Legion
90/100 - 103×

Legion

Jako teenager David Haller trpěl duševní poruchou. Byla mu diagnostikována schizofrenie, a proto byl léta držen v psychiatrické léčebně. Potom, co se dostane do styku s ostatními pacienty, uvažuje nad možností, že hlasy, které slyší, a vize, které vidí, by mohly být skutečné.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | FX | 50 minut
žánr
Drama, Komiksový, Psychologický
hrají
Dan Stevens (David Haller), Rachel Keller (Syd Barrett), Jean Smart (Melanie Bird), Aubrey Plaza (Lenny Busker), Jeremie Harris (Ptonomy Wallace), Amber Midthunder (Kerry Loudermilk), Katie Aselton (Amy Haller), Bill Irwin (Cary Loudermilk), Jemaine Clement (Oliver Bird)

V poslední řadě se objeví Profesor X

V poslední řadě se objeví Profesor X

Největší mozek planety Charles Xavier si konečně našel cestu do seriálu Legion. Touto novinkou se pochlubil tvůrce Noah Hawley, který oznámil, že v závěrečné řadě představí Davidovy biologické rodiče. Roli Profesora však přebere nový herec.

18 0
9.2.2019

Legion dá v létě x-menovským nadšencům poslední sbohem a z posledních zpráv vyplývá, že se rozloučí ve velkém stylu. Seriál se dočká důstojného zakončení, jež si Hawley připravoval dobou, když v sobě začal přechovávat touhu oživit podstatu komiksových postav předtím, než se rozmohla osvícená nostalgie. Příběh Legiona, který zobrazuje temnou stranu kdysi oslnivého hrdiny, měl být spleten právě do tří řad. Hawleymu se tak otevírá cesta ke jeho ostatním seriálovým či filmovým projektům, aby si podobně jako Fargo nemusely vytáhnout černého Petra v podobně dlouhého časového odkladu.

Hawley pro nás v závěrečné sezóně připravuje ohromující bitvu mezi Shadow Kingem a Profesorem X, čímž započala celá sága. „Díky komiksové mytologii víme, že když se David narodil, jeho otec vyrazil do boje proti Amalu Faroukovi, kterého ve výsledku vykopl z těla. V tomto ohledu chceme tento příběh lépe prozkoumat,“ řekl tvůrce. Zatím není jisté, jestli příběh vymezí případné synergie mezi Davidem a Xavierem. Po Charlesově boku však stane Davidova matka Gabrielle.

(Souboj mistrovských telepatů může začít. Foto: Marvel Comics)

Obrazy a osobnosti minulosti bylo možné zachovat, přesto se diváci budou muset popasovat s jedním velkým rozdílem. Oblíbeného telepata si nezahraje ani jeden z jeho ikonických filmových představitelů. Roli Davidova otce přebere Harry Lloyd, který si střihl podstatné role v seriálech Game of Thrones a Counterpart. Sekundovat mu bude mladá hvězda Stephanie Corneliussen, představitelka Joanny Wellickové ze seriálu Mr. Robot.

Proč do role Charlese Xaviera nebyl obsazen Patrick Stewart nebo James McAvoy? Odpověď je jednoduchá – působení zakladatele Školy pro talentovanou mládež ovládá filmové studio, které má na starost vývoj světa mutantů na filmových plátnech. Nedávný prodej práv Hawleymu vyjednávání nikterak nenapomohl. Tvůrce je tedy rád, že se mu vůbec podařilo získat možnost opatrně hýbat s postavou Xaviera. Na poslední kapitole se pilně pracuje a velké finále slibuje návrat k dětskému okouzlení světem X-Menů, s přidaným rozměrem plně propracovaného dospělého pohledu.

Zdroj článku: ComicBook (článek 1, článek 2)

Diskuze /1

lukascoolarik

Tak na paní Wellickovou se obzvlášť těším. V Mr. Robotovi byla skvělá.

čestný člen redakce
9.2.2019 | 14:28:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E08: Chapter 27

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kubc6a

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Dotazy k titulkům můžete pokládat v naší diskuzi.
Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O poslední řadě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál Legion

Třetí série: Trailer na závěrečnou velejízdu

Thumbnail Play icon

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nepřehlédněte

V poslední řadě se objeví Profesor X

V poslední řadě se objeví Profesor X

Největší mozek planety Charles Xavier si konečně našel cestu do seriálu Legion. Touto novinkou se pochlubil tvůrce Noah Hawley, který oznámil, že v závěrečné řadě představí Davidovy biologické rodiče. Roli Profesora však přebere nový herec.

Fotky postav

Fotky postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama