Lost (Ztraceni)
90/100 - 292×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

S01E24: Exodus II

S01E24: Exodus II

FLASHBACK – Hlavní postava: VŠICHNI

sk
25.5.2005
20 710 000
1 hodina 23 minut

Tento díl má oproti jiným dvojnásobnou délku. Občas se můžete setkat také s dílem číslo (1)-25, který je oddelěnou druhou polovinou tohoto. 

Zatímco na pláži probíhá velké balení a všichni se prozatím stěhují do jeskyně, pětice lidí u „Černé skály“ nevěří svým očím. Uprostřed džungle se nachází vrak lodi, několik století staré, který tam zřejmě byl odmrštěn obrovskou vlnou tsunami. Uvnitř lidé skutečně naleznou dynamit a také několik mrtvol otroků. Jednalo se zřejmě o loď, která mířila k nějakému dolu.

Ze skupiny lidí najednou zmizela Rousseau, nikdo neví kam. Artz, který se prohlašuje za odborníka na dynamit, získává hlavní roli a snaží se všechny ostatní poučit, jak nebezpečná manipulace s dynamitem je. Opatrně s ním zachází a snaží se zabalit do mokrého hadru, ale v tu chvíli výbušnina exploduje a Artz je rozmetán na kousky.

Výprava na voru zatím úspěšně pokračuje, jediná nepříjemnost se vyskytne, když přijdou na chvíli o kormidlo, naštěstí díky Sawyerově rychlému zásahu se ho podaří znovu získat a zpět na vor upevnit. Plavba potom pokračuje během dne bez problémů.

Na pláží zatím došlo k šokující události. Dítě Claire, která dostalo jméno Aaron, zmizelo! A protože o něj od první chvíle projevovala až nezdravý zájem Rousseau, mají Sayid a Charlie jasno, kam se vydat. Sbalí si pár nejnutnějších věcí a vydávají se směrem k místu, odkud vychází černý kouř.

Jack, Kate, Hurley a Locke opatrně nakládají dynamit do batohů a míří směrem k poklopu. Jsou však přepadeni neznámým monstrem, Locke je za nohu tažen do podivné díry. Jack rychle zareaguje a když už to vypadá, že Locke bude do díry zcela vtažen, Jack hodí do díry dynamit a Locka tím osvobodí. Z díry vyjde jen malý obláček černého kouře, který podivným způsobem zmizí.

Charlie a Sayid jsou na cestě k černému kouři, Charlie pokračuje i přestože byl zraněn na hlavě. Když dorazí k místu, odkud kouř vychází, nachází jen velký oheň zapálený na pláží. Najednou se z džungle vynoří Rousseau a má Aarona, zdravého a živého v náručí. Sayid ji přesvědčí, aby se ho vzdala a v pořádku ho společně s Charliem doručí na pláž zpět ke Claire.

Na voru mezitím nastala noc. Rádiem je nedaleko zachycena loď, po menší hádce se tak Michael rozhodne vyslat jedinou výstražnou světlici, kterou mají. Když se menší člun objeví nedaleko, všichni se radují. Několik lidí na palubě cizí lodi ale neřekne ani slovo, naopak vytáhnou zbraně a postřelí Sawyera, zajmou Walta, zapálí vor a odplují. Michael a Jin se beznadějně drží ve vlnách.

Čtveřice s dynamitem konečně dorazí k poklopu. Když je vše připraveno, snaží se Hurley na poslední chvíli výbuchu zabránit – na poklopu spatřil „prokletá čísla“. Ale je pozdě, dynamit vybuchuje a poklop se konečně otevírá. Všichni se naklánějí dovnitř, touží spatří co je uvnitř…

INFO Režie: Jack Bender, Scénář: Damon Lindelof, Carlton Cuse Vedlejší role: Michelle Arthur (Michelle), Wendy Braun (Gina), Jonathan Nixon (JD), Robert Frederick (Jeff), Mira Furlan (Danielle Rousseau), M.C.Gainey (muž s vousy), Mark Kalaugher (stráž), Terasa Livingstone (Lilly), Madison (Vincent), Daniel Roebuck (Leslie Arzt), Marry Ann Taheny (Jenna)

HUDBA
 • Bob Marley – Redemption Song
ZAJÍMAVOSTI
 • Finále mělo mít původně pouze délku dvou standardních epizod (tzn 90 minut), ale kvůli změnám na poslední chvíli se nakonec stopáž protáhla až na dvě hodiny.
ČISLA
 • 15 – Vzdálenost v mílích, kdy na voru zachytili na radaru první signál
 • 23 – Číslo brány (Gate), ze které odlétal let 815
 • 2342 – Číslo hotelového pokoje Hurleyho v Sydney
 • 8 – Věk, kdy Sawyer osiřel
 • 4 8 15 16 23 42 – Čísla dresů dívek, které Hurley míjí na letišti
 • 4 8 15 16 23 42 – Během cesty Huga na letiště se objevuje na displeji auta celá číselná řada.
PŘEZDÍVKY
 • „Han“ (postava pilota z filmu Hvězdné války) pro Michaela
 • „Chewbacca“ (postava, které téměř nikdo nerozumí, z filmu Hvězdné války) pro Jina
CHYBY
 • Hurleyho tričko je při nástupu do letadla různě mokré. Při nástupu ho má zcela mokré, když jde okolo Walta tak jen částečně a při dosedu už je zcela suché. foto
 • Ve scéně, kdy se Sawyer vrhá do vody pro kormidlo a Jin s Michaelem ho lanem tahají zpět, bylo použito otočení záběru, poznáme to podle kusu dřeva na vodě, lana v záběru a kormidla. foto
 • Když Sawyer vstupuje do letadla, má stejné vlasy jako měl ve 3. sérii, při ztroskotání na ostrově má však vlasy jiné. foto
 • Když Jack s Johnem dají na poklop dynamit a odpálí ho, na záběrech je jasně vidět, že výbuch nastane i kolem poklopu. foto
ZÁHADY
 • Kde se uprostřed džungle vzal vrak staré lodi? ->Loď, na které se připravil Richard, během bouře byla vržena doprostřed ostrova
 • Co znamená oblak černého dýmu, který se rychle pohybuje? ->Monstrum
 • Co způsobilo vyděšený výraz na Lockově tváři? → Monstrum
 • Co jsou zač neznámí lidé z motorového člunu a proč unesli právě Walta? → Druzí, potřebují děti pro svůj výzkum
 • Kam vede poklop? → Do podzemního komplexu
HLÁŚKY


  Hodnocení

  Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
  risker

  „Myslíš si, že to všechno byla náhoda?"

  11.7.2022 | 20:00:19
  Jiri007

  \dobry dil, musim řict že to nemělo chybu jak ten chlap mluvil o opatrnosti a ten dynamit mu vybuch přimmo v ruce a jinak musim řict že losovani o dynamit fakt nemělo chyybu ale zajimalo by mě co to chtělo zabit Locka a taky jsem zvěddav co je to za ukryt a jinak na tom voru to fakt nemělo chybu kdo vi proč chtěli Walta ale Sawyer neměl chybu jak četl ty dopisy a nevěřil jim těm co připluli na zachranu

  redaktor
  29.8.2020 | 11:43:46
  Milano33

  Tak to bola ale dychberúca epizóda! Ako druhá finálna epizóda, ktorá bola v podstate zložená z dvoch epizód, fungovala na výbornú po všetkých možných stránkach. Každý jeden flashback mal niečo do seba a ten záver bol priam famózny. Ako všetky flashbacky krásne zapadli do seba a výsledkom bola úžasná scéna so všetkými postavami, ktorá bola situovaná tesne pred štartom lietadla. Naozaj išlo o silný emocionálny zážitok, tá osudovosť, ktorá ich dala neskutočným spôsobom dokopy. Ich životy sa už navždy preťali. Atmosféra bola naozaj napínavá do posledného momentu. Udalosti nabrali skvelý spád. Mysteriózny podtón bol viac než len citeľný a jeho prítomnosť pečlivo a precízne budovala pôdu pre to, čo malo nastať. A tie zvraty, wow!, jeden cliffthanger za druhým. Či už poklop alebo dianie na mori.

  16.7.2020 | 20:09:32
  tom99

  Těch cliffhangerů je tam tedy šíleně. Na moři je to úplný midfuck, kdy nevíme, co se stane, pak skupina v jeskyni je sice v pohodě, ale máme pochybovat o Charliem a o jeho odvykání, a následně otevření poklopu. Bomba!

  webmaster, grafik
  14.6.2020 | 21:27:52
  KarlCZ

  Bomba!

  29.3.2020 | 8:02:58
  gladiator992

  Nádhera !

  13.8.2018 | 21:11:14

  Reklama

  Narozeniny

  Galerie

  Galerie

  Partneři

  Filtr seriálů
  Reklama