Legends of Tomorrow Sestry Lanceovy mají zkrátka na smrt smůlu

Sestry Lanceovy mají zkrátka na smrt smůlu

Sestry Lanceovy mají zkrátka na smrt smůlu

Kromě sesterského pouta spojuje Laurel a Saru Lance to, že obě zemřely. Ale obě se neustále vracejí do svých seriálů, i když každá ve své podstatě jiná. Od koho to Sara schytala tentokrát? A co dalšího zajímavého jsme se dozvěděli z epizody Turncoat?


12 1
12.2.2017

Epizoda Turncoat s sebou přináší hned několik zvláštností, které je potřeba rozebrat. Příběh se odehrává během zimy roku 1776, přesněji řečeno rovnou o Vánocích. Jelikož tvůrci chtěli do příběhu zakomponovat George Washingtona, je pochopitelné, proč vybrali rok 1776. Proč ale zrovna období Vánoc?

Celá epizoda působí tak trošku jako jakési falešné podzimní finále (zvláštně díky posledním pěti minutám). Tam jsme většinou u CW seriálů zvyklí, že se dočkáme Vánoc a trochu odlehčenější atmosféry. Přesto to ale byl od samého začátku záměr tvůrců, protože díl Turncoat neměl být původně vysílán jako podzimní finále, jak se můžeme mylně domnívat. I tak jsme se ale dočkali malého přesunu ve vysílání epizod. Původně se počítalo s tím, že epizoda The Legion of Doom bude podzimním finálem, následně jsme se ho dočkali již o dvě epizody dříve v díle The Chicago Way.


Původně se také spekulovalo, že název Turncoat (ve volném překladu přeběhlík či odpadlík) bude odkazovat na Leonarda Snarta, který zradí Legendy a přidá se k Legii zkázy. Nakonec jím byl Rip Hunter, který má znovu svůj typický sestřih a nyní už dokonce vzpomínky, ale díky hrátkám Eobarda přešel na temnou stranou. Zda to bude natrvalo, se snad brzy dozvíme.

(Nejvíce se s Georgem Washingtonem sblížil Rory. Foto: CW)

Nyní ale zpět k názvu epizody. Už dřívější spekulativní zprávy hlásily, že přeběhlíkem bude myšlen Snart. Stejně tak se měl dle předchozích novinek Captain Cold objevit již v epizodě The Legion of Doom. Pořádně jsme si ale Leonarda vychutnali pouze v jedné epizodě a to ještě jako přelud Micka Roryho. To nás vede k otázce, zda nebyl v průběhu druhé řady přepisován scénář, protože Wentworth Miller třeba neměl čas na natáčení. Následně tak jeho místo jako čtvrtý člen Legie zkázy narychlo přebral Rip. Vše jsou ale pouze spekulace a dohady. Snart se snad ještě objeví. Má na to šest epizod do konce druhé řady.

Zatímco ve většině předchozích dílů Legendy pomáhaly zastavit padouchy z minulosti (Shogun, Quentin Turnbull a další), tentokrát si epizodu pro sebe ukradl Rip Hunter, který i bez schopností dokázal celému týmu Legend pořádně zatopit. Díky EMP bombě vyřadil oblek Atoma, postaral se o neslučitelnost Martina Steina a Jeffersona Jacksona a hlavně postřelil Saru, která nakonec umřela. Byla to již její druhá smrt.

Poprvé zemřela v premiéře třetí řady seriálu Arrow rukou Thei Queen, která byla pod vlivem Malcolma Merlyna. Nyní Sara zemřela rukou Ripa, který byl také pod vlivem někoho jiného. Sara tak má zatím smůlu. Oproti své sestře Laurel má ale to štěstí, že pokaždé se jí povedlo ze světa mrtvých úspěšně vrátit.

(Amaya porušila své pravidlo, že v týmu by neměly být žádné vztahy. Foto: CW)

Část epizody se znovu věnovala tématu „hledá se vhodný přítel pro Amayu Jiwe“. Zatímco v první polovině druhé řady intenzivně flirtovala s Mickem Rorym, ve druhé polovině to nejdříve začalo s Rayem Palmerempředchozí epizodě a nyní vyvrcholilo Natem Heywoodem, který u Amayi zatím zabodoval nejvíce. Čestnou zmínku si zaslouží i Hourman, se kterým Vixen také randila. Skoro to vypadá, jakoby tvůrci čekali na ohlasy fanoušků, s kým by se jim líbilo, aby Amaya randila. Něčeho podobného jsme se dočkali i v seriálu Supergirl s Alex Danvers a Maggie Sawyer.

V příští epizodě Camelot/3000 se opět setkáme se superhrdinskou skupinou Justice Society of America, která se po delší době znovu objeví. Uvidíme další část Kopí osudu, kterou bude střežit Stargirl. Vypadá to, že se Legendám do cesty znovu postaví Rip Hunter. Proč po nich jde jeden muž bez schopností, když Eobard Thawne by si dokázal s celým týmem poradit během sekundy? A proč neriskuje svůj život Damien Darhk a Malcolm Merlyn?

Diskuze /19

monikash

Obě zemřely!!! Jinak opět dobrý začátek tohoto dílu: „Kdo tyhle kraviny píše“.

#16 Karost
překladatel
12.2.2017 | 18:15:21
Miss_Electra

Rory by mal častejšie rozprávať úvod epizódy :D Ako povedal Ray, drunk uncle :D Amaya by mohla mať vlastný seriál s názvom: Amaya hľadá spriaznenú dušu.-_- No nič, radšej by som riešila Jaxov milostný život :p

12.2.2017 | 18:53:59
Lex Luthor

Byly tam časové nesrovnalosti například smrt washnigtna na začátku epizody, byl tam uveden rok a bylo ráno, pak se tam dostaly legendy do stejného roku a potkaly ho večer, trochu jsem doufal, že v postřezích se aspon zmíní o helmě dr. Fatea, která se mihla v epizodě, ale nic, zlí Rip byl fajn, ale doufám, že tam není jen proto, že se tam Snart neukáže, už jeho návrat slibují dlouho, měl se objevit před dvěma epizodami.

#5 tom99
12.2.2017 | 18:56:58
nowas

Eobard se bojí Blacka, nebo chce Legendy zaměstnat aby měl čas hledat další části Kopí.. jelikož Rip o něj nejeví zájem :-D no a Malcolm a Damien si chtějí držet Eobarda u sebe aby je nepodělal :-D

12.2.2017 | 19:03:17
tom99

#3 Lex Luthor: Ne, nesrovnalosti tam nebyly. Rip zabil Washingtona a Legendy se vrátily předtím, než ho zabil :-) Helmy jsem si nevšiml, to se omlouvám.

#6 nowas
webmaster
12.2.2017 | 19:08:20
nowas

#5 tom99: Lex má pravdu.. Rip zabil Washingtona, oznámil to vojákům a rozdal jim automatky.. a pak zničeho nic byl Washington naživu a vojáci měli automatky :-D

12.2.2017 | 19:19:33
tom99

Teď jsem to ověřoval a je to fakt nějaké matoucí. Podle toho všeho Rip zabil na Vánoce ráno Washingtona, čímž překazil Georgeovu misi, kdy měl druhý den vést vojsko přes Delaware. Legendy se ovšem (dle toho, co je v epizodě) vrátily v čase přesně na Štědrý den večer na párty, kde zničehonic George žije. Je to fakt divný… Buď to všichni špatně chápeme, nebo udělali tvůrci fakt hrozně velkou chybu…

webmaster
12.2.2017 | 19:31:16
tom99

Tak znova. Zmátli jste mě. Kontroloval jsem popisky. Rip zabil Washingtona na Christmas Day. Christmas Day je v USA 25. listopadu, tudíž ho zabil těsně předtím, než vyrazil s vojáky k Delaware. Legendy se ale vrátily na Christmas Eve, což je dle googlu 24. listopadu večer. Takže vše je v pořádku :-) Nesmíme zapomínat, že amíci mají Vánoce 25. prosince ráno :-)

#9 nowas #11 awacs
webmaster
12.2.2017 | 19:35:55
nowas

#8 tom99: tojo.. ale zbraně jim dal 25 ráno.. a pak je měli 24 večer.. zase se v tom zamotali :-( :-D

12.2.2017 | 20:04:53
Dorea

Pro ty, co chtějí vědět něco ohledně Wentwortha v nadcházejících dílech ;) spoiler, takže to, prosím, berte na vědomí!

https://twitter.com/…324032491521?… a https://pbs.twimg.com/…SP.jpg:large

12.2.2017 | 20:38:02
awacs

#8 tom99: Prosince :D

12.2.2017 | 20:42:21
Simir

Rory by mel uvadet epizody casteji :D

13.2.2017 | 1:24:30
Liss93

Mě ty vztahy štvou… V minulé sérii se ptačí žena nemohla rozhodnout jestli ptačího muže nebo Raye (nemluvě o tom, že na rande šla úplně původně s Ciscem) a tady to zase řeší Vixen, která mě ale dost zklamala. Okatě flirtuje s Mickem a teď tohle. A nakonec s ním vlastně ani být nechce.

13.2.2017 | 5:30:02
Lex Luthor

Ok ale nesrovnalosti v díle opravdu jsou i kdyby jen s těmi puškami, Rip se měl k britům přidat a zasloužit si vůdčí pozici až poté co zabil Washingtona myslím, pak je generál naživu, Rip vede armádu, která poslouchá sice angličana, ale nějakéhé cizince. Některé vztahy bych taky vynechal.

13.2.2017 | 12:09:47
antty

myslím, že Rip se k Britům přidal dlouho před začátkem epizody, nebylo to ukázano, protože si to každý domyslí a nevešlo by se to do stopáže. V první časové linii zabil Washingtona a pak rozdal vojákům zbraně a zařídil, aby USA nevznikly. To vyvolalo časotřesení, které legendy zaznamenaly a proto skočili před jeho smrt. Rip se dozvěděl, že už tam jsou, takže mohl změnit svůj plán a rozdat zbraně svým vojákům hned. Ještě nějaké nesrovnalosti? A teď prosím, kdo a kde viděl Fateovu přilbu. Pokud já vím, tak by měla přece být v Constantinově srubu, alespoň tam jsem ji viděl.

#19 Ecio557
13.2.2017 | 17:03:02
Karost

#1 monikash: Tohle byl nejlepší začátek

13.2.2017 | 20:48:55
hmyzovrah

sestry Lanceovi, snad drzej rekord v umrtnosti. uz tam davno nemeli bejt, jako nerikam byly fajn, ale po tolika smrtich, uz to proste omrzi. jinak by mohli udelat nakej zaporackej seros.

13.2.2017 | 23:32:39
WolverineCzE

jedna je furt mrtva

16.2.2017 | 19:42:14
Ecio557

#15 antty: To je ta helma co v prvním díle Constantina držela Liv? Co je to tedy za helmu a co dokáže?

22.2.2017 | 15:18:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E06: Helen Hunt

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @VIxiene a @matrix17

Překlad sedí na verze DCs Legends of Tomorrow:

  • … HDTV.x264-KILLERS

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Legends of Tomorrow překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Tvůrci potvrzují, že jejich Constantine je bisexuálem

Tvůrci potvrzují, že jejich Constantine je bisexuálem

Máme pro vás nové informace ohledně Johna Constantina, který konečně letos zamíří do seriálu Legends of Tomorrow. Jeho návrat do vesmíru Arrow způsobil před pár dny pořádný rozruch, proto se není čemu divit, že fanoušci dychtí po jakékoliv informaci spojené s touto postavou.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.