Legends of Tomorrow Recenze první série

Recenze první série

Recenze první série

První řada Legends of Tomorrow měla mít původně osm epizod, následně se CW rozhodla seriálu dát šestnáct dílů. Jak se to projevilo na kvalitě první řady a bylo poznat umělé nafukování děje?


28 2
2.6.2016

V dnešní době jsou v oblibě různé týmovky a crossovery a je zcela jedno, jestli mluvíme o filmové či seriálové sféře. Seriály Arrow a Flash zaznamenaly v crossoverech velice pěknou sledovanost, a tak se stanice CW rozhodla letos vytasit se svým již třetím komiksovým seriálem ze stáje DC. Jak dopadl seriál nesourodých hrdinů?

Nesmrtelný tyran Vandal Savage v budoucnosti ovládl svět a Páni času, kteří jsou zodpovědní za ochranu časové linie, s tím nic neudělali. Rip Hunter se rozhodl vzít osud lidstva do svých rukou, vydal se do minulosti a dal dohromady neobvyklé postavy, které by mu pomohly Savage zastavit. S postupem příběhu zjišťujeme, že Ripovi ani tak nejde o záchranu lidstva, jako spíš o záchranu své rodiny, kterou Vandal zavraždil.


Rip Hunter je v podstatě jedinou novou postavou, kterou v seriálu potkáváme. Pokud sledujete ostatní komiksové seriály od CW, všechny ostatní postavy znáte a divák už má již při prvním díle přehled, kdo je mu sympatický a kdo ne. Zatímco některé postavy zůstávají stejně nezajímavé jako v seriálech od vedle (Kendra Saunders, Ray Palmer), některé se zase naopak pěkně vybarví, dostanou více prostoru a jejich charakter má v průběhu řady nějaký vývoj (Leonard Snart, Mick Rory).

(Mick byl nejzábavnější postavou seriálu, se kterou se člověk nasmál. Foto: CW)

Příběh v prvních dílech odsýpá a divák tak má možnost sledovat zběsilou jízdu minulostí a budoucností plných nadstandardních digitálních triků v rámci televizní stanice. První polovina se zdá být velice promyšlená a tvůrci pomalu odkrývali, k jakému konci směřují. Problém ovšem nastává ve druhé polovině série, která jakoby sloužila pouze jako výplň k finálovému dílu.

Problém začíná v samotném cestování časem. Zatímco první díly nějak opodstatňují výpravy do minulosti a budoucnosti (sebrání Vandalova majetku apod.), výlety časem v druhé polovině sezóny působí uměle. Hrdinové prakticky nemají žádný důvod se do daného období v první řadě vůbec vydávat. Spíše to působí, jako by si tvůrci chtěli odškrtnout, že legendy vyrazily na Divoký západ či do postapokalyptické budoucnosti.

Seriál Flash ve své první sérii položil pevné základy pravidlům cestování časem. První polovina série se (tak nějak) pravidly řídí, ale druhá polovina zcela ignoruje to, co bylo řečeno ve Flashovi, a z cestování časem dělá jeden velký nepořádek. Úplně se tak zapomíná na časové paradoxy či jiná pravidla a prakticky v každé epizodě nám je představena nová (a hlavně nelogická) časová hříčka.

Zatímco v první sérii Flashe, když byl zabit Eddie Thawne, jeho budoucí potomci přestali okamžitě existovat, něčeho podobného se v Legends of Tomorrow nedočkáme. V samotném finále se legendy vydají zlikvidovat Savege a to rovnou třikrát v různých časech. Proč ho nestačilo zabít pouze v minulosti, když by měl v budoucích časech přestat existovat? A proč při každém měnění linie se neobjevili mozkomoroví přízraci jako v druhé sérii Flashe? To jsou otázky, na které si musí divák (ne)odpovědět sám. Zvlášť, když za seriálem stojí stejní tvůrci.

(I Ra's Al Ghul zavítal do seriálu. Foto: CW)

Zkrátka a jednoduše – cestování časem v seriálu nedává smysl. Jelikož právě cesty časem jsou hlavní dějovou náplní seriálu, je škoda, že tady Legends of Tomorrow selhávají na plné čáře. Seriál tak působí nelogicky, nepromyšleně a hrozně lacině. Někdy i herci mají co dělat, aby měli vůbec co hrát. Před premiérou tvůrci oznámili, že ne všechny postavy přežijí nebezpečnou výpravu. Bylo tomu skutečně tak?

Nebylo. Carter Hall zemřel, ale brzo se vrátil. Mick Rory, o kterém jsme si mysleli, že ho tvůrci skutečně zabili, se brzo znovu se svou ohnivou zbraní probojoval do seriálu. Jediný, kdo skutečně zemřel, byl Leonard Snart. Před sezónou bylo předem avizováno, že Wentworth Miller podepsal smlouvu pouze na jednu sezónu, takže ani v tomto případě se nejednalo o překvapení. Navíc Snart nemá být definitivně mrtvý a v pár dílech příští sezóny se objeví.

Za bezkonkurenčně nejlepší epizodu považuji Star City 2046, kdy jsem měl pocit, jako bych sledoval toho skvělého Arrowa v první a druhé sérii. První sezóna nebyla špatnou řadou, ale dost sérii podkopá nohy nelogické cestování časem a občas přihlouplé dialogy. Byl bych upřímně radši, kdyby seriál nakonec dostal pouze osm epizod, umělé natahování je ve druhé polovině řady cítit na každém kroku a značně se projevuje na celkové kvalitě seriálu. Tvůrci zkrátka už bohužel vařili z vody.

Hodnocení: 65 %

Diskuze /30

Stardos

Proč se neobjevili Time Wrathové? Podle mě chrání čas před speedstery :)

2.6.2016 | 18:00:25
Baltik

Za bezkonkurenčně nejlepší epizodu považuji Star City 2046, kdy jsem měl pocit, jako bych sledoval toho skvělého Arrowa v první a druhé sérii.

Souhlas, paradoxně nejlepší Oliver se tuto sezónu objevil v LoT a ne v Arrow :D

#3 Kath315 #6 Patty01
2.6.2016 | 18:21:08
Kath315

#2 Baltik: To preto, že tam nebola Felicity :D

#6 Patty01
2.6.2016 | 18:31:19
masak07

Osobne me zklamalo jeste vic fakt, ze v trailerech nam cpali sceny s arrowem a flashem.. A pak kulovy.. trapnyyy :D ani ta bojova scena co byla v tom spotu po ukazkach na dalsi dily taky nikde nebyla… nechapu :D

#6 Patty01
2.6.2016 | 18:45:23
Lucifrid

Za mě teda 85 %. Já se neskutečně bavila a až snad na dvě trochu roztříštěnější epizody, jsem v tom neviděla žádný problém. Mě naopak epizoda s Arrowem teda trochu nudila. Od těchhle seriálů se přece nedá čekat nic úžasnýho na poli logiky, mají hlavně pobavit. Já dostala mnohem víc, než jsem čekala (průser) – parádní zábavu, cestování časem, skvělý hlášky a fajn postavy.

#26 Kimberlly
webmaster
2.6.2016 | 19:29:04
Patty01

#4 masak07: To proto, že to úplně první promo bylo vytvořené hlavně pro CWčko, aby stanice dala seriálu zelenou. Natočeno bylo ještě předtím, než se začal natáčet pilotní díl, se seriálem nemá vůbec nic společného.

#2 Baltik: Souhlasím, taky se mi nejvíc líbil tenhle díl. Je trochu ironie, že tenhle navodil tu skvělou atmosféru z první a druhé série Arrowa, a přitom to vlastně ani epizoda ze seriálu Arrow nebyla.

#3 Kath315: Přesně tak, byla to příjemná změna, nemít ji pořád na očích :-D

#14 masak07
2.6.2016 | 19:38:41
Fryderyk

Od seriálu jsem teda čekal víc, ale že bych si zas stěžoval to taky ne, snad ten crossover v další sezoně nakopne všechny 4 seriály..

2.6.2016 | 19:59:38
komcus

Pravda, chvílemi byl příběh dost natahovaný, ale zase jsem se pobavil víc, než při Arrowi nebo Flashovi. A vtip (přesněji Mick Rory) vynahradil skoro všechny nedostatky. Za mě krásných 90%.

webmaster
2.6.2016 | 20:10:15
HOUND

Tak teda nevím, jsem snad jediný komu ten seriál přišel super??!

#11 Patty01
2.6.2016 | 20:14:51
lukascoolarik

Skvělá recenze, nemám jí co vytknout. :-) Osobně vidím LoT jako velké zklamání a po skvělém startu šlo všechno z kopce. Právě kvůli těm problémům v cestování časem jsem to po 13. epizodě vzdal, přestože jsem byl kousek od cíle, ono to ale zkrátka nešlo vydržet.

Chápu, že jiným se seriál může líbit, a já to do jisté míry chápu, ale seriál o cestování časem by měl mít jasno v tom, jak časem vlastně cestuje. Aby to nebylo jen o tom, prvotně zajímavý mix postav se zvrtl v nezajímavý a nesourodý mix postav, který jako tým prostě nefunguje. Humor tam místy byl, ale časem mi to přišlo spíš nucené a často opakované. Je to škoda, od LoT jsem měl vysoká očekávání (aspoň teda na poměry The CW), ale radši dám přednost seriálům, u kterých si několikrát za minutu nepovím, jak tohle a tamto nedává smysl a jak je tahle a tamta zápletka zbytečná a kdovíco ještě.

webmaster
2.6.2016 | 20:43:16
Patty01

#9 HOUND: Nejsi. Já se u toho královsky bavila a jak už bylo výše zmíněno, i mě Legendy bavily více než Arrow v poslední době. Překvapila mě však jedna věc, ve Flashovi jsem Roryho nesnášela, takže jsem vůbec nebyla nadšená, když se k seriálu přidal, ale v Legendách se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav. Snart a Rory, občas i Ray, perlili nejvíc. Už se těším na další sérii, hlavně na JSA.

2.6.2016 | 20:47:02
rhobos

Podle mě vše na sebe navazovalo jak mělo.. víc nelogické než ostatní CW seriály mi to nepřišlo… neskutečně jsem se bavil, triky luxusní … akce parádní .. :) Snart, Rory, Sára.. TOP .. :) .. Přišlo mi to jako letos nejlepší co CW nabídlo.. :) na úrovni flashe, který byl však delší a tím možná nakonec strhnul misku na svou stranu.. ale uvidíme v druhé sérii :).

3.6.2016 | 1:54:51
Syntey

Souhlasím s hodnocením, podle mě trailer byla ta nejlepší část seriálu (a možná jsem měl trochu jiné nároky z něho), pár dobrých epizod, ale pro mě se to vůbec nevyrovnává kvalitě Flashe ani Arrowa

3.6.2016 | 10:22:50
masak07

#6 Patty01: to je mozny, ale pojkud vim, takminimalne na edne nam cpali zese oba objevi uz v pilotu a ono hovno

#17 rhobos
3.6.2016 | 11:24:03
Kud4s

mam pocit ze na ludia na edna viac kritizuju serialy ako ich chvalia akoby chceli aby ten serial bol zly. Hladaju zle veci aj tam kde by nemuseli namiesto toho aby si niekedy uzili niektoru cast len tak aby vypli. Ano niektore casti boli len na doplnenie no urcite si sezona nezasluzi obycajnych 65 percent. Az na 2–3 som si uzil kazdu jednu cast a tesil som sa kazdy tyzden na novu. Urcite najlepsi CW serial tuto sezonu a neviem sa dockat dalsi rok. u mna za 85 percent

3.6.2016 | 11:53:43
Sindar

taky jsem odpoadl v půlce. 65% mi prijde jako ok zhodnocení

3.6.2016 | 12:27:05
rhobos

#14 masak07: Pokud se nemýlím v pilotu byli,.. nevím jestli oba ale minimálně Arrow 100%.

3.6.2016 | 12:34:59
nerth009

40% a to ještě přeháním…jak bylo zde řečeno…trapné vyřešení cestování časem, ubohé souboje…bohužel tohle bylo jedno velké zklamání…ale stejně tak i finále Flashe i Arrowa…snad jim to příští sezonu půjde lépe :-)

3.6.2016 | 12:55:10
SpeedyBarry

Pevné základy a pravidlá na cestovanie časom vo Flashovi? To nemôžete myslieť vážne

#23 tom99
3.6.2016 | 13:29:53
Amper

Proč se neukázali Wraithové? Protože ti jdou jen po speedsterech. A ještě ke všemu Rip přece patří do organizace pánu časů ne? Takže s časem si zahrávat tak nějak může, ikdyž za to bude odsouzený. To se Savegem souhlas. Celkově bych dal tak 70%, protože některé epizody byly děsně nudné, nedávali smysl, ale zase byly některé skvělé jako např. StarCity, nebo v tom westernu. Nejslabší článek Kendra a Carter.. To její brečení mě fakt už sralo. Kdyby tam tyhle postavy nebyly obešel bych se bez nich, bohužel to byl základ k tomu, aby ten Savage za něco stál. Jsem rád, že v příští sezoně tam nebudou..

3.6.2016 | 13:47:19
natan

Jen jsem se přišel podívat co je nového, protože jsem ze 1. řadu viděl jen 8 dílu.

3.6.2016 | 17:01:29
dalibor.durcak

Nebylo to špatné..u tématiky cestování časem prostě občas musíte vypnout mozek…Ale co vůbec nepochopím, tak to je Kendra a Carter..Dvě naprosto zbytečné postavy, které mne po celou dobu seriálu neskutečně iritovaly…proč proboha do takřka hlavní role obsadí (ne)herečku s předkusem? Ale i tak, stokrát lepší než Flash!

3.6.2016 | 17:18:54
tom99

#19 SpeedyBarry: Spíše myšlena první řada Flashe. Druhá si to taky pohnojila :-)

webmaster
3.6.2016 | 17:41:19
Scarity

Mě první půlku sral Rory, po návratu už byl skvělý, on, Sara a Snart to táhli celou dobu. A vzhledem k tomu, že jsem od toho nic neočekávala, dávám 80 %. K sobotní snídani to byla ideálka, na další sezonu jsem zvědavá, ačkoli odchod Snarta mě hodně mrzí. :)

#25 Es
3.6.2016 | 17:47:14
Es

#24 Scarity: Souhlasím, mě LoT prostě bavili :-), také jsem nic neočekávala a jako odreagování od učení super :-).

3.6.2016 | 17:53:10
Kimberlly

#5 Lucifrid: Moja reč. :)

3.6.2016 | 20:26:40
mina1988

Já plně souhlasím s recenzí, napsáno úplně bezvadně. Taky jsem trošku čekal více a upřímně nebýt trojice Snart, Rory a Sara, tak bych viděl max první 3–4 díly. Tahle trojice mě hodně bavila a byla držákem celé série.

3.6.2016 | 21:06:54
Liss93

Mínusem byly nejen časové „kiksy“, ale také vztahy. Carter a Kendra se k sobě nehodili, takže jsem byla ráda, když jeho zlikvidovali. Ale tím to neskončilo. Ne, oni ji musela nacpat tomu skautíkovi. Jasně, sice je to CW, ale nemusíme mít všude miliardu vynucených vztahů. To Sara a Snart působili přirozeně a sympaticky. Hodnotím 65%. Další řadě by prospělo méně dílů a nepřítomnost jistých osob :)

3.6.2016 | 21:19:20
Jackks

dal bych 80%, ale Carter. Kendra, Ray… za tuhle dementní zápletku musím dát – 30%… takže 50%.. pokud se v další sérii vyhnou zbytečných milostným aférkám nezajímavých postav, tak tomu šanci dám

5.6.2016 | 13:32:32
Raya

Jak už tu bylo několikrát zmíněno tak tak tahouny téhle série byli Mick, Snart a Sara. Tím že Snart je více nebo méně mimo hru si to podle mě docela pohnojili. Ovšem dala by se cenit odvaha zabít oblíbenou hlavní postavu ( i když to zde teda nebyla ani tak jejich iniciativa), ale pokud je to jeden z mála tahounů seriálu .. no nevím. Akorát mě teda ještě poslední dobou začal chvílema bavit Jax.

5.6.2016 | 15:20:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Co nás čeká ve třetí řadě?

Seriál Legends of Tomorrow nás bude provázet i se svou třetí řadou. Tentokrát Legendy budou muset napravit chyby, které udělaly na konci minulé sezóny. Každé rozhodnutí něco stojí a tým zaplatí největší daň za to, že se setkaly se svými mladšími já.

S Vixen i ve třetí řadě
Novou hlavní postavou bude Isis
První plakát ke třetí sérii
Třetí řada představí nového hrdinu
Ripa budeme vídat i nadále
Noví členové v týmu Legend?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Většinou jsme zvyklí, že hrdinové své nemesis porážejí. V epizodě Doomworld jsme se ale podívali do pozměněné reality Země-1, která nebyla moc sluníčková. Legie zkázy zde měla nadvládu a hrdinů jsme si v epizodě moc neužili. Tým Arrow to odnesl zřejmě ze všech nejvíc.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás