Lost Girl (Dívka odjinud) Emily Andras o "Dark Horse"

Emily Andras o "Dark Horse"

Emily Andras o "Dark Horse"

Máme tu rozhovor k finálovému dílu.


0 0
22.2.2014

TVG: Je toho tolik, co musí být řečeno ohledně tohoto dílu, ale začnu s tou nejdůležitější a srdceryvnou částí: Kenziinou smrtí. Kdy jste došla k tak složitému rozhodnutí a zjištění, že je třeba, aby ona byla Temný kůň?

EA: Věděli jsme to brzy na začátku série. Nebudu lámat fakt, že v mých očích je vztah Bo a Kenzi v tomto seriálu unikátní a v některých ohledech ten nejsilnější. Měli jsme ten dar vědění, že Kenzi je Boino srdce a věděli jsme, že tento rok musí nastat pár ztrát, které by dostaly Bo do akce a to, aby čelila věcem, na které předtím nebyla připravena. A vždy jít do emocionální rány, když máte tu možnost. Byla to vážně paráda sledovat růst Ksenie Solo jako umělce – šla letos do všeho s vervou i do toho, že hrála trochu odlišnou Kenzi.


Takže se zdálo přirozené, když došlo k tomu, že to pobídlo Bo k akci a opravdu jí to nechalo vidět následky jejích rozhodnutí a možná toho, čemu čelí s taťkou temna a důsledek byla smrt jejího srdce, její nejlepší přítelkyně. Samozřejmě jsme pracovali jako ďasové, abychom to všechno udrželi pod pokličkou, takže to bylo doufejme pro fanoušky překvapení. Doufám, že do poslední minuty doufali proti naději, že to Bo zvládne nebo se stane něco jiného. Opravdu jsem chtěla, aby fanoušci byli s Bo, když se to všechno zvrtne.

TVG: Myslím, že se Vám podařilo zmást lidi soudě podle některých reakcích na před-finálový rozhovor. Většina se obávala o Lauren.

EA: Fanoušci Lauren se o ni vždycky obávají. Mají strach, jestli má pohodlné boty, jestli si nechává kontrolovat zrak, jestli používá ten správný kondicionér…(smích) Ale je jasné, že je Lauren velkou součástí života Bo a Zoie Palmer má tak vášnivou fanouškovkou základnu, kterou si samozřejmě úplně zaslouží. A Lauren je další postavou, která je člověk a je neuvěřitelně zranitelná a která letos učinila nějaká opravdu odvážná, někteří by řekli bláznivá, rozhodnutí a to až taková, že si troufla na nějaké mocné Fae.

Ale to, na co jsem byla letos opravdu ohledně mých scénáristů pyšná – a ráda bych vzdala hold Jayi Firestonovi, který nás v tomhle podpořil – bylo hned poté, co jsme zabili Halea, působilo to trochu jako krvavá svatba*. Je velmi dramatické mít v sérii smrt dvou hlavních postav! A všichni by měli oslavovat Showcase, že jsme si získali jejich důvěru my i příběhy, které v Lost Girl vyprávíme, tak, že nás v tomhle podpořili, i když byli vyděšení. Bylo skvělé prozkoumávat ty emoce, u kterých jsme předtím neměli šanci.

TVG: Jaké bylo čtení pro tuto epizodu? Když jsem se dívala, bylo mi šíleně a to od začátku Kenziina rozhodnutí až po Boinu řeč u jejího hrobu. Takže to muselo být pro celý tým neuvěřitelně emocionální.

EA: Pamatuji si, že to bylo jen pár týdnů poté, co jsme ztratili Halea a K.C. Collinse! Jsme si s herci velmi blízcí, takže spousta z nich věděla, že se to stane. Anna Silk je jedním z nejmilejších lidí, které v životě můžete kdy potkat, a brečí vždy, když vidí, že se veverka nemůže vyšplhat na strom. Takže ani nemusím říkat, že to pro ni bylo hodně emotivní. Kris Holden-Ried miluje emoce, takže byl v tomhle opravdu super. Líbilo se mu, že se náš seriál tímto směrem vydal a vzal tak vše na další úroveň.

Jedna z nejlepších vzpomínek, kterou budu mít, je den, kdy jsme natáčeli, jak jde Kenzi do portálu. Nemyslím si, že jsem kdy byla na place u scény, ve které byla tak velká spolupráce s režisérem, Jayem Firestonem, Vanessou Pizzou a herci. Všichni ze se sebe chtěli pro Kseniu a i sami sebe vydat to nejlepší a myslím, že to můžete vidět v jejích představeních. Především bych ale chtěla zmínit Annu. Je velmi těžké být vedoucí herečkou a myslím, že to nakonec vše bylo o emocích Bo a ona byla prostě hvězda.

TVG: Jsou tu nějaké momenty Bo a Kenzi, které jste možná v této sérii nebo v těch předchozích chtěli zrealizovat a teď si přejete, abyste tak učinili?

EA: Myslím, že bylo dost ošemetné v této sérii Bo a Kenzi oddělit. Opravdu nám toto přátelství chybělo a rozhodně mám pocit, že jsme na to dostali odezvy. Lidé si mysleli, že Bo bere Kenzi jako samozřejmost a tak se více koncentrovala na Rainera. Ale takový byl opravdu náš záměr. A zatím toho nelituji. Vždy se dívám dopředu. Ráda bych viděla Bo bojovat o nejvíce důležitou osobu v jejím životě a doufám, že tu možnost dostaneme.

TVG: V tomto díle jsme viděli další dvě smrti: Rainera a Massima. Massimova nebyla velkým překvapením, protože bylo otázkou času, kdy se to stane, ale zvažovali jste vůbec zabití Morrigan místo Massima a nechat ho tak být ještě bláznivějším v čase truchlení?

EA: Myslím, že jelikož to bylo tak bolestivé finále, potřebovali jsme pojistku a tak jsme museli zabít Massima. Způsobil našemu gangu tolik bolesti a já jsem mu opravdu chtěla dát zasloužený trest. Ale jsem trochu zaujatá, protože jsem velká fanynka Emmanuelle (Morrigan). Popravdě jsme si všechny vyložili na stůl a zvažovali jsme to, koho zabijeme. Ale podle mě sledovat Morrigan v příští potencionální sérii jako člověka nebo co to vlastně je, by bylo plodné. A také její využití, jakožto slabosti proti Massimovi, dávalo smysl. Celkem se mi líbilo rozhodnutí Lauren, udělat správnou věc a zůstat na konci po jejím boku a vážně jí pomoci.

TVG: Přesuňme se k Rainerovi, měl to vůbec ve Vaší mysli zvládnout do další série? Nebo myslíte, že Bo potřebovala někoho, koho by párkrát nazvala svým „osudem“, kdo by zemřel, aby tak naplnil její skutečný osud – být bojovnicí pro Fae, pro přátele a pro sebe samu?

EA: Myslím, že potřeboval zemřít. Vážně si myslím, že byl Kyle úžasný a byla to vážně složitá postava ke hraní zvláště v tak zaběhlém seriálu jako je Lost Girl. Myslela jsem, že bylo vážně důležité připomenout Bo, že váš osud není nikdy vytesán do kamene. Nezáleží na tom, co slyšíte. Je důležité, že jeho smrt vymanila Bo z její samolibosti a očividně Kenziina ještě více a ukázalo jí to, že kdokoliv může být pěšák, každý je postradatelný. Myslím, že jí to pomůže dostat se zpět k tomu, aby byla ochráncem, řídila se svým instinktem a nebyla ovlivněna Fae proroctvím a tím, co může a nesmí. Nicméně miluji Kylea a vždy jsem si myslela, že by seriál mohl využít více silné mužské energie. Zvládáme ženy opravdu, opravdu dobře, ale vždy jsem chtěla prozkoumat nové zajímavé mužské postavy, ať už to znamená cokoliv.

TVG: Tento rok jste přišli o dost mužských postav, když nad tím teď tak přemýšlím!

EA: (smích) Říkali jsme něco ve smyslu: „No a co, žádný penis!“ Jen žertuji, ale kdybych byla Dysonem, začala bych se už trochu potit. Nebo bych byla u vytržení! Ale pořád máme Dysona, Tricka a Vexe. A tohle je to, co na tomto seriálu miluji. To, že jsou ženské postavy tak silné a že jsou svými vlastními hrdinkami. Pohlaví zřídkakdy hraje roli.

TVG: Zpět k Dysonovi, v tomto díle jsme dostali Bo/Dyson moment jako přídavek k momentu Bo/Lauren. Měl to být dárek pro fanoušky Byson páru po sérii, ve které Bo byla s Lauren a dalšími lidmi?

EA: Vážně mi přijde zajímavé, jak se vyvinul vztah Bo a Dysona. Zbožňuji tu část, kde jí přísahá věrnost. Nechci vyloučit nic ohledně Dysonova konce, zvláště jeho city k Bo, ale bude v budoucnu těžké vyřešit tyto city. A přijde mi vtipné, jak moc tihle dva komunikují narozdíl od Lauren a Bo. Přijde mi to rozlícené, tak sexuálně nabité mezi slečnami než Dysonem a Bo a proto lépe komunikují. Ale možná to mluví o chemii mezi Lauren a Bo. Máme nachytáno několik potencionálních párů – nemám ponětí, co se děje mezi Tamsin a Dysonem vs. Tamsin a Bo. Myslím, že Kris byl ve finále vážně báječný. A co za rozhodnutí musel učinit, nechat Kenzi jít vstříc smrti a udržet Bo. Nejsem si jistá, jak tohle bude vypadat za denního světla.

TVG: Byla to úmyslná volba nechat jít Bo ke hrobu Kenzi samotnou místo toho, aby měla někoho s sebou?

EA: Popravdě jsme o tom diskutovali. Ale opravdu se mi líbila ta představa nechat Bo jít k hrobu samotnou a dát jí možnost k soukromé konverzaci a možnému vyjádření nějakých citů, které byly těžké. Rozhodně to byla úmyslná volba a myslím, že její vztahy s celým gangem jsou teď nestálé.

TVG: Nasadili jste brouka do hlavy zmínkou druhé pekelné boty stejně jako s Tamsiiným prohlášením, že ji Bo nesmí a neměla by ji najít. Je toto náznak Boiiny budoucnosti, náznak toho, že možná její temnota může mít znovu navrch?

EA: Její temnota je neustálou hrozbou pro Fae-svobodu a stejně tak pro lidský druh. Ve finále jsme viděli to, že hrozilo, že jí přemůže a víc než to, opravdu se jí to líbilo. A komu ne? Chci říct, modré oči Vám seknou! (smích) Ale myslím, že je zajímavé to, že Tamsin byla tak otřesená při návratu z Valhally nebo kde to vlastně byla. Myslím , že to byla zajímavá, nečekaná volba, že Tamsin navzdory její lásce ke Kenzi, která pro ní byla prakticky její velkou sestrou/matkou, byla vyděšená z vyhlídky Boina nalezení druhé boty.

TVG: Tamsin také řekla, že nemůže Kenzi přivést zpět. Znamená to, že tu už není žádná šance pro návrat Kenzi?

EA: Řekla bych, že přímo neřekla, že jí nemůže přivést zpět. Zdála se v daný moment zmatená, emocionálně a fyzicky utrápená. A my zbožňujeme Ksenii Solo – tvoří obrovskou část úspěchu Lost Girl – takže bych řekla, že bychom neměli podceňovat maličkou ruskou dívčinu. Ale smrt je pěkně velká překážka.

TVG: Kde si myslíte, že je Kenzi teď? Myslíte, že našla Halea?

EA: Doufám, že je někde, kde je spousta vodky! A bot! A Betsy Johnson! V to doufám. Je prakticky mou nejoblíbenější postavou vůbec. Takže doufáme, že bude 5. série a dostaneme šanci znovu tuto postavu nasadit.

TVG: Je něco, co byste chtěla sdělit fanouškům u příležitosti konce série a doufejme budoucí série páté?

EA: Jen to, že mockrát děkujeme za Vaší podporu. Říkám to pořád, ale jsem pokaždé ohromena fanouškovskou vášní. I když nejsou s námi vždy spokojení. Zbožňuji, že jsou tak zabraní a zapojení s jejich teoriemi, myšlenkami a požadavky. Mluví to o seriálu a o tom, že ho adoptovali jako svého vlastního. A také chci vážně říci, že máme tak silné obsazení, tým, podporující producenty a prakticky nejlepší stanici ve městě. Showcase nás neskutečně podporuje a nechává nás sdělit příběh. Bylo potěšení pracovat na tomto seriálu a doufám, že s námi zůstanete i v budoucích sériích a možná u filmové trilogie!

  • Masakr během bitvy pěti králů

Diskuze /10

Laonale

Takže Emily v pětce mi vrať Kenzi zpět, ano? :) PS: Zbožňuji větu: „Brečí vždy, když vidí, že se veverka nemůže vyšplhat na strom.“ :D

#2 rosemari
22.2.2014 | 17:43:01
rosemari

presne tak Laonale Kenzi chcem naspäť#1 Laonale:

22.2.2014 | 20:20:08
klaraklara1234

Kenzie v 5.serii proste musi byt

25.2.2014 | 18:29:48
roiko

To,ze ju nechali umriet je pekne sux,ale co je najhorsie,ze nielenze nevieme co bude s Kenzi,ale nevieme ani to ci bude piata seria a to je docela hnus..

Akoze podla mna bude,ale bude to trvat minimalne prve 2–3diely kym sa vrati v plnej-polovicnej sile.

Najhorsie natom je,ze tvorcovia si pomylili hlavne postavy a nechali hlavnu postavu umriet..a to uz je teda fakt pekne na houby..

25.2.2014 | 21:35:46
Vercidlo

Kenzi se určitě vrátí, nebojte :) A pátá série také bude…Anna to už neoficiálně potvrdila a i Emmanuelle něco naznačila. Takže si myslím, že se nemusíme bát, jak o seriál, tak i o Kenzi…je to oblíbená postava Emily, takže by ji jen tak nenechala odejít. :)

webmaster
25.2.2014 | 21:46:11
AnettPLL

Byla bych ráda, kdyby se Kekzi vrátili (spíš v to doufám), ale zdálo se mi, že ve 4.serii už to nebyla Kenzi jakou jsem znala z předchozích serii. I přesto, že umřela, což mě moc ranilo, tak se mi líbilo, že jí dali důstojný odchod, který si Kenzi zasloužila. Jsem ráda za 5.serii, ale tím, že už tam nejspíš nebude Kenzi se bojím, že mě to už nebude bavit :/

#7 Vercidlo
6.3.2014 | 8:15:27
Vercidlo

#6 AnettPLL: O Kenzi bych se opravdu nebála :) První dva díly podle názvu vypadají na to, že v nich půjde o boj, jak získat Kenzi zpátky. Navíc Ksenia je důležitou součásti seriálu a to si podle mě všichni, co stojí za seriálem, uvědomují. Takže, i když není napsaná, že se vrátí (taky kdyby to napsali, tak by zanikl celý ten humbuk, který finále způsobilo), troufám si tvrdit, že Ksenia nikam neodchází. :)

#8 fandapcd
webmaster
6.3.2014 | 10:56:50
fandapcd

#7 Vercidlo: To je jako před natáčením 4. série, kde taky Rachel Skarsten neuváděli. Takže pohodička :D

#9 Vercidlo
webmaster
6.3.2014 | 13:35:45
Vercidlo

#8 fandapcd: Přesně…potřebují vytvořit u diváku nějakou nejistotu. Lepší mít rozruch než klid.

webmaster
6.3.2014 | 16:03:52
Darel01

Ahojky, mám dotaz jestli někdo neví co je to za hudbu která hraje když Kenzi kráčí do portálu…snažím se ji najít ale marně :(

4.5.2014 | 23:09:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Citát

For Valkyries, our last life, it's not called dying… It's called rising. 

Reklama

Stav titulků

Epizoda S05E16: Rise

Titulky pro vás překládá: @channina a Alexka (CWzone)

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců