Limitless (Všemocný)
92/100 - 135×

Limitless(Všemocný)

Jak by se vám líbilo využívat svůj mozek na sto procent? Jak by to mohlo vypadat nastínil už film Limitless s Bradleym Cooperem, ve kterém hlavní hrdina po použití speciální drogy získal schopnosti, díky kterým se dostal do velkého světa velkých financí. Nový stejnojmenný seriál na tento film navazuje a posouvá jeho děj dál. A Cooper si v něm zahraje také.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | CBS | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Michael James Shaw (Mike), Blair Brown (Marie Finch), Colin Salmon (Jared Sands), Jennifer Carpenter (Rebecca Harris),


Porovnání Limitless: film vs. seriál

Porovnání Limitless: film vs. seriál

V článku, který jsme pro vás připravili, si můžete přečíst o zásadních, ale i méně nápadných rozdílech mezi filmem Limitless a seriálem. Článek obsahuje spoilery jak z filmu, tak ze seriálu.

22 0
9.11.2015

Vedlejší účinky NZT

Jak si každý mohl všimnout, tak v seriálu byly vedlejší účinky NZT pojaty trochu jinak než ve filmu. Filmová verze vedlejších účinků obsahovala zejména bolesti hlavy, nevolnost, ztrátu paměti nebo fyzické problémy. V seriálu jsou vedlejší účinky daleko drastičtější např. tvrdá paranoia, ztráta paměti, ohromné bolesti, závratě, nevolnost, bolest hlavy atd.

NZT nepomůže?

Ve filmu jsme zaznamenali, že na vedlejší účinky pomáhá, když si vezmete další NZT. Naopak v seriálu zažíváte muka, i když si NZT vezmete a možná i s horším dopadem, než když si prášek nedáte.


Už neberu, Carle

Věta, kterou řekl Eddie Morra Carlu Van Loonovi na konci filmu. Znamenalo to, že Eddie našel způsob, jak NZT upravit tak, aby už nikdy nevypršelo. Dalo by se říct, že NZT i zdokonalil (podle toho, jak před Carlem odhadl střet taxíku s dodávkou). Namísto trvalého NZT má Eddie v seriálu lék na vedlejší účinky drogy.

Hlavní postava vždy o krok napřed

Ať už to je Eddie nebo Brian, jsou vždy o trochu lepší než ostatní lidé na NZT. Nutí nás to ptát se jak to, že všichni na NZT neskončili jako senátoři nebo milionáři. Dále tu máme například scénu v závěru filmu, kde Eddie, který není na NZT, zabíjí Gennadyho pod vlivem prášku. Neměl by si všimnout blížícího se nebezpečí ze strany Eddieho? Samozřejmě nemůžeme chtít, aby hlavní postavu porazil každý, kdo si vezme pilulku NZT, ale možná by to chtělo trochu do budoucna doladit.

Eddie Morra dobrák, nebo záporák?

Ve filmu se Eddie Morra jevil jako dobrý člověk, který chce pomáhat. V seriálu ho přivítáme jako zachránce Briana, ale ještě než si pro sebe stihneme doříct větu „Eddie, já tě zbožňuji“, začíná Eddie skrz jeho pomocníka Sandse manipulovat s Brianem a vystavovat jeho rodinu nebezpečí, až to vypadá, jakoby se oproti původnímu filmu úplně změnil. Přece jenom se nakonec v šesté epizodě dočkáme Eddieho, kterého jsme znali. Ukazuje se, že všechno byl jenom test pro Briana. Ale jsou Eddieho úmysly doopravdy čisté?

Čím víc NZT, tím větší výkonnost?

Když si chtěl ve filmu Eddie zlepšit svůj mentální výkon v oblasti investic, tak si zvyšoval dávky NZT. Sám Eddie to ve svém dialogu říkal. Zatím ani nebyla moc šance toto v seriálu uskutečnit, ale zdá se, že na tento fakt se nehraje.

První styk hlavní postavy s NZT

Tato událost byla zajímavě udělána ve filmu, kdy Eddie potkává starého známého, který ho do problematiky zasvětí. Pokud si odmyslíte maličké detaily, tak tato scéna byla provedena jak přes kopírák od té filmové. Přitom by mohlo být tolik způsobů, jak Briana s NZT seznámit.

Foto: CBS

Diskuze /8

téčko171

K tomu, že hlavní postava je vždy o krok napřed – je to divný, ale já to beru tak, že jak Eddie, tak Brian v sobě mají něco víc, než ostatní „uživatelé“ NZT, jakýsi skrytý potenciál řekněmě (ostatně je to naprosto učebnicové – v každém filmu/seriálu platí, že čím větší je hlavní hrdina looser, tím spíš má v sobě nějaký skrytý potenciál) a právě ta droga to ještě umocní. Možná právě proto dal Eddie ten protilék na vedlejší účinky NZT ze všech lidí právě Brianovi, protože v něm viděl onene potenciál, kterým disponuje on sám.

#2 Epsik
webmaster
9.11.2015 | 16:09:52
Epsik

#1 téčko171: Jo, takhle nějak to bude..

redaktor
9.11.2015 | 16:39:18
MrGandy

Musíme brát v potaz to, že Eddie je člověk, který bere NZT nejdéle. A to právě, protože našel jinou cestu, jak ho do sebe dostal a za druhé, ostatní postupně skončili na vedlejších účincích, Eddie našel cestu, jak se jim vyhnout. Ve filmu, pokud se nemýlím, tak jsme ani neviděli vedlejší účinky po delší době.

9.11.2015 | 18:30:59
enormyk

„Už neberu Carle“ – mám takový pocit, že Eddie ani v seriálu nebere. Třeba to je nalhal Brianovi, aby mu nemusel dávat přímo ten nejlepší druh NZT, který funguje navždy. A taky, aby mu dal tu injekci a tím se Brian stal svým způsobem závislý na Eddiem.

#7 Epsik
9.11.2015 | 20:29:19
Ne-On

Mě vůbec nevadilo, že první díl a seznámení Briana s NZt bylo jako přes kopírák podle filmu, aspoń jsem si při sledování připomněl, jak to bylo ve filmu a tím jsem si film se seriálem o to více propojil.

10.11.2015 | 0:47:35
RedRose

dalo se ocekavat ze to nebude jako ve filmu… ale nektere rozdily si mohli tvurci odpustit… vyhnout se jim by myslim nebylo zas tak tezke… obzvlast kdyz to pojali jako prime pokracovani filmu… uvidime…

10.11.2015 | 2:40:09
Epsik

#4 enormyk: Spíš si myslím že už to nevyhovuje pokračování děje.. Vezmu si NZT a už nemusím mít žádné starosti jak sehnat další…

redaktor
10.11.2015 | 7:17:00
akrittzu

ja myslim ze ma na cloveka aj ucinok ako dlho bere NZT…ze to ovplyvni ten mozog a potom aj ked clovek nie je na NZT pamata si veci z obdobia ked na nom bol a tak sa vlastne uci nove veci…preto je eddie aj brian vzdy o krok napred…aspon ja si to tak vysvetlujem :)

11.11.2015 | 1:46:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama