Legends of Tomorrow Seriál si na chvilku půjčil zombíky z Walking Dead

Seriál si na chvilku půjčil zombíky z Walking Dead

Seriál si na chvilku půjčil zombíky z Walking Dead

Časový pirát způsobuje během Občanské války v Americe anomálii, a tak Legendy musí vyrazit do roku 1863, aby napravily historii tak, jak je všeobecně známá. Jefferson se opět setkává s rasismem a Ray dostává překvapivou nabídku od Roryho. Co dalšího epizoda odhalila?


16 0
9.11.2016

Nová sezóna se opravdu nebojí nových nápadů a kromě dinosaurů a samurajů, kteří nám byli představeni v minulých epizodách, nám v epizodě Abominations ukázala zombíky, kteří jsou velice populárním tématem díky úspěšnému seriálu The Walking Dead, Fear the Walking Dead a správně střelenému Z Nation.

Čemu se ostatní filmy a seriály věnují sálodlouze, je lék zombie virusu, který bývá pro některé seriály tabu. V seriálu to vyřešili hravě a prakticky po pár minutách Ray Palmer vyvine (z bůhvíčeho) vakcínu, která dokáže vyléčit pokousaného Micka Roryho. Epizoda se ovšem věnuje záchraně pouze jednoho člověka a nemyslí na ostatní nakažené.


I když zombíků bylo v epizodě požehnaně, skupina se je rozhodla pozabíjet a nikdo se ani nezamyslel nad tím, že by mohli nakažené vojáky konfederace vyléčit stejně tak, jak Ray vyléčil Roryho. I když zombíci byli hlavním lákadlem ve všech trailerech a ukázkách, epizoda stála úplně na něčem jiném.

(Sara si nyní uvědomuje, jak je těžké rozhodovat o celé skupině. Foto: CW)

Výlety do minulosti nás většinou dostávají do dob, kdy rasismus převládal a nikdo se příliš nezamýšlel, zda je to dobré či špatné. Narážky na něj jsme kromě této epizody mohli zaznamenat již v epizodě The Justice Society of America. Právě v těchto scénách se dostává do popředí Jefferson Jackson, který minulou řadu ne vždy dostával patřičný prostor.

Epizoda se tak snažila nastínit utlačovaný život černochů jako otroků během Občanské války. Pokud vás toto téma zaujalo, určitě zkuste film 12 let v řetězech, kde je toto téma ještě více prozkoumáno. Seriál i jakoby si pár motivů vzal přímo z tohoto filmu. Ve filmu hraje hlavní roli Chiwetel Ejiofor, kterého si nyní můžete pamatovat jako Barona Morda z nového Doctora Strange.

Kromě Jeffersona, který se zatím skoro v každém díle musel podílet s rasismem, se do popředí v epizodě dostává Ray Palmer, který v epizodě Shogun přišel o svůj oblek. Seriál nás zatím napíná a nevypadá to, že by se Ray pouštěl do nového sestrojení obleku. Proto mu také Mick nabídl stát se jeho novým parťákem a daroval mu ledovou zbraň, kterou v boji používal Leonard Snart.

V průběhu první a druhé řady se Ray a Rory stali neobvyklými přáteli a toto pouto ještě posílí, když si Ray vzal ledovou zbraň Captaina Colda. Uvidíme, jak na to zareaguje samotný Leonard, na kterého se můžeme těšit už v podzimním finále, kde poprvé Legendy potrápí. Druhá řada se má už čistě zaměřovat právě na něj a zbytek Legion of Doom.

Diskuze /2

Dethrox

no.. tí zombíci mali od the walking dead dosť ďaleko :( to behanie aj hrýzenie bolo slabé :D ale diel sa my páčil asi ako každý iný :)

9.11.2016 | 19:48:37
meya

pokud si dobře pamatuju Sára na konci říká, že vojáci dostali dostali vakcínu, nebo se mýlím?

11.11.2016 | 18:36:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E07: Welcome to the Jungle

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @VIxiene a @matrix17

Překlad sedí na verze DCs Legends of Tomorrow:

  • … HDTV.x264-KILLERS

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Setkaní Micka se svým otcem mělo na něj velký vliv

Setkaní Micka se svým otcem mělo na něj velký vliv

Většina postav v seriálu se už setkala se svými mladšími já, staršími já nebo s někým důležitým z jejich rodiny. Vždycky se ale seriál vyhýbal Micku Rorymu, na kterého přišla řada nyní. Mick jako dospělý muž se setkává s mladší verzí svého otce. A dle slov tvůrců ho setkání dost ovlivní.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.