Legends of Tomorrow Jak je to s cestování časem v seriálu?

Jak je to s cestování časem v seriálu?

Jak je to s cestování časem v seriálu?

Cestování časem je záludná věc a čím víc se cestuje, tím víc se do toho zpravidla tvůrci zamotají. Není tomu nijak jinak ani u seriálu Legends of Tomorrow, kde se v premiéře druhé řady opět cestovalo do daleké minulosti. Ale dává cestování časem Legend vůbec smysl?


20 2
20.10.2016

Hlavním tématem seriálu Legends of Tomorrow je bezesporu cestování časem. I když seriál Flash ve své první řadě stanovil určitá pravidla cestováním časem, tak Legendy příliš na ně nehledí, i když se jedná o seriál ze stejného vesmíru. V následujícím krátkém článku nebudeme rozebírat všechny časové nesoulady z minulé série, ale zaměříme se čistě na premiéru druhé řady.

V epizodě Out of Time kapitán lodi Rip Hunter vyslal většinu Legend napříč časem, sám zmizel zatím neznámo kam. Jediný, kdo zůstal na palubě lodi Waverider, byl zraněný Mick Rory, o kterém si kapitán myslel, že by cestu časem vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nepřežil. Mick byl následně uveden do jakéhosi umělého spánku.


V roce 2016 jistý Nate Heywood zjišťuje, že Legendy se ztratily v čase. Aniž by nám bylo nějak vysvětleno, jak přišel na to, že se ztratily. Nate se společně s Oliverem Queenem vydává na loď Waverider, kde najdou Micka Roryho, který nezestárl ani o den. Ani této záležitosti se epizoda nevěnuje a my se tak můžeme pouze dovtípit, že hybernace na lodi zpomaluje či dokonce zcela zastavuje stárnutí.

(Neměl být v této scéně místo svěžího Roryho dědeček Rory? Foto: CW)

Znovu za neznámých okolností Nate Heywood dokáže přesně vypátrat, kam Legendy zmizely. V některých případech (např. Ray Palmer v dobách dinosaurů) je to až k neuvěření, že dokázal tyto hrdiny najít. Pakliže ale Rip v roce 1942 přemístil Legendy do všech možných časů a Nate s Oliverem našli Waverider a Micka v roce 2016, tedy o 74 let později, neměly Legendy strávit v době, kam je Hunter přemístil, celých 74 let?

Jelikož některé Legendy nejsou zrovna mladíci (viz Martin Stein), určitě by během těch 74 let zemřely. A řeč není pouze o Steinovi, ale například i o Palmerovi. Pokud mu je v současnosti okolo 30 let, měl by štěstí, kdyby se dožil více jak 100 let v dobách dinosaurů. Myslíte si, že Legendy tudíž měly zestárnout a skutečně měly strávit na cestách časem 74 let?

Vzpomeňme si na epizodu Left Behind, kdy Ray, Sara a Kendra byli zanecháni v minulosti a skutečně daný čas plynul stejně rychle jako pro ostatní Legendy. Vymysleli si tvůrci zkrátka něco, co se jim hodilo, nebo to má nějaké hlubší opodstatnění? Jediné logické vysvětlení toho, proč Legendy nezestárly, je to, že Mick a Nate se vrátili přesně do doby, kdy se Legendy objevily v minulosti přesně poté, co je tam Rip poslal. Jak si ale vysvětlíme například Rayův plnovous? Takový nenarostl ani Oliverovi za čtyři série na ostrově.

Co si myslíte o cestování časem v seriálu? Dává vám alespoň nějaký smysl? Myslíte si, že Legendy strávily v minulosti 74 let v epizodě Out of Time?

Diskuze /19

Xegiie

samozřejmě je úplná blbost to s Nate, a jak je vypátral, vše o nich věděl ect… ale to že ostatní nezestárli beru tak, že oni se k nim vrátili třeba po měsíci toho, co tam strávili čas, a nijak divné mi to nepřijde

#3 Pimster
20.10.2016 | 15:45:50
Pimster

Všechno je to celkem logické. Mají stroj času a tak se mohou vrátit do jakéhokoliv času. Když Sara, Ray a Kendra uvízli v minulosti tak se Ripovi pouze nepovedlo vrátit přesně do doby kdy od nich odletěl. Prostě když máte stroj času tak žádné čekání v čase pro vás neplatí jen když nepřekročíte vlastní časovou osu. Nedává smysl si myslet že by Ray strávil 74 let v pravěku, prostě se vrátili zhruba do pravěku do období ve kterém ho to nejspíš vyplvlo a trefili se do období několika měsíců po tom co tam Ray uvíznul ale už se nemůžou vrátit dřív aby zkrátili Rayovi čekání protože by tím vytvořili paradox. A Mick byl uvězněn ve stázi kde neplynul čas, pro něj se čas zastavil ale kolem něj dál plynul. Tudíž žadné stárnutí.

#11 Lockter
20.10.2016 | 15:50:26
Pimster

#1 Xegiie: Raye třeba našel díky otisku boty který skončil jak zkamenělina v muzeuu. Prostě našel nesrovnalosti v historii, ruzné příběhy a legendy, ruzné důkazy který můžou naznačovat přítomnost Legend v minulosti.

20.10.2016 | 15:52:49
totti

Dôležitá otázka je, ako sa o nich dozvedel a ako zistil, že sa zmenil časová línia. Tak isto by ma zaujímalo, že keď je JSA z roku 1942, tak by o nich mala existovať nejaká zmienka, nie? Teoreticky, by každý s trochu znalostí histórie, mal o nich vedieť.

20.10.2016 | 16:17:13
Anckrst

Tiež si myslím, že nedomysleli to ako Nate zistil nezrovnalosti. To aj vo Flashovi teda mali vedieť že ich životy sa odchýlili oproti inej časovej osi. Jediné vysvetlenie (aj keď hlúpe) je, že aj Nate cestuje časom a zmeny sa na neho nevzťahujú.

20.10.2016 | 19:22:51
Holíček

Nejhorší je, když v seriálu o cestování časem je největší problém cestování v čase :D Taky si myslím, že se mohli jednotlivé legendy hledat v různých epizodách. Na první epizodu mi to přišlo moc přeplácané, tak snad nebudou tvůrci dělat zbytečné epizody, jen aby měli splněný limit, jako v první sérii

20.10.2016 | 20:17:21
tominotomino

Novou řadu jsem ještě neviděl, ale ohledně srovnávání cestování časem v LoT a Flashovi – podle mě to nefunguje vůbec na stejném principu. Cestování časem ve Flashovi je jeho schopnost a ta má ty všechny možný následky. Ale v LoT cestují časem díky stroji (Waverider), který je k tomu cestování přizpůsoben a je to jeho přirozená věc. Takhle to aspoň vidím já. Není cestování jako cestování.

webmaster
20.10.2016 | 20:22:50
lukas14

beriem to ako serial ktory je super je scifi a neriesim cestovanie ale uzivam si to a musim povedat ze 1 epizoda bola skvela

20.10.2016 | 20:51:55
Toso11

logické vysvetlenie: práve preto ich našli v tú dobu a čas lebo v tej dobe a v tom čase ich vypátral Nate ( vtedy boli vidno dôkazy)

20.10.2016 | 22:12:46
komcus

Řeknu to tak… nad takovými seriály o cestování časem je lepší moc nepřemýšlet. Pak jsou z toho všichni zmateni.

#15 Exie_
webmaster
21.10.2016 | 0:56:27
Lockter

#2 Pimster: Haleluja. Zajímalo by mě jakej Einstein psal tenhle článek. -.-

#17 nowas
21.10.2016 | 1:14:41
Jackob32

Tvůrci si upravují pravidla podle toho jak se jim zlíbí. Každopádně v minulém díle je vyzvedli v krátkém časovém úseku po tom, co je Rip Hunter Rozházel. Takže každý z nich mohl ztrávit v jiném čase rozdílně dlouhou dobu.

21.10.2016 | 1:35:19
Doom351

Cestování časem no :D. Vždyť to dává i docela smysl, Rip se prostě nedokázal vrátit na místo kde Kendru a Raye nechal. Co se týče posloupnosti, neexistuje pravidlo které ti přikazuje vracet se vždy po tolika letech co plynul čas v přítomnosti. To by jsi nakonec nemohl cestovat časem. No a Nate je vystopoval velmi jednoduše, vzhledem k tomu že legendy byly roztroušeni v čase a on celý život studoval historii :D :D.

21.10.2016 | 7:55:05
Goraxsis

Proč nezestárly? Jak již bylo zmíněno, tak je nejspíš vyzvedly jen krátce potom co se tam dostaly. Každého v trochu jinak dlouhém časovém úseku…dny, měsíce.

Jak na ně přišel? To je divné. Ono teoreticky by na to neměl přijít, jelikož by si neměl pamatovat správnou historii, která by měla být přepsána těmi změnami co oni udělaly. I když v předchozích dílech bylo zmíněno, že někdy trvá, než se historie přepíše a usadí.

Další věc je že ten historik může mít nějakou skrytou schopnost, která bude teprve odhalena a která mu umožňuje nějak ti odchylky a chyby v čase vyhledat. Inu uvidíme v dalších dílech…nebo jestli k vyhledání těch ostatních nepoužil databázi z lodi, kde je čistá historie bez odchylek.

21.10.2016 | 9:13:16
Exie_

#10 komcus: Pravda. Co víc si povídat. Kdo sleduje 12 Monkeys, tak ví, co znamená, když seriál z tebe dělá blbečka, protože někdy nechápeš. A 12 Monkeys a cestování časem je složitější než Legendy.

21.10.2016 | 14:21:26
Bumidek

Skor mi nesedi preco ich poslal prave tam kam ich poslal. Nemohol vybrat nieco ovela pohodlnejsie? Nemala lod zaznam o tom kam ich poslal aby ich nemuseli vobec hladat?

#18 Goraxsis
21.10.2016 | 16:11:25
nowas

#11 Lockter: tom99 to psal :-D

21.10.2016 | 16:51:04
Goraxsis

#16 Bumidek: Mám za to, že ten záchranný program poslal do náhodných oblastí. Nebo tak nějak to tam vysvětloval.

21.10.2016 | 18:23:36
agent thompson

Já mám tenhle seriál rád ale je pravda že zrovna s tím dinosaurem trefit správný čas musí být strašná haluz dinosauři tu byly miliony let a přesnost datovaní 60 milionů let staré zkameněliny je ± několik stovek tisíc let :D ale beru to tak že Gideon musela najít v dané době nějakou anomálii je přecejenom něco jako časová GPS. A oproti první řadě kde cestování časem několikrát změní pravidla se druhá řada zatím dá :D

21.10.2016 | 22:08:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E06: Helen Hunt

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @VIxiene a @matrix17

Překlad sedí na verze DCs Legends of Tomorrow:

  • … HDTV.x264-KILLERS

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Legends of Tomorrow překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Tvůrci potvrzují, že jejich Constantine je bisexuálem

Tvůrci potvrzují, že jejich Constantine je bisexuálem

Máme pro vás nové informace ohledně Johna Constantina, který konečně letos zamíří do seriálu Legends of Tomorrow. Jeho návrat do vesmíru Arrow způsobil před pár dny pořádný rozruch, proto se není čemu divit, že fanoušci dychtí po jakékoliv informaci spojené s touto postavou.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.