Lost Girl (Dívka odjinud) Rozhovor s Kylem Schmidem aka "Rainerem/Poutníkem"

Rozhovor s Kylem Schmidem aka "Rainerem/Poutníkem"

Rozhovor s Kylem Schmidem aka "Rainerem/Poutníkem"

Nazývají ho Poutníkem (The Wanderer). Jiní mu říkají Rainer, říkejte mu jak chcete. Jedno je jisté, nepřináší nic dobrého o čemž se brzy přesvědčíme v dalších dílech.


0 0
15.1.2014

Co nám můžete prozradit o Vaší postavě v Lost Girl?

No, hraji postavu Rainera. Podle toho, co mi bylo vysvětleno, byl vyhoštěn za rebeleství vůči temným fae a fae celkově a je zodpovědný za rozdělení mezi dobrým a špatným. Když je Rainer zabit, stane se Poutníkem a je mu určeno králem krve řídit vlak, který vozí duše z a do Valhally. Takto strávil několik tisíc let.


Co Vás na roli zaujalo?

Zaprvé miluji sci-fi svět. Už jsem dělal hodně sci-fi seriálů a je to žánr, který k Vám může být dobrý. Fanoušci jsou vždy loajální a my jako herci jsme za tohle vděční. Ale líbí se mi tento seriál a tato postava je silná a již jsme o ní v seriálu slyšeli. Beru to jako poctu, že mě chtěli a svěřili mi tuto roli. Určitě bude zajímavé vidět tento příběh.

Byl jste vždy fanouškem Lost Girl?

Znám hodně lidí v tomto seriálu. Viděl jsem pár epizod a právě teď to doháním. Je to velmi talentovaná skupina lidí a byli to lidé, se kterými jsem chtěl pracovat.

Byl tu někdo, koho jste opravdu chtěl potkat?

Nikdo konkrétní. Často jsem slýchával o tom, jak milá je Anna a jak skvělá je s ní spolupráce. Krise znám již několik let a KC Collins je mým dobrým přítelem. Natáčeli jsme spolu v minulosti pilotní díl. S Kseniou jsem točil svůj první seriál. Bylo mi 12 a jí myslím 9 nebo 10. Myslím, že je hezké, jak se naše cesty prolínají.

Když se poohlédnete za svou prací v sci-fi žánru, zahrnující Being Human a poté Cooper, cítíte se lépe v tomto žánru než v jiném?

Tak bych to neřekl. Jsem loajální k sci-fi, protože mi dalo tolik příležitostí. Miluji Cooper. Byl to neuvěřitelný seriál od scénáře až po postavy. Bylo to odvážné a trochu špinavé a bylo to hezké zpestření od toho všeho, co se děje nyní v televizi. Miluji, jak moc se můžete popohnat, ať už fyzicky nebo mentálně, když přijde na sci-fi věci. Myslím, že se jedná o nejvíce náročnou práci, protože se musíte umět přesvědčit, že je to vše skutečné. Spousta lidí tuhle práci nemá ráda, protože se přesvědčit nedokáží. Vyrostl jsem na sci-fi a tomto světě, sledoval jsem jen tohle. Pro mě je to přirozené místo a cítím se tam dobře.

Je těžší udělat si průzkum a vytvořit roli ve sci-fi než v historickém seriálu (jako je Cooper)?

Víte, je to právě naopak. Něco jako Cooper chce hodně průzkumu, protože se musíte soustředit na určité období, ve kterém jste, a to jak mluvíte zatímco ve sci-fi to je většinou všechno na vás. Jde o mou představivost ohledně postavy. Vytváříte ho od podlahy, samozřejmě s pomocí scénáristů, o kterých musím říct, že jsou úžasní. Jednoho večera usnete a vaše mysl a představivost se najednou ujmou kormidla a vy máte tyhle úžasné sny – a ve sci-fi světě může být tohle pro vás realitou.

Máte nějakou vizi o své postavě a o tom jaký by mohl být?

Mám. A potom mi scénáristé buď řeknou, že se pletu nebo že mám naprostou pravdu. A tak to je – musíte vytvořit jejich minulost, historii, jejich fyzičnost a musíte je každý den přivést k životu.

V minulosti jste pracoval s Daviden Cronenbergem na The History of Violence, můžete nám říci více o této zkušenosti?

David je úžasný. Bože, muselo mi být takovch 17. Byla to má první pracovní zkušenost s někým s tak skvělou reputací. Jako je David výstřední, s reputací úplného mistra, tak je jedním z nejmilejších chlápků, se kterým jsem kdy pracoval. Je tak milý, laskavý a jemný. Umí se k lidem chovat a to si myslím je, jak dosahuje od herců tak skvělých představení. Cítíte se v jeho okolí pohodlně a ke mně byl neuvěřitelně milý. Doufám, že budu mít čest znovu s ním pracovat.

Napadá vás někdo, s kým byste v budoucnu chtěl pracovat?

Tolik lidí! To je jedna z otázek, na které když odpovíte, tak se pět minut poté káráte: „Oh, měl jsem říct tuhle osobu!“ Rád bych pracoval s Jackem Nicholsonem. Také s Michalem J. Foxem, který byl jedním z mých hrdinů v děství. Rád bych si zahrál v sérii Breaking Bad. Když milujete co děláte a jste šťastní, že je pro vás práce i zábavou, nikdy nepřestanete. Nikdy se nechcete nějak limitovat. Lidí, se kterými bych nechtěl pracovat, by bylo mnohem méně.

Kde se vidíte dále? Chcete zůstat v televizi nebo se chcete vrhnout na filmy?

Právě jsem se upsal ke dvou filmům. Jeden s April Mullin a poté jsem se upsal k docela epickému filmu, který se bude točit na Maltě na konci října. Víc toho k tomu nemůžu prozradit. Poté se podívám na nějaké piloty. Miluji televizi jednoduše, protože máte možnost vytvořit si rodinu. Pracujete po 6 nebo 8 měsíců najednou a rodina je to, co činí vaši práci více zajímavou a potěšitelnou. V práci máte lidi, které opravdu milujete a zajímate se o ně. To je něco, co se u filmů nevidí, protože nemáte tolik času na utvoření těchto vztahů. Ale líbí se mi dnešní televize a psaní a jak moc se toho změnilo v kabelovém světě, když se teď produkují velké seriály – o některých si myslím, že jsou lepší než filmy.

Je tu nějaký seriál, ve kterém byste si rád zahrál?

Mad Men. Chtěl bych si zahrát v Mad Menech.

Diskuze /2

rikksa

Vy teda překládáte rychlostí větru. To ani nestíhám všecho číst:) Díky!

#2 fandapcd
15.1.2014 | 18:30:52
fandapcd

#1 rikksa: To víš tady „naspeedovaná veverka“ aka Vercidlo jede jako zběsilá :D

webmaster
15.1.2014 | 18:32:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Citát

For Valkyries, our last life, it's not called dying… It's called rising. 

Reklama

Stav titulků

Epizoda S05E16: Rise

Titulky pro vás překládá: @channina a Alexka (CWzone)

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců