Loki
89/100 - 95×

Loki

Když se Avengers vydali do minulosti, aby získali Kameny Nekonečna, tak se jim jedna věc nepodařila – Loki dokázal uprchnout a vznikla tak nová, alternativní linie. A my nyní budeme sledovat příběhy právě tohoto Lokiho, který se vydá na zcela šílenou výpravu.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Nadpřirozený
hrají
Tom Hiddleston (Loki Laufeyson), Owen Wilson (Mobius M. Mobius), Sophia Di Martino (Sylvie Laufeydottir), Gugu Mbatha-Raw (Ravonna Renslayer), Wunmi Mosaku (Hunter B-15), Richard E. Grant (Klasický Loki), Tara Strong (Miss Minutes), Jonathan Majors (Ten, který zbývá)

Tvůrci seriálu promlouvají o nečekané romanci ve čtvrté epizodě

Tvůrci seriálu promlouvají o nečekané romanci ve čtvrté epizodě

Čtvrtá epizoda s názvem The Nexus Event byla plná překvapení, zvratů, ale sem tam jsme se dočkali i nějakých romantických náznaků, o kterých se taktéž musíme zmínit. Režisérka Kate Herron a hlavní scenárista Michael Waldron nyní promluvili o možném vztahu, který se rýsuje.

21 0
6.7.2021

Hlavní scenárista Michael Waldron prozradil, že romance mezi Lokim a Sylvií byla ve hře od samotného začátku. Loki ještě v MCU nedostal žádnou pořádnou love story, a tak to chtěli tvůrci napravit v jeho seriálu. Sami si ale položili otázku, zda není moc bláznivé, aby se Loki de facto zamiloval sám do sebe.

Jelikož se jedná o boha lsti, který je svým způsobem opravdu velkým narcisem, divné to vůbec není. Seriál je navíc podle Waldrona o sebepoznání, sebereflexi a také o odpuštění sama sobě. Proč by se tedy Loki nemohl zamilovat do své ženské verze? A kdo ví, třeba i my, kdybychom potkali svojí dokonalou kopii našeho vytouženého pohlaví, tak by to dopadlo stejně.

Režisérka Kate Herron dále prozradila, že zpočátku se Loki a Sylvie pouze oťukávali. Oba totiž soupeřili jeden s druhým, chtěli zjistit, jaká verze sebe samých je ta lepší. V průběhu jejich cesty na Lamentisu se ovšem stali spojenci, následně přáteli a posléze něčím, co si sami možná nechtějí přiznat. Krásně to bylo vidět při rozhovoru v TVA, který vedl Loki s Mobiusem.

(Loki se zamiloval sám do sebe. Je to vůbec možné? Foto: Disney+)

Jak dále tato romance bude pokračovat, samozřejmě tvůrci nechtějí prozradit. Nicméně herečka Sophia Di Martino prozradila, že poslední dvě epizody budou ještě divnější v dobrém slova smyslu. Tak uvidíme, co si pro nás tito talentovaní tvůrci připravili. Spekuluje se také, že v případné druhé řadě by mohla mít Sophia Di Martino ještě důležitější roli (či by snad mohla úplně nahradit Toma Hiddlestona, pozn. red.).

Loki a Sylvie ovšem nejsou jediné hrdličky, mezi kterými to v seriálu jiskří. Určitého flirtování jsme si mohli všimnout mezi Mobiusem a Ravonnou. Dle slov Owena Wilsona nejde ovšem o čistě romantický vztah, ale spíše o to, že Mobius si chce vylepšit svou pozici v TVA, protlačit svůj projekt, zjistit nějaké informace navíc, přesvědčit Ravonnu, a tak s ní zkrátka flirtuje. Wilson přirovnával jejich vztah například k řediteli a žákovi či jakémukoliv vedoucímu s autoritou, kdy se podřízený snaží dostat do jeho přízně.

K jejich záhadnému vztahu se také vyjádřila Gugu Mbatha-Raw, představitelka Ravonny. Ta si myslí, že Mobius byl jejím jediným a také skutečným přítelem. A ona ho hned zradila a následně vymazala z existence. Samotné vymazání z existence ovšem nemusí být tak horké, pokud se chcete dozvědět více, rozhodně zavítejte do našeho staršího článku.

A co vy říkáte na možný vztah Lokiho a Sylvie?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2, článek 3, článek 4)

Diskuze /2

Filip Ondrej

Přemýšlel jsem, jak se Loki změnil oproti Avengers, kde při invazi působil jako jasný padouch. Našel jsem 3 faktory: 1. byl pod vlivem kamene mysli v žezlu, 2. sebepoznání po sezeních s Mobiusem a shlédnutí vlastní budoucnosti, 3. abych citoval Lokiho z Thora 1: „Co se ti na tý Zemi stalo, že si tak změknul? Snad ses nezamiloval? Takže ano,“ myslím, že je to dostatečně výstižné, že láska Lokiho k Silvii ho změnila.

7.7.2021 | 19:42:01
Pandora Rosalez

Co na to říct? Než jsem začala sledovat seriál a zaslechla jsem, co se tam chystá, přišlo mi to absurdní… přišlo mi to absurdní i trochu poté, co jsem seriál začala sledovat… a pak se mi to celé nějak rozleželo v hlavě a je mi fuk, jak moc absurdní ten vztah je, v té poslední scéně to byl zlom a prostě jsem jim propadla. :D Aktuální Loki ze seriálu je pro mě nejzajímavější postava, jakou kdy byl… poznal svou původní budoucnost, poznal někoho do koho se zamiloval a poznal někoho, kdo se stal jeho přítel… kdyby se nikam neposunul, asi bych si klepala na čelo. A jakým tónem a s jakým pohledem pronesl s čepelí na krku to „no“ (kdo viděl, jistě ví, co myslím) tak ten moment melted my heart.

27.7.2021 | 8:21:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E06: For All Time. Always.

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

V seriálu jsme se dočkali (ne)očekávaného camea jedné důležité postavy

V seriálu jsme se dočkali (ne)očekávaného camea jedné důležité postavy

Jak jinak si zajistit propojenost se zbylým MCU než skrze nějaké pěkné cameo. Ve čtvrté epizodě jsme se jednoho takového dočkali. Článek pochopitelně obsahuje spoilery z nejnovější epizody. Anotační obrázek je pouze orientační, takže nemusíte mít strach, že bychom něco prozradili již z obrázku.

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Tvůrci seriálu promlouvají o nečekané romanci ve čtvrté epizodě

Tvůrci seriálu promlouvají o nečekané romanci ve čtvrté epizodě

Čtvrtá epizoda s názvem The Nexus Event byla plná překvapení, zvratů, ale sem tam jsme se dočkali i nějakých romantických náznaků, o kterých se taktéž musíme zmínit. Režisérka Kate Herron a hlavní scenárista Michael Waldron nyní promluvili o možném vztahu, který se rýsuje.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama