Legends of Tomorrow Šest odkazů na Star Wars v epizodě Raider of the Lost Art

Šest odkazů na Star Wars v epizodě Raider of the Lost Art

Šest odkazů na Star Wars v epizodě Raider of the Lost Art

Pokud se na něco devátá epizoda druhé řady zaměřovala, byla to určitě série Star Wars, která se dostala v tomto díle do popředí. Na Star Wars se sice už odkazovalo několikrát, ale nyní to bylo nejčitelnější. Možná vám některé odkazy unikly, proto si je teď všechny shrneme.


16 0
27.1.2017

George Lucas

Asi nejvýraznější pomrknutí po Star Wars, kterého si snad musel všimnout i slepý, byl George Lucas, tvůrce Star Wars a Indiany Jonese. Ten se objevil v seriálu jako třiadvacetiletý student filmové školy, který teprve svou kariéru rozjížděl. První Star Wars film natočil George až v roce 1977 (tedy deset let po událostech epizody Raider of the Lost Art). Nyní je Georgeovi 72 let a užívá si zaslouženého důchodu, kdy jedním očkem sleduje, co studio Disney dělá s jeho celoživotním dílem.

(Mladý švihák George Lucas. Foto: CW)


Jaxova Bunda

Možná se jedná o náhodu, možná ne. Jefferson Jackson měl na sobě během dílu hnědou bundu, která nápadně připomínala tu Finnovu z Epizody VII. Bunda sice původně patřila pilotovi Odboje Poeovi Dameronovi, ale většinu času ji měl ve filmu právě Finn. Navíc Jackson je jako Finn černoch, proto se toto spojení v jeden zajímavý odkaz lehce nabízí.

(Vidíte tu podobu? Foto: CW a Disney)

Amaya v Síle se probouzí

Jelikož Amaya Jiwe pochází z minulosti, nemůže znát ságu Star Wars. To ale neznamená, že si její představitelka Maisie Richardson-Sellers nemohla v nějakém filmu zahrát. Maisie ztvárnila v Epizodě VII komandérku Korr Sellu, kterou jste ve filmu mohli zaregistrovat pouze na kratičký okamžik, když První řád zničí planetu Hosnian Prime. Větší prostor dostala Korr Sella ve vymazané scéně, kde ji generálka Leia Organa právě na Hosnian Prime posílá.

(Maisie si zahrála ve filmu pouze na kratičký okamžik. Foto: Disney a CW)

Han Solo

Kdo by neznal nejslavnějšího pašeráka v galaxii, který pilotuje loď Millenium Falcon. Na Hana a Boba Fetta bylo už v seriálu odkázáno několikrát. Nyní na Sola odkázal Ray Palmer, kterému bylo svěřeno pilotování lodi Waverider, což není moc jeho parketa. Ray v epizodě řekl, že v sobě musí najít Hana Sola. Tím tedy myslel skvělého pilota, který dokázal vyklouznout ze spousty malérů.

(Nerozlučná dvojka lodi Millenium Falcon. Foto: Disney)

Jediná naděje

Seriálový George Lucas tak trochu ztratí chuť k filmařině. I když je jeho představivost veliká, skutečnost, že na vlastní kůži zažil, jak po něm někdo střílí z blasterů, ho přesvědčila, že sekne s natáčením filmů. Až Amaya, Ray a Nate Heywood ho přesvědčí o opaku. Všichni zmíní, že Lucas je jejich jedinou nadějí, což je odkaz na film Nová naděje, kdy Leia Organa posílá zprávu jediovi Obi-Wanovi Kenobimu a taktéž mu připomene, že on je její jedinou nadějí.

(„Pomoz mi, Obi-Wane Kenobi, jsi má jediná naděje“. Foto: Disney)

Drtič odpadků

Na konci epizody se dočkáme scény, která velice nápadně připomíná jednu scénu z filmu Nová naděje. Když Luke Skywalker, Han Solo, Chewbacca a Leia Organa nevědí, jak uprchnout z věznice plné stormtrooperů, vydají se skrytou šachtou do drtiče odpadků. Následně se k sobě budou přibližovat stěny a všichni by skončili na padrť, kdyby včas nezakročil C-3PO a R2-D2. Stejný osud málem čekal i hrdiny ze seriálu, kteří nakonec vyvázli v pořádku díky včasnému zásahu Sary Lance a zbytku týmu.

(Nepřipomíná vám to něco? Foto: CW)

Pokud jste si všimli v epizodě dalších odkazů na Star Wars, určitě nám dejte v komentářích vě­dět.

Diskuze /9

Lex Luthor

Možná Damien Dark a Malcolm Merlyn ti mohli připomínat Vadera a Tarkina. U drtiče odpadků a přestřelky s blastery na konci jsem se skvěle bavil.

27.1.2017 | 14:22:32
kiso1561

Merlyn a Darhk boli určite inšpiráciou stormtrooperov podľa toho ako sa nevedeli trafiť z tými ich zbraňami,Darhk > Darth, dizajn Falcona má podľa Waveridera a samozrejme nešlo nepočuť Wilhelm scream keď odstrelili Merlyna :D

27.1.2017 | 15:26:48
Lex Luthor

Ještě detail Malcolm má useknutou ruku a má robotickou paži, taky odkaz na Star Wars

27.1.2017 | 17:04:03
Tatsu

Když tak přemýšlím hodně se mluvilo i o Indiana Jonesovi… Nevšiml si někdo nějakého odkazu na něj… Si to snad kvůli tomu pustím znovu… :D

27.1.2017 | 20:38:28
CaptainDeadpool

neodkazovala v zaveru dílu Amaya na Marvel komiks Howard the duck? resp. na jeho filmové zpracování taky od G. Lucase?

#6 Ingimir
27.1.2017 | 22:42:15
Ingimir

#5 CaptainDeadpool: samozrejme že to bol odkaz na Howarda, veď sa rozhodovali, ktorý Lucasov film si pustia ako prvý

28.1.2017 | 0:40:19
Klillker

Zapomněli jste na tři odkazy: 1) když Sara křičí na Ripa, kterýho chytil Thawn, v tu chvíly Sara je jako Luke. 2) wilhelm scream, který je v každém dílu star wars. Je slyšet když Amaya odhodí Merlina.

  1. V tomhle díle se snad nejvíc vyskytovaly laserové zbraně, které představovaly Blastery a stejně jako ve filmech maj záporáci červené výboje a hrdinové modré
28.1.2017 | 20:41:24
Klillker

To sem jedinej kdo si toho všim? :)

28.1.2017 | 20:42:41
Ermak

Ještě Merlinova černá rukavice / robotická ruka

28.1.2017 | 23:29:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E06: Helen Hunt

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @VIxiene a @matrix17

Překlad sedí na verze DCs Legends of Tomorrow:

  • … HDTV.x264-KILLERS

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Legends of Tomorrow překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Tvůrci potvrzují, že jejich Constantine je bisexuálem

Tvůrci potvrzují, že jejich Constantine je bisexuálem

Máme pro vás nové informace ohledně Johna Constantina, který konečně letos zamíří do seriálu Legends of Tomorrow. Jeho návrat do vesmíru Arrow způsobil před pár dny pořádný rozruch, proto se není čemu divit, že fanoušci dychtí po jakékoliv informaci spojené s touto postavou.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.