Lost Girl (Dívka odjinud) Emily Andras o "End of a Line"

Emily Andras o "End of a Line"

Emily Andras o "End of a Line"

I tentokrát nám Emily pověděla, jaké bylo natáčet tento díl.


1 0
31.1.2014

TVG: Začněme s něčím vážnějším. Jak jste nám tohle mohla udělat? Dát nám mega Hale/Kenzi moment – vždyť se prakticky zasnoubili – a pak ho navždy odstraníte?

EA: Já vím! Omlouvám se! Já si myslím, že je na čase, aby se věci staly vážnými, je to čtvrtá série. Myslím, že je čas ukázat následky činů a to, že nebezpečí v tomto světě začíná ohrožovat i naše přátelé a rodinu.


TVG: Opravdu se zdá, že hlavní misí – nebo tématem – téhle série je zkoumání následků lásky k někomu, kdo má temnou minulost nebo kostlivce ve skříni.

EA: Ano. Ale nejen lásky k někomu s temnou minulostí nebo kostlivci ve skříni. Řekla bych, že je to více o tom, být dostatečně dobrá/ý k překonání vlastní temné minulosti nebo svých tajemství. Jedním z největších témat našeho seriálu, které ke mně vždy promlouvalo, je: „Můžete být tím, kým si zvolíte versus být tím, kým Vám řeknou, že máte být?“ A víte, Kenzi udělala pár chyb v této sérii a i v minulé stejně jako Bo. Někdo by mohl oponovat tím, že Hale taky Kenzi neřekl, že byl zraněný. Takže to byla tragédie jako mnoho milostných příběhů. Bylo to zeShakespearováno. Ale stejně jako máme pocit, že lidé, které milujeme, jsou trestáni, nezapomeňme, kdo je tu ten hlavní záporák. A tím je v tuto chvíli Massimo.

TVG: Ano, to je! To bylo také překvapením.

EA: Viděla jsem, že několik lidí přišlo na to, že to byl on, ale bylo jich méně než jsem očekávala!

TVG: No předtím vypadal celkem mrtvě! Ale bylo vcelku brilantní to, jak jste přivedli Laveau, aby ukázala téma zmrtvýchvstání. Byla jste zklamaná, když jste to viděla v American Horror Story: Coven, kteří ji použila také?

EA: Byla jsem zklamaná. Víte, oni mají tuto malou herečku jménem Angela Bassett (která jí hrála). A já si říkala: „Do háje s vámi!“ Bylo tu pár chvil, kdy True Blood udělalo pár věcí, kdy jsme si říkali: „ Přísahám bohu, že jsme nevěděli, že tohle udělají!“ Ale popravdě naše Leveau je spíš Fae týdne a scénárista Steve Cochrane ji chtěl použít už delší dobu a opravdu to zapadlo do příběhu. Zatímco v AHS – kterého jsem mimochodem obrovským fanouškem – ty jí napsali jako zajímavou a konfliktní postavu. Díky Bohu, že si nejsou tak podobné, aby to někomu vadilo. A celkově to mluví ve prospěch Leveau a toho. Jaká je opravdu fascinující historická postava.

TVG: Jsem si jistá, že si ji určitě více lidí vyhledá.

EA: To doufám! Byla opravdu super. Dělávala tuhle skvělou věc, když pracovala jako služka. Byla v jídelně nebo v kuchyni a slyšela drbat své paní a poté se v noci proměnila v Laveau a krmila těmito tajemstvími stejné ženy, které přišly do domu, ale nikdy si ji nevšimly. Byla to velmi důvtipná žena a až moc vyspělá na svou dobu. Ale vraťme se k větě: „Myslela jsem, že je Masimmo opravdu mrtvý.“ To je skoro proto, proč (ač je to strašné) jsme se opravdu rozhodli, že je Hale mrtvý. Že ho Bo nemohla zachránit. Nemůžou tu vždy být kouzla a Fae důvody proto, aby smrt nebyla finální čárou. Mám pocit, že jsme trochu obešli téma dobra a zla a co to znamená být člověkem. Takže se nám toto hodilo tématicky, že Massimo unikl smrti, ale Hale prostě nemohl.

TVG: Takže můžete oficiálně potvrdit, že se Hale nemůže vrátit?

EA: No, mrkněte na další díl a myslím, že uvidíte samy. Ale není pochyb, že Bo udělala velmi rázné rozhodnutí a budu oponovat, to jediné rozhodnutí, které mohla udělat.

TVG: Věděli jste dopředu, že chcete Halea zabít? Jednalo se o to, že je K.C. velmi zaneprázdněný nebo jste to hodně dlouho plánovali?

EA: Věděli jsme to tuhle sérii. Popravdě jsme věděli, že tu bude pár smrtí. Nemůžu nijak špatně mluvit o K.C. Obsadila bych ho do čehokoliv, co budu dělat. Má obrovský talent a je herci milován. Nemělo to, co dočinění s jeho pracovním rozvrhem. Rozhodně mu nezávidím jeho úspěch; bude z něho velká hvězda, stejně tak jako je většina z našeho obsazení. Vždy to vše bylo o příběhu a emocích, které to přinese – co to bude znamenat pro Dysona, co to bude znamenat pro přátelství Bo a Kenzi a ze všeho nejvíc, co to bude znamenat pro jeho Lil Mama. Vyčlenili jsme celý den pro natáčení útoku Massima a „umírající scény“ s Annou a Kseniou, protože si to tolik pozornosti zasloužilo. Hraní takových emocí je pro naše herce nesmírně vyčerpávající obzvláště proto, že si jsou tak blízcí.

Jako showrunner říkám hercům vše, takže o tom dopředu K.C. věděl. Uspořádali jsme v jeho poslední den velkou oslavu s dortem a dali mu super speciální členství do golfového klubu. Dort byl úžasný. Byl ve tvaru fedory, díky čemuž možná budete plakat ještě víc. Mluvil o tom, co pro něho seriál a herci znamenali, opravdu jsme si jako obsazení a štáb velmi blízcí, takže ani jedno oko nezůstalo suché. Snažíme se o to, aby stejně jako padouši měli i hrdinové svou spravedlnost a letos jsme opravdu chtěli mít nějaké důsledky. Takže Hale je jednou z nich. Naneštěstí.

TVG: Co můžete prozradit o Kenziině budoucí cestě? Očividně toho bude mít spoustu na ramenou. Včetně viny za to, že dala Massiomovi větvičku, vzteku na Bo, že nedokázala Halea zachránit a dokonce i černé vzpomínky na její minulost, které se opět staly čerstvými po návštěvě její rodiny

. EA: Přesně tak! Když pocházíte ze zničeného a agresivního domova, podle mého ne-profesionálního názoru, přemítáte: „Je to proto, že nejsem lásky hodna? Jsem zodpovědná za to, že tato láska nebyla čistá nebo vyjádřena způsobem, který je zdravý“? Kenzi konečně nalezla něco, co je zdravé a tak nějak pravdivé a bylo jí to sebráno. Takže ano, bude mít pocit viny a bude obviňovat. A nevím jak dobře na tom s Bo byly. Byly trochu zaneprázdněné a mohlo by být pro Kenzi jednoduší obviňovat někoho, koho má ráda. Takže Bo toho bude muset trochu spolknout. Takže Kenzi bude muset na konci série provést pár enormních voleb.

TVG: Měli bychom se obávat, že se něco takhle velkého stalo pár dílů před finálem? Když je to doba, kdy se opravdové s****y sypou?

EA: Řekla bych, že nás čeká mnoho s****k. (smích) Nevím, jestli obávat je to slovo, ale určitě to započne řetěz událostí, které jsou snad neočekávané. A doufejme, že nás to nastaví na dynamickou pátou sérii, pokud budeme mít takové štěstí, že pátá série bude.

TVG: Řekla byste, že je v tuto chvíli někdo v bezpečí?

EA: Nikdooooo! Řekla bych, že naprosto nikdo není v bezpečí.

TVG: Mluvme o Vexovi. Jak mnoho minulosti, o které jsme se v této epizodě dozvěděli, zasáhne do budoucího děje?

EA: Myslím, že bylo zajímavé znovu vidět to, jak se sami vidíme naproti tomu, kým se můžeme stát. Myslím, že Vex žil vždy v domnění, že byl jeho otec zbabělec, jednouchý a chladný muž. Takže když se slyšel od Tricka tuto historku o svém otci jako skutečně vynikajícím generálu, který bojoval za to, v co věřil…Vex nikdy nebyl ničím jiným než šaškem – jen proto, aby přežil – ale tohle ho snad inspiruje k tomu, aby byl mnohem víc než si kdy myslel, že by mohl být.

TVG: Když mluvíme o zjevení. Tamsin řekla, že Rainera nepoznává, když viděla jeho kresbu. Mezitím Trick se zdá, že jeho zjev vzal celkem dobře. Jak moc bychom měli číst mezi řádky v jejich rozdílných názorech?

EA: Tamsin měla v této sérii dvě zajímavá setkání ve flashbacích. Viděli jsme moment, kde Tamsin vyměnila Rainerovu duši za další životy, což bude kompromitovat její postavení jako Valkýry a její schopnost dodávat duše do Vallhaly. Ale druhý moment, který jsme viděli v osmém díle, kde Tamsin učinila dohodu s čistým zlem, dodat Bo. Dívku, jejíž oči jsou modré i hnědé, která je obojí, jak ctnostná tak hříšná. Myslím, že bychom měli vzít v potaz, že si nemyslí, že to zlo, se kterým uzavřela dohodu, je Rainer. To hovoří v to, že jsou lidé opět pěšáci svého vlastního příběhu.

TVG: Mluvme o Lindě Hamilton. Konečně měla scénu s Annou! Byl ten souboj něco, co jste speciálně chtěla napsat do tohoto dílu?

EA: Oh, stoprocentně! Myslím, že Anna je neuvěřitelná vůdkyně a je tak dobrou akční hrdinkou, že jsem měla pocit, že jsme zmeškali možnost (minule). A vím, že Anna opravdu zbožňuje Lindu a obdivuje ji, takže to pro ní byl dárek. A mělo to svou podstatu i v jejím příběhu. Opravdu jsem chtěla vidět tyhle dvě bojovnice do toho jít a podle mě ta scéna byla k popukání.

TVG: Čím nás můžete poškádlit ohledně následující epizody „It Begins“? Předpokládám, že se dozvíme více o Massimovi a i o Rainerovi, který v tomto díle nebyl.

EA: Ano, dozvíme. Uvidíme návrat Rainera a očividně za neuvěřitelně stresujících okolností. Následky Haleovi smrti musí být řešeny a osud se Bo opět připomene. Kdokoli tahá za provázky, začíná rozehrávat šachovou partii a Bo bude muset provést nějaké velké rozhodnutí, i když nebude mít všechny potřebné informace. Bude se muset rozhodovat podle vnitřního pocitu, zatímco se tu bude snažit být pro svou nejlepší přítelkyni. Také opět uvidíme Lauren a možná se uskuteční něco, na čem pracovala. Jsou to napínavé poslední dva díly – lidé budou mít mnoho názorů.

TVG: A na konec, nějaké tipy pro fanoušky, jak se vypořádat se ztrátou Halea vzhledem k tomu, že tu je týdenní pauza před dalším dílem?

EA: Shlédnout znova čtvrtou sérii. Napsat na Showcase a říct jim, že chcete dalších 10 sérií. A víte, znám jednoho chlápka jménem K.C. Collins, který by určitě od vás rád slyšel, jak moc znamenal pro celý seriál a jak moc znamenal pro fanoušky. Možná nějaké milostné dopisy pro Halea by byly skvělou možností, jak strávit svůj čas?

Diskuze /4

Atenecka

Ach, Hale se už nevrátí, to je smutné. Chudák Kenzi. Bo měla jít a nacucat chi z pár lidí a vrátit mu život… Stejně je smutné/divné, že Fea jsou tak dlouhověcí a přitom tak zranitelní. Tohle byl asi nejsmutnější díl, co jsem viděla…

1.2.2014 | 13:33:07
stankova.kate

Mám pocit, že s tímto dílem přišel seriál o hodně fanoušků… Poslední dobou mě u seriálu držel právě vztah Halea s Kenzi… A jelikož už Hale není, nemám důvod dál snášet strašné herecké výkony Anny…

#3 fandapcd #4 Nathaniell
11.2.2014 | 23:07:12
fandapcd

#2 stankova.kate: Strašný herecký výkon Anny?? Vážně?

webmaster
12.2.2014 | 16:45:02
Nathaniell

#2 stankova.kate: Tímto dílem nepochybně přišel seriál o hodně, ale že by o fanoušky? To si zrovna nemyslím. Anna není žádná skvělá herečka, ale pokud někdo vydržel koukat čtyři série na seriál, kde je téměř v každé scéně, tak pravděpodobně bude koukat dál i přestože je jedna vedlejší zápletka ukončena. (A podle mého názoru, vztah Kenzi/Hale je jedna z věcí, kterou v aktuální sérii dost pokazili i bez jeho smrti.)

13.2.2014 | 9:52:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Citát

For Valkyries, our last life, it's not called dying… It's called rising. 

Reklama

Stav titulků

Epizoda S05E16: Rise

Titulky pro vás překládá: @channina a Alexka (CWzone)

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců