The Last Ship (Poslední loď) Ohlédnutí za epizodou Devil May Care

Ohlédnutí za epizodou Devil May Care

Ohlédnutí za epizodou Devil May Care

Do premiéry páté epizody zbývá posledních pár hodin. Pojďme si tedy rychle shrnout, co se událo v epizodě předcházející, která nám konečně nabídla několik zásadních odpovědí na dříve položené otázky.


8 0
10.7.2016

Pokud jste čtvrtou epizodu třetí série ještě neviděli, čtěte dál jen na vlastní nebezpečí! Text obsahuje spoilery z děje.

Hon na prezidenta

Ve čtvrté epizodě se opět ukázalo, že prezident Jeffrey Michener nemá ve své zemi vůbec jednoduchou pozici. Jak jsme zmiňovali již dříve, nemá plnou důvěru ani jeho politických poradců a navíc to vypadá, že nemá valnou podporu mezi prostými lidmi.


Jacob vede proti prezidentovi štvavou kampaň.

Zatím má Michener sice podporu vůdců jednotlivých oblastí. ale i oni se netají tím, že mají k jeho současné politice výhrady. Zdá se, že do budoucna by Jeffreyho mohl udržet v křesle jenom vliv kapitána Chandlera, ale pokud se Nathan James zdrží v Asii příliš dlouho a situace se bude nadále eskalovat (což určitě bude), nevypadá to pro prezidenta moc dobře. Takováto destabilizace by zdevastované zemi jistě neprospěla a Peng by se určitě chopil příležitosti stát se novým světovým hegemonem. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet v dalších epizodách.

Skryté souřadnice

Kapitán Slattery a zbylých pět členů posádky vymysleli vskutku geniální plán. Do svých služebních čísel, které sdělovali do videa vydaného jejich únosci, zakomponovali souřadnice své současné polohy.

Dostat se na ostrovy nebude jen tak.

Díky tomu se zbytek posádky dozvěděl, že unesení rukojmí se nachází někde na Parecelských ostrovech, souostroví v Jihočínském moři skládající se asi ze 130 ostrovů. Prohledat tuto oblast by tak jistě nebylo nic jednoduchého. Návštěva u čínského prezidenta, kterou si probereme později, však pomohla oblast výrazně snížit a k prohledat teď zbývá pouze pět ostrovů. Takehayovi to ale nejspíše příliš vrásky nedělá, jelikož celá oblast kolem ostrovů je, jak se zdá, prošpikována podvodními minami. Podaří se Tomovi na ostrovy dostat?

Léčivá krev

Epizoda Devil May Care potvrdila naše dřívější teorie, že na japonského kapitána Takehayu a dost možná i všechny Japonce nepůsobí současný lék proti viru. Proti smrtícím účinku viru těmto lidem pouze dočasně pomáhá transfuze od vyléčeného člověka.

Nepůsobí lék na všechny Japonce?

Otázkou zůstává, proč na něj a pravděpodobně i ostatní Japonce lék nepůsobí. Ostatní Asiaté totiž podle všeho stejný problém nemají, a proto je nanejvýš zvláštní, že lék nepůsobí právě na obyvatele tohoto konkrétního státu. Jedno je ale jisté, bez doktorky Scottové bude jistě velmi těžké na tuto otázku najít odpověď.

Nečekaná návštěva

Náčelník Chandler se v nejnovější epizodě uchýlil k velice nebezpečnému kroku. Aby dostal pryč čtyři čínské torpédoborce hlídkující před přístavem, kde potřeboval nabrat palivo, rozhodl se vloupat do sídla čínského prezidenta a trochu si s ním popovídat.

Peng se pod pohrůžkou smrti konečně rozpovídal.

Konečně se tak potvrdilo, že Peng a Takehaya spolu nespolupracují, ba dokonce to vypadá, že jsou spolu na ostří nože. Pokus o Chandlerovo zabití a únos jeho bývalé posádky ve Vietnamu tak nejspíše nemají žádnou spojitost. Vypadá to, že za touhou Penga Chandlera zabít stála pouze osobní zášť. Kapitánovi se navíc podařilo uzavřít s prezidentem krátkodobé spojenectví za cílem dopadnutí Takehayi. Nicméně uvidíme, jak se zachová, jakmile už nebudou mít společný cíl.

Co na čtvrtou epizodu říkáte vy? Podělte se s námi o názory v komentářích!

FOTO: TNT

Diskuze /2

tomasarash123

Jen taká otázka kolik tam bylo těch lodí 3 nebo 4 torpedoborce?

#2 Valada06
11.7.2016 | 19:52:35
Valada06

#1 tomasarash123: Jo, omlouvám se, byli čtyři

webmaster
16.7.2016 | 16:25:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E01: In Medias Res

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají: @Valada06, @L0newolf a @twister78.
Korekce: @cricket277

Překlad sedí na verze:

  • HDTV.x264-LOL
  • 720p.HDTV.X264-DIMENSION
  • 1080p.AMZN.WEB-DL.DD 5.1.H.264-QOQ

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor můžete v tomto fóru.

Staňte se titulkářem

Baví vás seriál The Last Ship
a chtěli byste se na něm podílet?

Umíte anglicky, skvěle česky
a máte chuť zkusit si překlad?

Připojte se k nám a staňte se
také jedním z překladatelů.

Stačí kontaktovat @ScaryX,
vzkazem nebo na e-mail.

Reklama

Plavba ještě nekončí

Poslední loď budeme vídat déle než jsme čekali

Poslední loď budeme vídat déle než jsme čekali

Americká stanice TNT se nehodlá seriálu The Last Ship jen tak vzdát. Před chvílí internet obletěla zpráva, že seriál prodlužuje i pro pátou sérii. Seriál tak budou američtí diváci na obrazovkách vídat ještě minimálně dva roky.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu The Last Ship a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Nejoblíbenější postavy

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás