Lost Girl (Dívka odjinud) Anna Silk pro AfterEllen

Anna Silk pro AfterEllen

Anna Silk pro AfterEllen

Anna Silk si uprostřed natáčení našla čas na rozhovor s americkou LGBTQ stránkou AfterEllen.com.


2 0
31.7.2014

Život je těžký, když nevíš, kdo jsi. Anna Silk naštěstí přesně ví, kým Bo Dennis je. Zvláště poté, co nezařazenou sukubu hraje již čtyři série v Lost Girl. S podzimním přesunem tohoto nadpřirozeného seriálu do páté série si jeho hvězda znovu promluvila s AfterEllen.com o tom, co znamená hrát bisexuální sukubu, jak se její postava vyvinula a ano, o tom velmi speciálním náhrdelníku, který ji byl dán jednou Dr. Lauren Lewis.

Tým začal pod taktovkou nového shorunnera Micheala Grassiho natáčet novou sérii v dubnu. Produkce je právě na desáté epizodě ze třinácti. Seriál je dobře zavedenou součástí Showcase (v USA vysílán stanicí Syfy). V minulé sérii dala Bo šanci novému milostnému zájemci (stále nějak nevysvětlenému Poutníkovi) a čelila smrti ne jednoho, ale dvou jejích nejbližších přátel (Halea a Kenzi – ač to poslední ještě neberte jako finální). Silk řekla, že fanoušci mohou očekávat Bo s mnohem jasnější myslí při boji o svou rodinu a za život, který si zvolí.


AfterEllen.com: Nejprve bych chtěla poděkovat, že jste si našla na rozhovor se mnou čas. Čtenáři AE Vás i seriál milují od začátku.

Anna Silk: Ano, já vím. Děkuji.

AE: Tuhle novou sérii máte nového showrunnera. Emily Andras, která vedla třetí a čtvrtou sérii, je stále zapojena, ale nyní je ve vedení Michael Grassi. Co to znamená pro děj a co přináší ke kormidlu?

AS: Myslím, že když mluvím z perspektivy Bo, Emily přinesla seriálu spoustu skvělých prvků. Michael prostě začíná tam, kde Emily skončila. Co udělal konkrétně s Bo, co se mi opravdu líbí, je to, že tuhle sérii máme Bo s mnohem jasnější myslí. Je na misi a ví, jak dostat to, co chce. Je mnohem méně popletená. To je příšerné slovo. (smích) Nenapadá mě ale jiné. Je mnohem méně popletená světem Fae okolo ní.

Má mnohem jasnější mysl, je inteligentnější, silnější, protože tam se příběh dostal. Takže tam ji Michael bere. Myslím, že tam, kde jsme Bo minulou sérii zanechali, stalo se ji toho velmi mnoho ve světě Fae, že se cítila mimo kontrolu. Michael se tohohle příběhu chytl a posunul ho ve směru schopností Bo dál.

AE: Zmínila jste, že byla Bo ve čtvrté sérii trochu popletená a zmatená něčím, co se stalo. Jaká jsou tedy velká témata pro pátou sérii?

AS: Rodina je jistě dalším tématem v páté sérii. Toto téma v našem seriálu přichází v mnoha formách. Je tu Fae rodina Bo, kterou si utvořila. Její přátelé se stali její rodinou. Pak je tu skutečná pokrevní rodina Bo. Takže rozhodně v páté sérii uvidíme více tohoto. Máme na hřišti mnoho nových zajímavých hráčů. To bych řekla, že je velkým tématem.

Milostný život Bo je také vždycky zásadním elementem seriálu. Je těžké nemít toto jako velké téma, když jste sukuba. To se rozhodně rozehraje různými způsoby. Jsem zvědavá, co na to budou říkat diváci, až to uvidí. Ale myslím, že budou opravdu, ale opravdu šťastní.

AE: Hrajete Bo pět sérii. Jako velmi ustanovená postava, jak moc z ní za ty roky proniklo do Vás a naopak?

AS: Myslím, že je vždycky trochu překrytí. Co bylo na tom hezké, je to, že se mě lidé ptají, jestli už nejsem z jejího hraní unavená. Ale má se to tak, že se od začátku tolik vyvinula. Každou sérii mám tak možnost hrát nové věci, protože se vyvinula. Je silnější, chytřejší, schopnější a mocnější. Takže, víte, myslím, že její zranitelnosti byly rozhodně něco, s čím jsem se identifikovala od začátku. A bylo hezké dělat je silnějšími sérii za sérií. Rozhodně je tu překrytí.

AE: Zmínila jste milostný život. Minulou sérii se z trojúhelníku stal lichoběžník nebo čtyřúhelník. Nejsem si úplně jistá tvarem, ale zřejmě si nepamatuji nic moc z geometrie. Bo měla vztah s Rainerem a také viděla změnu ve vztahu s Tamsin. Jak jste vnímala tyto procesy?

AS: Je vždycky dobré protřást trochu s věcmi. Původní trojúhelník byl takovou centrální částí seriálu, pokud jde o vztahy Bo k jejím milencům. Takže je milé představit různé elementy. Činí to tak toto téma mnohem zajímavějším.

AE: Když mluvíme o centrálním trojúhelníku, jak je na tom podle Vás Bo ve vztahu k Lauren a Dysonovi?

AS: No, víte, myslím, že pro Bo byl její vztah s Dysonem – byl jedním z prvních, koho v první epizodě potkala. Vzájemně je to k sobě okamžitě přitahovalo, tahle okamžitá vzájemná důvěra. Je velmi mocný, takže to je něco, co Bo k němu přitahovalo. Pro Lauren to platí stejně. Také jsme se potkaly v první epizodě. Byla tam vzájemná chemie, která byla patrná. Tahle chemie fungovala opravdu dobře.

Vždycky se zdá, když odpovídám na tyhle otázky, že vlastně nic neřeknu, protože patrně nechci prozradit mnoho. Ale cítím, že oba jsou pro ni velmi důležití a to je pravda. A jaksi i kvůli jiným důvodům. S Dysonem jsou si rovni v případě jejich Fae schopností a kam v tomto světě patří. Co je zajímavé u Lauren, je to, že je člověk, takže s ní Bo nabírá ochranářskou roli. Co je na Lauren skvělého, je to, že je neuvěřitelně chytrá a tak schopná ve vědě Fae světa tak, že jsou si stejně rovné. Jsou to opravdu zajímavé vztahy. Je těžké je zhodnotit a říct, že ten je takový a ten takový. Jsou všechny opravdu spojeni. A líbí se mi, že si Dyson s Lauren za ty roky vyvinuli vztah a pouto. Na začátku se jednalo o takovou rivalitu, ale teď to opravdu není rivalita. Je to jako by chápali svou nesnáz ohledně zamilování se do Bo.

AE: Správně, mohou se společně politovávat. Takže to, že Lauren dala minulou sérii Bo náhrdelník a Bo si ho pak vzala, se zdálo jako opravdové znamení nějakého závazku. Uvidíme tohle v další sérii?

AS: Ano, uvidíme. Ano (zastaví se a směje se). Je to velmi speciální náhrdelník. Bože, co k tomu můžu říct? Vše, co můžu říct, je, že uvidíme. Dál s tímhle jít nemůžu.

AE: Přesuneme se ke Kenzi. Samozřejmě učinila ve finále obrovskou oběť, která zřejmě bude hrát svou roli v nadcházející sérii. Od začátku bylo přátelství mezi Bo a Kenzi bez dohad její největší emocionální podporou. Co myslíte, že bude pro Bo znamenat nepřítomnost Ken­zi?

AS: No, bože, je těžké neprozradit toho moc v mezích toho, kdo je zpátky a kdo ne. Na konci čtvrté série bylo její srdce docela zlomené, když viděla, jak Kenzi tohle dělá, což od ní byla velmi ušlechtilá věc. Vidět důsledky světa Fae a Kenzi v nich figurující jako oběť, to ji prostě zlomilo srdce. A to je něco, co ji v páté sérii pohání. Pátá série začíná nedlouho po konci čtvrté. Takže si dokážete představit její odhodlání a pohon po této ztrátě.

Takže tohle je ta energie, kterou si bereme do páté série, což se mi líbí. Odhodlání a pohon, který Bo má, ta energie a pohon, které Bo má, přichází z tohohle. Jedna z věcí, která se mi na čtvrté sérii líbila, bylo to, že jsme měli velké důsledky ve světě Fae. Nic z tohohle: „Skoro jsme umřeli, tohle se skoro stalo, ale vždycky se z toho dostaneme a věci jsou fajn.“Ale nebylo to fajn. Hale umřel. Kenzi taky. Byl to velký problém. Myslím, že je důležité, aby se tyto důsledky uvědomily a to opravdu Bo v páté sérii pohání.

AE: Myslíte si, že Bo bez Kenzi prozkoumá ještě více svou temnou stránku? Myslíte se, že je pořád pro Bo hlavní motivací to, co na začátku? Být nezařazená a žít život, který si zvolí?

AS: Myslím, že to, co je na jejím prohlášení zajímavé, je to, že začínala opravdu vidět sílu toho, že není zařazená. Takže myslím, že to potřebuje. Potřebuje tenhle element, aby byla tak mocná ve světě Fae. Stále si myslím, že chce být nezařazená a vidí v tom význam.

AE: Tento seriál je u fanoušků velmi populární. V březnu jste byla se Zoie Palmer když převzala fanouškovskou cenu na Canadian Screen Awards. V ten stejný moment poděkovala své partnerce a jejich synovi. Co myslíte, že toto poděkování znamenalo pro seriál a fanoušky, co ho sledují? (pozn. článek z této akce )

AS: Nemůžu mluvit o tom, co to znamenalo pro lidi. Ale vím, že výsledkem byla velká odezva, takže hádám, že to znamenalo hodně. Víte, Zoie šla na toto předvádění a nevěděly jsme, že tuto cenu vyhraje a že Lost Girl také vyhraje. Nevěděly jsme o ničem z toho. Takže to bylo vážně vzrušující a překvapující. Myslím, že cítila, že je pro ni důležité vzít si tento moment k takové malé řeči. Takže opravdu chtěla mluvit.

AE: Na začátku byla Lost Girl jediným seriálem s hlavní bisexuální postavou. Od té doby přišla spousta dalších seriálů s lesbickou a bisexuální postavou, ale jsou vesměs součástí celého uskupení nebo to jsou druhořadé postavy. Cítila jste zodpovědnost být jako tato postava unikátní a změnilo se to po čas, co ji hrajete?

AS: Myslím, že všichni, kteří vytvořili Bo a dali tento seriál na začátku dohromady, Jay Firestone, Michelle Lovretta, Vanessa Piazza, spousta lidí byla u jejího vzniku, učinili tuhle odvážnou volbu, že dali na obrazovku hlavní bisexuální postavu. To jsme předtím nikdy neviděli. Dalším odvážným krokem bylo to, že to nebylo to hlavní, kým byla. Je také Fae, žije také ve světě Fae. Je sukuba a je bisexuální a je to celkem důležité a opravdu úžasné, jsem ráda, že se s tímhle nevypořádáváme způsobem, který je neupřímný.

A tohle je část, ve které jsem cítila tu zodpovědnost ji hrát. Hrát upřímnost vztahů Bo. A ty se vyvinuly opravdu přirozeně. Mám skvělou chemii v normálním životě s Kris Holden-Ried a mám skvělou chemii v normálním životě se Zoie. Dali život něčemu, co má význam. A má to i význam pro nás. Takže ano, rozhodně cítím tu zodpovědnost. Ale není to hrozná přítěž. (smích) Není to žádný tlak. Je to zodpovědnost být upřímná. O to opravdu jde.

AE: Myslím, že co je na tom zajímavého, je to, že je to možná kvůli tomu, že se jedná o žánrový seriál, tak jste byli schopni přeskočit některé věci, který si musí normálně homosexuální postava projít v heterosexuálním dramatickém seriálu. Zpochybňování své sexuality, coming out. Byli jste schopni říct: „Je Fae, je bisexuální.“ Myslíte, že vám to, že jste žánrový seriál, pomohlo obejít tyto otázky?

AS: Co myslím, že je na tom speciálního, je to, že vztah je vztah. Ať už je mezi mužem a ženou, dvěma muži nebo dvěma ženami. Vše má význam a je důležité pro lidi v tomto vztahu. To si myslím, že je zajímavé na tom, že tohle nějak nezvýrazňujeme. Prostě vzdáváme čest tomu, že to tam je. Chápu Vaši otázku ohledně nadpřirozeného světa, sci-fi a všech těchto věcí. Takže hádám, že to jistými způsoby širší smysl činí mnohem přístupnější.

AE: Zdá se, že jste si mezi herci velmi blízcí. Bylo to tak od začátku nebo jste k tomu dospěli?

AS: Opravdu jsme byli. Když pomyslím na určitého herce v seriálu a vzpomenu si na všechny scény, které jsem s nimi měla. Někteří dali na YouTube montáže a dali je na Twitter. Víte, Lauren a Bo, Dyson a Bo. (smích) Někdy si je v noci pustím a pomyslím si: „Páni, udělali jsme toho spolu hodně.“ Chci, aby někdo udělat montáž Trick/Bo. To jsou jedny z mých nejoblíbenějších scén. Miluju práci s Richard Howland. Myslím, že toho tolik Trickovi přináší a líbí se mi, že je můj dědeček. Všichni jsme spolu měli zajímavou chemii a je to skvělý pracovní vztah. Všichni respektujeme pracovní proces druhého. Byl to naprostý dar.

AE: Nechám fanoušky, aby Vám udělali jednu s Trickem a Bo. Zapracujeme na tom. Slyšeli jste to, fanoušci?

AS: Jo, musí tu být jedna s Trickem a Bo, to by bylo skvělé.

AE: Když mluvíme o fanoušcích, co jste se naučila ohledně bytí v seriálu, který má takovýto silný kult sledujících, možná snad hlavně lesbických fanynek? Dozvěděla jste se něco o těchto fanoušcích. Dovedu si představit, že jsou fanoušci tohoto seriálu trochu rozdílní třeba od seriálu jako The Good Wife nebo tak?

AS: Byla jsem celkem unesená, když jsem viděla, jak zanícení tito fanoušci jsou. Zvlášť ti žánrových seriálů. Je to skoro jako by fanoušci našeho seriálu převzali vlastnictví nad našimi postavami. A zajímá je každý detail a mají komentáře ke všem těmto detailům a myslím, že by měli. Pokud si vezmete takový druh vlastnictví a hrdě se nazvete fanouškem Lost Girl, je dobré se starat o detaily. A toho jsem si všimla na našich fanoušcích. Že se starají o tyto detaily a na těchto detailech záleží nám. Takže jsem ráda, když někdo řekne: „Hele, tohle se mi nelíbilo.“ Víte, jasně, že se mi víc líbí, když říkají: „Hele, tohle se mi líbilo.“ (smích) Ale vítám oba názory, upřímně, cítím, že lidé z této konkrétní fanouškovské základny mají velmi silné názory, což je skvělé.

AE: Když mluvíme o těchto silných názorech, protože to slýchávám velmi často už jen při psaní o tomto seriálu. Někteří fanoušci mají otázky ke střihům, které byly učiněny ze strany stanice Syfy oproti originální verzi Showcase. Vím, že nad tímhle jako herec nemáte kontrolu, ale myslíte, že tyto střihy změnily smysl nebo vliv dějové linky?

AS: Doufám, že ne. Samozřejmě, že vidím hotový díl, ale pak nezbytně nekoukám na to, co se vysílalo někde jinde a kde byl učiněn střih. Na seriál takto nekoukám, když ho natáčím. Rozhodně se dívám na díly. Vím, že tu o tomto bylo velká diskuze a vím o jedné konkrétní věci, která byla řečena ohledně momentu, kdy se dotkla mé ruky Lauren nebo jsem se její ruky dotkla já, což pak bylo vystřiženo.

Samozřejmě si nemyslím, že to bylo z nějakého důvodu. Vím pouze o jediném, že v USA mají více reklamního času během hodinového dílu. Takže toho musíme vystřihnout více. Ale nesnesla bych, kdyby se jednalo o střihy ve vztazích. Ty jsou opravdu důležité. Ale nemyslím, že tu někdy byl tenhle záměr. Ale, vidíte, tohle přesně myslím tou zapálenou fanouškovskou základnou.

AE: Ano, všímají si všeho. Takže když máte čas, jsou tu nějaké jiné seriály, které sleduje a které Vás opravdu dostaly a pokud by tu byl seriál, do kterého by měla Bo vstoupit, co by to bylo?

AS: No, jsem velmi velkou fanynkou The Good Wife. Takže na to koukám kdykoliv mám čas. Je pro mě těžké koukat, když pracuji, protože pracuji opravdu hodně, když natáčím. První série Orange Is the New Black. Druhá mě teprve čeká.

AE: Vrhněte se na to, je to dobré.

AS: Vím, slyšela jsem. Všichni o tom mluví a nenechávám je, aby mi toho řekli příliš. Vždycky mě to táhlo k seriálům s hlavními ženskými postavami. Existuje spousta skvělých seriálů, ale je tu něco o těchto. Milovala jsem The Closer, když se vysílal, s Kyrou Sedgwick. Myslela jsem, že byla skvělá. Takže tohle jsou věci, které sleduju. Víte, pořád jsem neviděla Game of Thrones. Nikdy jsem to neviděla a všichni mi říkají, že jsem blázen pro to, že jsem to neviděla. Takže to bude na mém listu ke sledování.

AE: Na konec jako vždy musím vzdát velké díky celému oddělení kostýmů, které pokračuje ve Vašem umisťování i dalších herců do různých směsí těsných kůží. Jsou tyto outfity rozšířením charakteru?

AS: (smích) Jsou, opravdu jsou. Bylo by vážně těžké hrát Bo a mít na sobě muumuu (pozn. volné šaty na Hawaii). Mám pocit, že naše oddělení kostýmu bylo neuvěřitelné. Potřebujete si obléct kostým, abyste se cítili jako postava. Minulá série pro mě byla obzvlášť odhalující, protože jsem k tomu kojila mého syna. (smích) Takže, víte, když se podívám na scénu, tak si občas říkám: „Páni, to bylo jasně předtím, než jsem šla kojit.“ Takže tohle se stalo další vtipem na place.

Ale také, víte, s těsným oblečením přichází trocha výstřihu a smyslnosti. Ale je taky jakože připravená na zápas. Ne možná v každém z jejích outfitů, ale může to být také užitkový a funkční vzhled. Což se ukazuje jako sexy, což se mi líbí.

Diskuze /8

Ojika

Super, moc děkuji za přeložení, je toho fakt hodně… :)

31.7.2014 | 18:23:13
Laonale

Dobrá práce. Není ještě někde rozhovor s Kenzi typu: „Neměla bych vám to říkat, ale vracím se“? :D

#3 Ojika #5 fandapcd
31.7.2014 | 21:14:29
Ojika

#2 Laonale: Tento rozhovor by se mi taky hodně líbil… Kvůli Kenzi jsem brecela.. Po dlouhé době zase kvůli někomu ze seriálu… :D pokud tam nebude, tak nebudu koukat… :(

#4 Laonale
31.7.2014 | 21:22:58
Laonale

#3 Ojika: Tak ona se tam objeví. To je jasné. ;-) Ale jsem spoilerař a chci to vědět už teď. :D

31.7.2014 | 22:32:03
fandapcd

#2 Laonale: Jelikož, produkce velmi tají, zdali bude Kenzi zpátky, zatím s žádným takovým rozhovorem nemůžeme moc počítat. A sama Ksenia se drží zpátky.

webmaster
31.7.2014 | 22:51:26
Fae_girl

Nakonec to bude na konci série velký comeback :) stopro ;)

#7 fandapcd
3.8.2014 | 22:38:06
fandapcd

#6 Fae_girl: Taky si myslím, že pokud Kenzi navrátí, tak ne dřív, než v druhý polovině série.

webmaster
4.8.2014 | 0:56:38
AnettPLL

díky za překlad, děsně se už těším :-D Kenzi se určo vrátí (její smrt jsem taky obrečela) …kdyby se nevrátila, tak seriál ztratí hodně diváků a myslím, že si to producenti atd. uvědomují :-D

22.8.2014 | 10:47:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Citát

For Valkyries, our last life, it's not called dying… It's called rising. 

Reklama

Stav titulků

Epizoda S05E16: Rise

Titulky pro vás překládá: @channina a Alexka (CWzone)

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců