Lost in Space (Ztraceni ve vesmíru) Lost in Space očima redaktorů Edny

Lost in Space očima redaktorů Edny

Lost in Space očima redaktorů Edny

Netflix letos přišel s remakem klasického rodinného sci-fi seriálu ze 60. let. Jak dopadla první řada dobrodružství rodiny Robinsonových, kteří se ztratili ve vesmíru? To se dozvíte v naší redakční recenzi.

9 0
30.5.2018

@KevSpa

Lost in Space bude mít řada diváků problém a tím jsou přehnaná očekávání. Hned na začátek je třeba zdůraznit, že jde o rodinné sci-fi, které je určeno pro diváky všech věkových kategorií včetně dětí. To v praxi znamená, že i přes spoustu napínavých scén nelze čekat nějakou temnou drsnou podívanou. Klasických sci-fi seriálů je tu dost a Lost in Space vyplňuje mezeru právě na poli rodinných sci-fi. Ač v moderním hávu s výbornými vizuálními efekty, svým stylem zůstává do jisté míry věrný původnímu seriálu ze 60. let a v mých očích kvalitami značně převyšuje filmový remake z roku 1998. Lost in Space je pro mě nejlepší guilty pleasure roku. Nesmíte seriál brát příliš vážně a jen se nechat bavit. Jiný účel ani nemá. Nutno dodat, že jsem si připadala, jako bych se vrátila do dětských let a náramně si to užívala. Třešničkou na dortu je můj oblíbenec Toby Stephens (Black Sails), který v roli Johna Robinsona rozhodně nezklamal. Už se nemůžu dočkat druhé série.

@Kubc6a

Seriál Lost in Space si mě ze začátku získal trailerem. Původní seriál jsem neviděl a úspěšně jsem se vyhnul filmové předělávce, takže jsem se pustil do úplně neznámých vesmírných vod s čistým štítem. První epizoda rozhodně nezklamala a seriál mě naprosto pohltil. Dobrodružství od začátku do konce. Robinsonovi občas musí čelit zvláštním situacím, které jsou poněkud nelogické, ale vizuální efekty, které se mimochodem povedly na jedničku, to opět vrátí do správné roviny. Hudba je skvělá, herci odvádí úžasnou práci, děj je pořádně našlapaný. Nejvíce mě zaujala Parker Posey (Dr. Smithová), která se své role padoucha ujala na výbornou a postavám dokáže pořádně zavařit. Seriál si rozhodně dejte do Bedny, protože s Willem budeme dobývat vesmír i podruhé.


@Erzik

Vůbec jsem netušil, že zrovna rodinné sci-fi by mne mohlo tolik nadchnout a vyvážit tematičnost seriálové skvadry, kterou momentálně sleduji. Do Lost in Space jsem se dal v podstatě jen kvůli obsazení, tedy nové roli kapitána Flinta a JackieHouse of Cards, a také proto, že Netflix má většinu tvorby kvalitní a je to okamžitě dostupné. Každopádně od prvních záběrů jsem byl překvapen a zaujat, čekal jsem asi něco jiného, ale tohle pomalejší tempo a důraz na emoce a detaily jsem opravdu uvítal jako příjemnou změnu. Každý charakter je dost jasně vymezen, nejsou příliš originální, ale o to lépe propracované, divák ví, co může zhruba čekat, k jakým rozhodnutím by mělo následně dojít. Osobně mi ta předvídatelnost vyhovovala, a naopak jsem měl docela problém s tím skousnout těch pár zvratů, ke kterým přece jen dojde. Hlavní záporná postava byla napsána a zahrána opravdu geniálně, neskutečně mě štvala, což pro mě svědčí o kvalitě. Dětský hrdina byl v podstatě asi nejslabším článkem, tam jsem sympatie musel hledat nejdéle a nikdy je asi úplně nenašel. Zbytek osazenstva to však vyvážil více než dostatečně, strohý a hrdinný otec mě nikdy nezklamal, chladně racionální a upjatější matka byla základním kamenem nejen celé rodiny, vtipná a lidská mladší dcera bavila, a ta silná a samostatná neurazila. Přímočarý a ukecaný mechanik byl jednou z nejlepších postav. Teen romance zde nebylo tolik, aby se to nedalo strávit. A tím nejdůležitějším a nejlepším byl Robot s krizí osobnosti a loajálností až za hrob, ten si mě podmanil a fascinoval mě v každém záběru, i kdyby tam jen tak stál. Dát mu více prostoru by seriálu jedině prospělo. Samostatnou kategorií je zde určitě věda a všechny macgyverovské kousky, jsem úplný laik, takže to nemohu posuzovat odborně, a proto to na mě asi tolik působilo. V souhrnu šlo o milou nostalgickou jednohubku. Druhou řadu kvituji, nicméně tuším, že tím asi bude potenciál vyčerpán.

@Valada06

I přesto, že miluji seriály odehrávající se ve vesmíru, Lost in Space dlouho unikal mé pozornosti. První trailer mě ale více než navnadil, a věřil jsem, že Netflix ani tentokrát nezklame. A taky že ne. Lost in Space stojí hlavně na skvělých postavách, Maureen Robinsonovou (Molly Parker) počínaje a údajnou „Dr. Smithovou“ (Parker Posey) konče, obzvláště ta druhá ve mně dokázala vyvolat pocity čisté nenávisti, čímž naprosto splnila svou roli. Nicméně pokud čekáte hromadu akčních scén, pusťte si raději The Expanse, tady jde opravdu spíše o atmosféru. Z postav mi nevadila dokonce ani hlavní dětská trojka, a Willův vztah s robotem vám postupem série opravdu přiroste k srdci. Přidejte k tomu skvělé vizuální efekty, zajímavý příběh a uchu lahodící soundrack a máte další skvělou novinku od Netflixu. Pokud bych měl seriálu něco vytknout, bylo by to až přílišné natahování děje a občasné hluché momenty v epizodách. Ve výsledku se ale pořád jedná o skvělou vesmírnou zábavu, a už se těším, co si pro nás tvůrci v další sérii nachystají.

A jak se líbila první série Lost in Space vám? Podělte se o své dojmy v komentářích a seriál také nezapomeňte ohodnotit.

Foto: Netflix

Diskuze /21

Raiden123

No ako to asi dopadlo,serial bol tak strasny ,ze 2 serie nebude …uz asi mesiac ma serial status cancelled/zrušeny serial,no ak ma niekto dojem,ze to nie je pravda,tak ja neviem,a dost pochybujem,ze zmenili,alebo zmenia nazor a obnovia to … Nebudem sa hadat,ak ma niekto nejaku inu informaciu.

#2 KevSpa
30.5.2018 | 8:56:03
KevSpa

#1 Raiden123: A kampak na takové nesmysly chodíš?

webmaster
30.5.2018 | 9:03:21
Raiden123

Nebol to nezmysel,na imdb bola listina obnovenych/zru­senych serialov lost in space bol medzi zrusenymi,teraz som to obzrel znovus ineho zdroja a zda sa,ze zmenili nazor a predsa to obnovili,ale fakt to malo status cancelled. A to je jedno … asi zahrali rolu fanusikovia a urobili nejaku anketu aby vydali sezonu 2 ako u timeless davnejsie.

#4 KevSpa
30.5.2018 | 9:09:18
KevSpa

#3 Raiden123: Nikdo nedělal žádnou anketu, seriál nikdy nebyl zrušený, naopak díky úspěchu byl pouhý měsíc po vypuštění první řady obnoven. IMDb opravdu není spolehlivý zdroj informací.

webmaster
30.5.2018 | 9:12:58
ETonno

„Klasickych sci-fi serialov je tu dost..“ toto je mozno pravda, ale tie, ktore aj za nieco stoja spocitam na prstoch jednej ruky a aj z nich sa polovica nedockaju/nedockali dalsej serie/nedajboze normalneho ukoncenia/ :D

#6 KevSpa
30.5.2018 | 9:57:57
KevSpa

#5 ETonno: To je sice pravda, na druhou stranu každý rok jich vzniká dost nových. Pointou zkrátka bylo, že rodinné sci-fi tu momentálně žádné nebylo, zatímco klasických sci-fi seriálu se stále točí dost. :D

#10 Balerion
webmaster
30.5.2018 | 10:06:23
percival2

Seriál to byl pěkný, jediná osoba, co mne tam vytáčela, byla Dr. Smith. Mám rád přímočařejší padouchy a u ní doteď nechápu, proč se v některých situacích chovala tak, jak se chovala a proč měnila tak často názor za cenu tolika mrtvých. No a nemám rád tu herečku, to tomu taky moc nepřidalo. Jinak 100 bodů za vzhled toho robota, teda oproti tomu hnusu ve filmu, a době poplatnému vzhledu v původním seriálu ;-)

30.5.2018 | 10:20:03
Angi

Mne osobně tedy koncept „hlavním postavám nevychází nic a padouchovi vychází vše.“ Nějak moc nezamlouval, bylo to únavné, protože se to opakovalo každou epizodu, krom konce seriálu. Tady bych osobně byl asi nadšenější, kdyby díly vycházely po týdnu a ten opakující se koncept nebyl tak do očí bijící.
Nicméně nebudu nikomu říkat, že je to ztráta času. Jak vidno, spoustu lidí to baví, takže tomu dejte šanci a uvidíte sami, jestli vás to bude bavit, nebo ne.

30.5.2018 | 15:40:01
Elian44

Mohlo to aj horšie dopadnúť. Nevidela som síce pôvodný seriál, ale predpokladám, že takto podobne asi vyzeral. Mne tiež nejako nesedela hlavná záporáčka, keby tam nebola, nič by sa nestalo. Aj bez nej bolo problémov dosť. Robot vyzeral parádne. Teším sa na ďalšiu sezónu :)

30.5.2018 | 16:57:47
Balerion

#6 KevSpa: Radeji jeden kvalitni sci-fi serial nez 5 mizernych a zrusenych.. Expanse a Lost In Space jakz-tak drzi latku, ale jinak je to hrozna bida..

30.5.2018 | 20:29:49
anMu

Sorry, ale tohle byl trash. Hrozně moc jsem se Lost in Space těšil, ale děj je na tolik kokotský, že muže přijít ok pouze lidem pod 10 let/10IQ. Beru velice výstižný komentář z CSFD.

Lost in Space Aneb když se musí KONSTANTNĚ něco sr*t… Míra „náhod“, který rodinný trip provází, je prostě neskutečná. Lehké SPOILERY Potopím se pod vodu? Voda zamrzne. Jdu do lesa? Nebezpečná věc mě ohrožuje. Skryju se před nebezpečnou věcí na strom? Začne hořet les. Projedu se autem po lese? Začne vybuchovat země. Uteču před vybuchující zemí? Spolkne mě bažina. Musíme přejet během 1.5 minuty gejzírové minové pole? Jednomu autu vypadne drát a klesne mu rychlost. Drát opraven? Gejzír auto skoro zničí. Zachráním člověka před zničeným autem? Vyteče palivo. Vezu člověka do nemocnice? Zemře. Konec SPOILERŮ

#12 KevSpa #16 mavic #17 dansy
30.5.2018 | 21:48:19
KevSpa

#11 anMu: To, že se jiným líbí něco jiného než tobě, ještě neznamená, že musíš zpochybňovat jejich inteligenci a urážet je poznámkami ohledně věku. Zkus respektovat názor jiných a podobné výlevy si nech na doma.

webmaster
30.5.2018 | 22:38:52
AVE_Jirka

Jako oddechová podívaná to bylo dobré. Parker Posey nemám rád, ale role se zhostila excelentně :-).

31.5.2018 | 10:09:51
RagnarokCzD

A Series of Unfortunate Events … space edition.

Já musim souhlasit s anMem … skutečnost, že rodina má takovej pech, že se mimo průser udrží sotva dvě minuty začne bejt dost rychle spíš otravná, než napínavá … a skutečnost, že každej z těch životunebezpečnejch průserů dokáže vyřešit s chladnou hlavou devítiletej klučina během ani ne pěti minut, tomu na kvalitě nepřidává. :-/

Osobně bych tomu seriálu nedal víc jak 60% a i tak bych musel zavřít obě oči … je velká škoda, že se nad tim tvůrci nezamysleli a nezredukovali to alespoň na polovinu. Jasně, máme filmový klišé na který sme zvyklí … jako že bomba se vždycky zastaví na poslední sekundě a když se může něco podělat, tak se to podělá … ale čeho je moc, tak toho je přílíš.

#20 eKze
31.5.2018 | 11:04:19
RagnarokCzD

Jo a ještě sem zapoměl říct, že některý prvky mi přišli docela komický … jako když se maminka s tatínkem handrkujou o tom „kdo tu velí“ potom co dvě ze tří jejich dětí uniknou jistý smrti po havárii na neznámý planetě …

Naprosto chápu jejich priority. :D

31.5.2018 | 11:06:24
mavic

#11 anMu:

Serial sa mi pacil takze podla tvojho komentara musim mat neporovnatelne nizsie iq ako ty takze som fakt zvedavy co si ty dnes robil ked si o tolko inteligentnejsi ako my ;D

#18 anMu
31.5.2018 | 20:53:38
dansy

#11 anMu: absolutny suhlas, ta ich smola bola neskutocne otravna

1.6.2018 | 11:13:23
anMu

#16 mavic: Jako sorry nesnažím se o hate. Jak jsem psal v předchozím komentáři na seriál jsem se ohromně těšil a dokoukal jsem ho i přes averzi kterou ve mě po prvních dílech začal vzbuzovat. Vizuál bomba, herecký výkony velice solidní, ale celý seriál stahuje retardovaný scénář typu “DOSLOVA všechno se sere v neprospěch hlavních hrdinu a v prospěch padoucha” po pár dílech to začne být neuvěřitelně otravný a předvídatelný jako tlustý dítě v cukrárně. Kdyby tam dali jen 30% všech těch “náhod” tak je to seriál na 9/10. Bohužel scénář psal dement a tím ze seroše udělal nesnesitelnou břečku. Moje poznámka na IQ nebyla myšlena jako urážka, ale jako fakt, že když se někdo bude chtít na seriál podívat tak bude muset trochu vypnout mozek jako např. u Simpsons

#19 eKze
1.6.2018 | 20:03:09
eKze

#18 anMu: Dr smithova(fake) ti dělá asi hodně velke stavy co :D je fakt že takovou osobnost mohl vymyslet jen někdo kdo ji je podobný :D

20.7.2018 | 18:53:30
eKze

#14 RagnarokCzD: Nechápu tolik inteligentů tady ,proč nás neobohatíte vaši představivostí ?napište vlastní scénář nebo aspoň knížku :D možná budete na tom líp než tihle tvůrci .

20.7.2018 | 18:58:55
God of war

Seriál mě několikrát vytočil a to jaký dělají rozhodnutí Jako scifi mi to nepřišlo dá se to považovat za baladu.

12.10.2018 | 15:56:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Úvodní znělka

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze

Lost in Space očima redaktorů Edny

Lost in Space očima redaktorů Edny

Netflix letos přišel s remakem klasického rodinného sci-fi seriálu ze 60. let. Jak dopadla první řada dobrodružství rodiny Robinsonových, kteří se ztratili ve vesmíru? To se dozvíte v naší redakční recenzi.

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás