Legion Otázky, které vzešly z pilotní epizody I.

Otázky, které vzešly z pilotní epizody I.

Otázky, které vzešly z pilotní epizody I.

Za sebou máme již pilotní epizodu Chapter 1, a tak si pojďme spolu rozebrat otázky, které z pilotní epizody vzešly. V první části se například podíváme na kloub tomu, do jakého universa seriál zapadá.


19 0
12.2.2017

Má seriál spojitost s filmy?

Ne, nemá. Pokud jste si lámali hlavu nad tím, do jakého universa Legion zapadá, už nemusíte. Producent Shuler Donner uvedl pro IGN, že chce dát Noahovi zcela volnou ruku, aby si mohl dělat co se mu zlíbí. Legion se odehrává v paralelním světě, ve kterém si teprve americká vláda začíná uvědomovat existence mutantů. Je tedy očividné, že veřejnost o mutantech zatím neví.

Kde jsou X-Meni?

To je dobrá otázka, jelikož byl Legion nesčetně zmiňován jako X-Mení seriál. V pilotní epizodě jsme se sice mutantů dočkali, ale žádný z nich nebyl oblečený v uniformě, která by měla na hrudi vyznačené písmeno X. Na konci dílu jsme sice mohli vidět skupinu mutantů, ale patřili k X-Menům? Napadají nás dvě řešení. Buď se jedná o velice tajnou organizaci, která zatím nechce vystupovat na veřejnosti z důvodu toho, že si veřejnost u mutantech zatím není vědoma. A kdyby se z ničeho nic objevili, mohlo by to vyvolat paniku a strach, tak jak to známe z filmů. Druhá možnost je taková, že zatím neexistují.


(Je možné, že patří k X-Menům? Foto: FX)

Ďábel se žlutýma očima

David se na svých sezení několikrát zmínil o Ďáblovi se žlutýma očima. Zde se nabízí více variant. Mohlo by se jednat o Mystique či Nightcrawlera, které můžeme znát z filmů, ale my osobně si myslíme, že se tyto postavy v seriálu neobjeví. Dále existuje možnost, že se jedná o temnější stranu Davida. V komiksech se stávalo, že Davidovi oči zežloutly, když přišel o kontrolu nad svými schopnostmi.

Na internetu kolují teorie, že by se mohlo jednat o Shadow Kinga, který má velikou spojitost s komiksovým Legionem, kde dokonce prověřil své síly proti Profesorovi X. Posledním kandidátem je Mojo, kulovitý mimozemšťan, jenž mohl nějakým způsobem Davida uvěznit v Mojoversu, což by mohlo vysvětlit všechny ty nesrovnalosti v Davidově realitě.

Kdo je podle vás Ďábel se žlutýma očima? O své teorie se s námi podělte dole v komentářích.

Diskuze /8

azoxid

Podle mě by mohl ten žlutooký skřet být jedna z osobností Davida. To by vysvětlovalo, proč ho viděl jen on na konci epizody. Jinak doufám, že se vysvětlí, jak se dostala holčina v Davidově těle z té místnosti bez dveří (po tom, co si vyměnili těla a on všechny portnul do místností v blázinci). A jak se přeměnila zpátky v „sebe“.

12.2.2017 | 13:18:17
Lex Luthor

V kresleném X-Men Evolution měl David tři osobnosti až jeho otec profesor X je mu pomohl vymazat. Tady přímo říkají, že David je synem Charlese Xaviera, ale příběh se odehrává mimo filmy, v pilotu jsem moc nerozeznával co je realita a co se odehrává v jeho mysli, plus časové posuny a nesrovnalosti, děj byl podle mě moc natahovaný až pak závěrečná akce a útěk na konci to trochu zpestřili, uvidíme jak si povedou další díly.

12.2.2017 | 14:10:35
Jaredkillas

docela mě to bavilo ale chvilema jsem nerozeznával reálný svět od toho smyšleného

#4 SerFirox
12.2.2017 | 18:18:53
SerFirox

#3 Jaredkillas: O to právě jde. :)

webmaster
12.2.2017 | 18:42:10
Exie_

Možná to nemá nic s filmem společného, ale je potvrzené, že se to odehrává v pararelním světě? Z mého úsudku si myslím, že se to odehrává ještě před prvním dílem X-Men, nebo ještě o trochu dříve.

#6 SerFirox
13.2.2017 | 3:24:35
SerFirox

#5 Exie_: Je to potvrzené. :)

webmaster
13.2.2017 | 9:18:54
nowas

nejhorší pro mě bylo jak tam měli tablety a moderní vybavení.. a všude okolo to vypadalo jako za komunismu :-D

16.2.2017 | 8:35:07
Billy the Kid

je to syn od xaviera, ana čsfd si to najděte a v pravo jsou souvisejici filmy, a jsou tam všechny od x-menů, takže by to spojitost mít mělo

16.2.2017 | 17:39:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Podpořte nás

Chcete-li podpořit překladatele Legion a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Reklama

Zajímavosti

Saïd Taghmaoui se připojí k hereckému ansámblu

Saïd Taghmaoui se připojí k hereckému ansámblu

Herec Saïd Taghmaoui, který si nedávno zahrál ve filmu Wonder Woman, je první novou posilou. V seriálu má ztvárnit Shadow Kinga, se kterým jsme se setkali již v první sérii, ale nikdy ne v jeho skutečné podobě.

Nepřehlédněte

Druhá série nám ukáže více Davidových osobností

Druhá série nám ukáže více Davidových osobností

V první sérii jsme se dočkali britského Davida, který byl velice nápomocný při boji proti Shadow Kingovi. Ve druhé řadě se můžeme těšit na to, že se seznámíme s dalšími osobnostmi, které se ukrývají v Davidově hlavě.

Promo fotografie

Promo fotografie

Narozeniny