho, že jsou teplý, nemaj nic moc společného, tudíž celkově děj moc smysl nedává, ale jako LGBT seriál celkem fajn, některé herecké výkony jsou velmi dobré. Ke konci už je to celé přetažené a poslední díl jsem si připadala jak v nějaké reality show, smrt Jenny byl nesmysl a konečná „projdeme se na mole a ukážeme se“ scéna vážně smysl nedává.

18.5.2016 | 17:53:20
HaninaSlanina

Nejlepší LGBT věc ever :) jen nechápu tu posedlost Shane :D já osobně jsem tým Helena :3

25.1.2015 | 21:24:26
cupasim

škoda, že tu není přehled, tak jako u většiny seriálů :( Jinak seriál je luxusní! Jsem ráda, že Jenny je mrtvá!

14.9.2014 | 21:49:26
Stelly

Tohle je nejlepší seriál :) Jen je škoda,že nechali Jenny umřít… :/

23.7.2014 | 9:39:54
makishek

závislost, srdcovka.

6.8.2013 | 13:04:53

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama