The Last Ship (Poslední loď) Ohlédnutí za epizodou The Scott Effect

Ohlédnutí za epizodou The Scott Effect

Ohlédnutí za epizodou The Scott Effect

Poslední loď je po roce zase zpátky. Krize v Americe je konečně zažehnána, a tak nastal čas, aby se loď Nathan James vydala na východ, konkrétně do Asie. Pojďme si tedy společně shrnout, co nám první epizoda nabídla.


11 0
17.6.2016

Pokud jste první epizodu třetí série ještě neviděli, čtěte dál jen na vlastní nebezpečí! Text obsahuje spoilery z děje.

Sbohem, doktorko

Konec minulé řady nás zanechal v napjatém očekávání nad osudem všemi fanoušky milované doktorky Rachel Scottové, kterou postřelil fanatik stojící na straně bratrů Ramseyových. Většina fanoušků doufala, že se z toho doktorka ještě nějak vylíže, první epizoda nové řady nám ale přichystala studenou sprchu. Nejenže doktorka Scottová zemřela, ale ani jsme se nedočkali nějakého řádného rozloučení.


Uctění památky doktorky Scottové.

Právě toto odfláknuté rozloučení s jednou z nejdůležitějších postav vnímá většina lidí jako největší vadu celé epizody. Můžeme jen doufat, že si tvůrci řádné rozloučení s Rachel schovávají na později a dočkáme se ho v nějakém flashbacku.

Loď plná změn

Po kapitánu Chandlerovi převzal vedení lodi jeho dlouholetý velící Mike Slattery a jeho velícím se stala hlavní inženýrka Andrea Garnettová. K posádce se přidal také Burkův bratr, takže se jistě dočkáme sourozeneckého pošťuchování.

Nové vedení Nathan James.

Nováčci sice zatím neměli moc příležitostí se předvést, ale jelikož všichni staří mazáci byli zajati, určitě dostanou příležitost. Všímavý diváci si jistě povšiml, že Tex už není součástí posádky. Buďto ho Tom stejně jako Wolfa poslal do vzdálených koutů světa, a nebo je jeho odchod způsoben smrtí doktorky Scottové. Doufejme, že Texe ještě uvidíme.

Stará láska nerezaví?

Kapitán Chandler se na své cestě do Asie setkal se svou bývalou láskou Sashou, která podle všeho dříve pracovala u amerického námořnictva, a rozhodně to není žádné ořezávátko. Ne každý by dokázal několik měsíců přežít ve virem prolezlé Asii a odolávat tak nebezpečnému prostředí.

Zajiskří to mezi starými milenci?

Nová ženská postava má očividně zaplnit díru po doktorce Scottové. Náš kapitán navíc jistě neplánuje zůstat po celý zbytek života sám. Snad se o této nové postavě a její společné minulosti s Tomem dozvíme více v dalších epizodách.

Asie v rozkladu

Jak jsme psali již dříve, ve třetí řadě nás čeká také politika. To jsme mohli postřehnout již v první epizodě, kde americké vedení musí řešit situaci v rozpadající se Asii.

Vypadá to, že Peng bude hlavním antagonistou třetí řady.

Zdá se, že čínský prezident bude hlavním záporákem třetí řady, který pravděpodobně tahá za nitky v celé Asii, a nehodlá se svého vlivu jen tak vzdát. Tomovi ještě pořádně zatopí.

Nepodařená párty

Zatímco se jejich bývalý kapitán účastnil summitu v Hongkongu, posádka Nathan James byla pozvána na oslavu dopravení léku do Vietnamu. Očekávaná zdvořilostní recepce se ukázala být divokou párty, která nakonec skončila útokem střelců.

Divoká párty ve Vietnamu.

Otázkou zůstává, kdo stojí v pozadí tohoto útoku. Útočníci sice hovořili japonsky, ale Peng se netvářil nikterak překvapeně, že k útoku došlo. Snad nám tvůrci zapeklité dění v Asii brzy poodhalí.

Jak se vám epizoda líbila a jak se děj bude dál vyvíjet? Sdělte nám svůj názor v komentářích.

FOTO: TNT

Diskuze /10

MakyB

Díl se mi líbil hodně, taky jsem na něj dlouho čekala, ale teď jsem v napjaté očekávání. Odchod Scottové ještě nějak přežiju, ale Texe teda rozhodně ne. Byl moje nejoblíbenější postava a hodně by mi chyběl......

17.6.2016 | 17:55:58
mottty

Já si myslim, že je stejně živá a někde jí schovávají, když nemají toho vraha …

#3 ScaryX #4 Simpsinka
17.6.2016 | 19:33:43
ScaryX

#2 mottty: Já bych si to taky rád myslel, jenže co by z toho měli? Kdyby ji chtěli krátkodobě odklidit, stačilo říct: „je v kómatu na kapačkách“. Takhle se na to bude špatně navazovat.

webmaster
17.6.2016 | 22:24:12
Simpsinka

#2 mottty: Taky si myslim že žije.. přece jen je to jedna z nejdůležitějších postav a že by se s ní nijak nerozloučili? Pochybuju .. a pokud vím, tak virus má mutovat a dosavadní lék přestává fungovat, takže jí asi budou potřebovat. Tex mi hodně chybí :/ snad se ukáže.

19.6.2016 | 9:58:46
tomasarash123

A co valkirie ta je nepodstatná nebo stihla vyskočit?

#7 scully78
19.6.2016 | 19:59:24
scully78

Narovinu, taky si myslím, že je Rachel někde naživu, hlídá ji Tex a Kathleen. Přesvědčila mě o tom scéna v letadle na konci epizody. Je zajímavé, že Tomovi došlo, že posádka Nathan James může být naživu, protože nikdo neřekl, že jsou mrtví… a to právě v okamžiku, když se díval na fotku Rachel. A mám dojem, že ani prezident neví, že je naživu. Takové malé tajemství mezi Tomem a Texem? :)

20.6.2016 | 1:03:26
scully78

#5 tomasarash123: Řekla bych, že Val to má bohužel spočítané… :(

20.6.2016 | 1:05:01
Mates79

Scénaristi asi nemyslia moc na to aký dopad môže mať zabitie jednej z hlavných a obľúbených(!) postáv v nejakom seriáli. Alebo je to nejaké národné americké hobby zabíjať a potom nečakane oživovať postavy v rôznych seriáloch (niektoré aj viackrát…). Ak sa to stane aj tu, nebude to prvý ani posledný raz. Moje očakávanie? Doktorka musí žiť, Tex tiež a dúfam že sa vráti a Val, tak s tou ma naštvali, pekná tvárička, ktorá mohla spolu s kapitánom aj niečo dokázať… Ale som rád že tam je Dichen Lachman, ktorá ma zaujala už v Stovke.

#9 ScaryX
20.6.2016 | 19:25:30
ScaryX

#8 Mates79: Je otázka nakolik je to rozhodnutí scénáristů nebo samotné Rhony Mitry. Osobně se přikláním k tomu, že Rhona chtěla ven, i když nechápu proč. Takhle by to nikdo nenapsal, protože to jasně každého diváka akorát naštve a rozhodně to nebude mít požadovaný efekt. A to že tam s ní nebyla žádná vzpomínková nová scéna to jenom dokazuje.

webmaster
20.6.2016 | 21:37:24
scully78

Eric Dane včera na Twitteru napsal, že nejvíc jaw-dropping epizoda je číslo 5. Pokud se právě v ní nedozvíme, že je Rachel naživu, asi bude načase vzdát se nadějí.

20.6.2016 | 22:43:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E07: Feast

cz60%
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají: @Valada06, @L0newolf, @ScaryX a @twister78.
Korekce: @cricket277

Překlad sedí na verze:

  • HDTV.x264-LOL
  • 720p.HDTV.X264-DIMENSION
  • AMZN.WEB-DL.DD+5.1.H.264-QOQ

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor můžete v tomto fóru.

Z časových důvodů probíhá překlad pomaleji, ale nebojte se, překlad určitě dokončíme.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu The Last Ship a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Plavba ještě nekončí

Poslední loď budeme vídat déle než jsme čekali

Poslední loď budeme vídat déle než jsme čekali

Americká stanice TNT se nehodlá seriálu The Last Ship jen tak vzdát. Před chvílí internet obletěla zpráva, že seriál prodlužuje i pro pátou sérii. Seriál tak budou američtí diváci na obrazovkách vídat ještě minimálně dva roky.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás