Lost (Ztraceni)
90/100 - 292×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Poslední 3 epizody

24.8. | 0:00 Lost (Ztraceni) S00E14: The New Man in Charge

S00E14: The New Man in Charge

sk
24.5. | 3:00 Lost (Ztraceni) S06E17: The End

S06E17: The End

sk
23.5. | 0:00 Lost (Ztraceni) S00E13: Lost: Final Journey

S00E13: Lost: Final Journey

sk





Poslední novinky

 • Sezóna udílení začíná

  Konec května neznamenal konec jen pro Lost ale i konec aktuální televizní sezóny. V překladu to znamená, že teď je ten správný čas se pustit do vyhlašování různých anket a hlasování. Aktuálně tu máme dvě, kde se počítají hlasy právě vás – fanoušku.
  • Teen Choice Awards má už nominace za sebou a vy můžete v několika kategoriích podpořit Lost. Konkrétně jako nejlepší seriál, herec (Josh Holloway), herečka (Evangeline Lilly) a padouch (Terry O´Quinn). Vyhlášení proběhne 9. srpna.
  • Tater Top Awards je mnohem menší akce, stojí za ní Kristin z E!Online, a nominace do kategorií probíhá mnohem nešikovněji zatím pouze přes její email. Kategorie jsou ale mnohem bohatší a některé z nich jsou přímo ušité pro Lost – Největší šok, Seriál co vám bude chybět, Největší doják nebo Moment, kdy jste chtěli vyhodit TV z okna. Hlasovat se začne 28. června.
  Největší událostí televizní sezóny budou samozřejmě Emmy. 62. ročník oznámí své nominace 8. července, udílení proběhne 29. srpna. Lost bude chtít zopakovat pět let starý výsledek (celkem 6 sošek), už teď se hodně hovoří o minimálně nominaci pro Matthew Foxe. O všem ale rozhodnou až akademici.
  0 0
  16.6.2010 | 0:00ThomasDiskuze (0)
 • Ultimativní edice na DVD a Blu-Ray

  Seriál skončil, ale fanoušci už mohou netrpělivě vyhlížet vydání DVD a Blu-Ray, konkrétně na ultimativní edici (Amazon) všech šesti sezón. Ta je nachystána na 24. srpna (v USA) a podle všeho se máme opravdu na co těšit.

  První věc je balení, které v případě ultimativní edice potěší všechny, kdo si potrpí na efektní výstavku. Součástí nejsou jen samotná DVD, ale i desková hra Senet, kterou spolu hráli Jacob a Muž v černém, replika klíče Ankh, Dharma propiska, mapa ostrova plus nějaké ty exkluzivní obrázky a texty.

  V bonusech se můžete těšit na klasické dokumenty (z natáčení na Havaji, o celosvětovém fenoménu Lost, blíží pohled na herce, postavy a další drobnosti). Z exkluzivních materiálů jmenujme celkem vtipnou sérii Lost Slapdown (zde dole na stránce), která mapuje příběhy herců a tvůrců po konci seriálu. Co nás ale nejvíc zajímá, jsou exkluzivní nové záběry. Jistojistě uvidíme záběry z ostrova, kterému vládnou Hurley a Ben, zatím nepotvrzené (ale očekávané) je vysvětlení Waltovy speciální úlohy.

  Tyto bonusy se objeví nejen na této kompletní edici, ale i na samostatném vydání šesté sezóny (pro ty, co už mají doma předchozích pět). Ultimativní edice je dneska na Amazonu po slušné slevě za nějakých 150 dolarů bez poštovného. Dodáme, že to je bez české podpory.

  Vydání české (resp východoevropské) edice zatím není určené, spíše než ultimativní edici v takovém obalu čekejme něco skromnějšího (jako obyčejný balík šesti sezón). Tak jako tak pokud bychom se drželi plánu, nečekejme toto DVD dříve než před Vánoci. Vzhledem k tomu, že studio Buena Vista získalo v ČR opět stále zastoupení (MagicBox), mohla by celá věc proběhnout rychleji. Doplníme jen, že DVD už nebude prodáváno na Lost.cz, kde s shopem končíme, ale budete ho moci koupit kdekoliv v kamenných či internetových obchodech.

  0 0
  11.6.2010 | 0:00ThomasDiskuze (0)
 • Kdyby vznikl Lost film, jak by vypadal?

  Nejdříve povinné upozornění. V tuto chvíli nejsou známy žádné informace o tom, že by se připravoval nějaký celovečerní film s tématem seriálu Lost. Existovaly kdysi určité úvahy, ale ty byly hodně rychle smeteny ze stolu. Následující řádky tedy berte jako lehké zpestření na téma, co by kdyby.

  Na jednom z blogu serveru SeattlePI.com se objevil na téma celovečerní film Lost vtipný (a vymyšlený) článek a to včetně uvažovaného hereckého obsazení. To je sestaveno z předních hollywoodských hvězd a přestože i kdyby film vznikl, jistojistě by převzal obsazení ze seriálu, můžete se nechat unést fantazií autora blogu s tím, jak napasoval následující postavy na povědomé obličeje. V hollywoodském hávu by tak obsazení vypadalo takto:
  Jack Shephard

  Patrick Dempsey

  John Locke

  Bruce Willis

  Kate Austen

  Sandra Bullock

  James „Sawyer“ Ford

  Matthew McConaughey

  Ben Linus

  Kevin Spacey

  Jin Kwon

  Jackie Chan

  Sun Kwon

  Lucy Liu

  Desmond Hume

  Dustin Hoffman

  Sayid Jarrah

  Kal Penn

  Charles Widmore

  Jon Voight

  Hugo „Hurley“ Reyes

  Jonah Hill

  Charlie Pace

  Brad Pitt

  Claire Littleon

  Mary Kate Olsen

  Juliet Burke

  Cate Blanchett

  Richard Alpert

  Andy Garcia

  Michael Dawson

  Don Cheadle

  Daniel Faraday

  Henry Thomas

  Ana Lucia Cortez

  Salma Hayek

  Eko

  Seal

  Frank Lapidus

  Kenny Rogers

  A kdybyste teoreticky mohli o tomto obsazení rozhodovat vy, koho byste nominovali?

  0 0
  3.6.2010 | 0:00ThomasDiskuze (0)
 • Konečně pořádná role pro Sawyera?

  Pokud je někomu předpovídaná po ukončení seriálu pořádná filmová kariéra, není to překvapivě Matthew Fox/Jack (i když jsme ho už v pár filmech viděli), ale Josh Holloway/Sawyer. Zatím má v posledních letech na kontě jen dva malé filmy (Stay Cool, Whisper), ale hodně se o něm mluvilo v souvislosti se třetími X-Meny, kde měl ztvárnit roli Gambita. Samotná postava se ale objevila až ve spin-offu Wolverine a už ji hrál někdo jiný.

  Tentokrát se o Joshovi uvažuje do jiného comicsu ze stáje Marvel. Kterého? To se zatím neví, protože Marvel jich má rozjednaných několik. Asi nejpravděpodobnější vypadají Avengers (celovečerák, kde se má potkat Iron-Man, Hulk a další) – konkrétně Hawkeye nebo Hank Pym/Ant-Man. Spekuluje se, že by to ale klidně mohl být i Dum Dum Dugan v Kapitánovi Amerika, vyloučena není ani role v Runaways či dokonce v restartu Ghost Ridera. Doufejme, že to nejsou jen plány a Josh brzy prorazí na stříbrné plátno.

  0 0
  2.6.2010 | 0:00ThomasDiskuze (0)
 • Soutěž o nejlepší DVD obal

  Pošesté a naposledy vyhlašujeme soutěž o nejlepší DVD obal. Ale tentokrát můžete soutěžit nejen s návrhy pro poslední sezónu, ale můžete si troufnout i na kompletní boxset obsahující všechny ročníky. Předešlé soutěže měly vždy stejného vítěze, ze kterého jsme udělali „oficiální“ obal, ale soutěžit opět mohou všichni. Pro tři nejlepší návrhy máme připraveny originální DVD se čtvrtou a pátou sezónou.

  Jen připomínáme technické rozměry (275×183 mm), rozlišení (alespoň 300dpi), uzávěrku (15. června) a konktatní email (soutez@lost.cz). Pro inspiraci se můžete podívat do archivu starších obalů.

  0 0
  1.6.2010 | 0:00ThomasDiskuze (0)
 • Měli to vymyšlené od začátku nebo ne?

  Týden po překvapivém a pro mnohé fanoušky neuspokojivém konci se hlavní tvůrci Damon Lindelof a Carlton Cuse vyjádřili časopisu Sci-fi Wire, jak to bylo s psaním scénáře a vymýšlením závěrečné pointy. Léta se totiž traduje, že byl konec seriálu vymyšlen hned s prvními díly. Teď přichází tvůrci s poněkud jiným vysvětlením. Je to tedy přesně naplánované nebo improvizované?

  „Je to kombinace obojího. Samotná mytologie a to, co bylo ve finále, tedy jakým způsobem jsme to ukončili, to jsme věděli už na začátku. Ale před každou sezónou jsme si sedli se všemi scénáristy a vymýšleli jsme, co bude náplní další sezóny.“ To jsou slova Damona Lindelofa, který ještě doplňuje, že „Bylo nemožné mít od začátku naplánované všechno do detailu“.

  Pokud to tedy chápeme dobře, samotný konec byl od začátku vymyšlen, ale to co nás provázelo v průběhu sezón se postupně vyvíjelo a doplňovalo.

  0 0
  31.5.2010 | 0:00ThomasDiskuze (0)
 • Výprodej v shopu, na vše sleva 40%

  V našem shopu zbývají poslední kousky vybraných předmětů. Ode dneška až do vyprodání zásob platí na všechny tyto kusu sleva 40%. Jedná se skutečně o poslední zboží na skladě, další už nebudeme přidávat, máte tedy poslední možnost si objednat. I když stránky budou pokračovat dále, shop jako takový přestane fungovat v následujících týdnech. Sleva vám bude odečtena hned v příchozím emailu.

  Pokud si objednáte a jdete zároveň na naše zítřejší promítání, můžeme vám předat zboží osobně. Stačí do adresy napsat „Promítání Lost“, uzávěrka je zítra (pátek) v 8:00. K zásilce vám nebude účtováno poštovné ani balné.

  0 0
  27.5.2010 | 0:00ThomasDiskuze (0)
 • Připomínáme zítřejší promítání a sraz

  Jak už jste si mohli minulý týden přečíst, pořádáme zítra společné promítání závěrečného dílu. Koná se od 19:30 v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (mapa) na náměstí Jana Palacha v Praze, konkrétně sál číslo 131, start je naplánován na 19:30. Promítat se bude v původním znění s českými titulky, 720p kvalita. Po promítání se chystáme to s vámi společně oslavit, od 21:30 je provedena rezervace v restaurace Malostranská pivnice v Cihelné ulici, jen kousek od místa promítání, 5 minut chůze přes most (mapa). Můžete samozřejmě dorazit přímo tam, tak jako tak vás poprosíme o zapsání na seznam účastníků, ať víme, na kolik míst případně rezervaci navýšit.

  0 0
  27.5.2010 | 0:00ThomasDiskuze (0)
 • Videa a parodie na poslední díl

  Poslední dva dny byly docela vypjaté, pokusme se na seriál podívat tentokrát trochu odlehčeně. Máme pro vás několik videí, které vám pomohou se na seriál podívat trochu z jiné stránky.
  • První parodie má název Weird Island, kterou má na svědomí komik Dana Carvey. U nás nejvíc známý jako Garth z dvojice filmů Wayneův svět.
  • Zkoušeli jste po konci seriálu spočítat nezodpovězené otázky? Malé rekapitulační video, které pochází ze serveru Collegehumor.
  • Závěr seriálu vzbudil velké emoce u hodně diváků. Poslední minuty byly pro některé opravdu silným zážitkem. Porovnejte s reakcemi na trailery Twilight.
  • Jedna z ochutnávek toho, co bylo ve speciálu Jimmyho Kimmela. Na překladu celého speciálu se už pracuje, každopádně toto ani komentář nepotřebuje. Aneb jaký byl skutečný konec seriálu. Mimochodem, to samé si myslí i Simpsonovi.
  • Tak dobře, ještě jedna zas*** ukázka z toho zku*** speciálu.
  Máte nějaká další? Podělte se s námi!
  0 0
  26.5.2010 | 0:00ThomasDiskuze (0)
 • Pár odpovědí k nevyřešeným záhadám

  Kristin z Eonline mohla některým fanouškům dopřát některé odpovědi, které od tvůrců aktuálně dostala. Pojďme se na ně podívat, nejsou vůbec nezajímavé.
  • Tajemná postava v chatce, kterou Locke viděl a považoval za Jacoba, byl ve skutečnosti Muž v černém (Černý kouř) ve formě Christiana Shepharda. „Help me“ znamenalo, „pomoz mi z ostrova“
  • Jacobovým kandidátem s příjmením Kwon byl Jin a ne Sun. Sun byla vyřazena jako matka, podobně jako byla vyřazena Kate.
  • O Waltovi se dozvíme více na DVD.
  • Pro Muže v černém bylo ve scénáři připraveno jméno – Samuel. Tvůrci se ho ale nakonec rozhodli nepoužít a nechat celou postavu více tajemnou a „nehmotnou“
  • Kdo sledoval finále až do konce, mohl si všimnout v závěrečných titulcích průletu vrakem letadla. Vypadá to jako Oceanic 815, ale nejsou v něm žádné postavy. Podle všeho to není žádná záhada, ale nepoužité záběry z natáčení pilotu použité nyní jako pocta.
  • Změna počasí (během scény boje Jacka s Falešným Lockem) odkazuje na některé záběry z dílu Across the Sea a má co dělat s tím, že změna nálady/situace okolo Muže v černém se promítá i do počasí. I když neposedné havajské počasí dělá taky dost
  • Pro účely zmatení se napsala v alternativní realitě scéna svatby Sun a Jina, která se dokonce rozdala mezi členy štábu. Nikdy se nenatočila a měla být v případě úniku použita pro odlákání pozornosti.
  • Adewale Akinnuoye-Agbaje se mohl vrátit do poslední scény v kostele v posledním díle jako Eko – kdyby se neřekl pětkrát vyšší částku, než byli tvůrci ochotni akceptovat.
  0 0
  25.5.2010 | 0:00ThomasDiskuze (0)

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama