Lost (Ztraceni) S06E09: Ab Aeterno

S06E09: Ab Aeterno

S06E09: Ab Aeterno

FLASHBACK – Hlavní postava: RICHARD

cz sk
23.3.2010
8 990 000
46 minut

Na pláži řeší Jack, Hurley, Ilana, Ben, Sun, Frank a Richard co dál podniknou. Zdá se, že jediný, kdo by mohl vědět, co dál, je Richard – alespoň to tvrdí Ilana. Richard ovšem prohlásí, že nic neví a rozhodne se vydat do džungle. Hledá Muže v černém, aby využil jeho dávnou nabídku – přidat se na jeho stranu. Málem tak skutečně učiní, ale zasáhne Hurley, aby mu předal vzkaz od Richardovy mrtvé ženy Isabelle. Richard tomu uvěří a rozhodne se pomoci v tom, aby zabránili odejít Muži v černém z ostrova.

FLASHBACK Hlavní postava: RICHARD Richard (Ricardo) žil jako prostý člověk na Kanárských ostrov. Jeho žena ale těžce onemocněla a Ricardo se vydal v noci za doktorem, aby přivezl lék. Doktor, bohatý člověk, který si potrpěl na peníze, mu ale bez větší odměny odmítl pomoci. Začnou se prát a Ricardo doktora nešťastně zabije. Popadne lék, aby se vrátil rychle za svojí ženou, ale už je pozdě – jeho žena zemřela. Navíc těsně za ním dorazili stráže, aby ho zavřeli do vězení.

Ricardo míří na popravu. Kněz mu díky vraždě odmítne dát rozhřešení, místo toho Ricarda předvede před kapitána lodi mířící do Ameriky. Loď vlastní Magnus Hanso a dopravuje otroky do Nového světa, Ricardo se tak stává jedním z mnoha otroků na palubě lodi jménem Black Rock. Loď zastihne během plavby velká bouře, během noci je loď velkou vlnou vržena na neznámý ostrov, který střeží velká socha.

Ráno se začnou shromažďovat ti, kdo přežili. Kapitán chce zabít všechny otroky, aby zbylé zásoby stačili pro ně. Zabije všechny kromě Ricarda, protože když se k tomu chystá, tak okolo lodi začne řádit Černý kouř a všechny zabije. Ricarda „proskenuje“, ale nic neudělá. Ricardo se snaží marně dostat sám z okovů, ale nejde to. Po nějaké době se mu zjeví jeho žena a řekne mu, že jsou v pekle. A zase zmizí a to za zvuku Černého kouře.

Po další době se objeví Muž v černém a Ricarda osvobodí – ovšem pod podmínkou, že mu pomůže dostat se z ostrova. A musí také zabít člověka, kterého Muž v černém označil za Černý kouř a ďábla – Jacoba. Ricardo se vydá na pláž, aby Jacoba zabil, to se mu ale nepodaří. Místo toho mu Jacob řekne, co je Muž v černém zač a o co se oba dva snaží. Nabídne Ricardovi, aby se přidal na jeho stranu, na oplátku mu nabídne věčný život. Ricardo souhlasí. Muž v černém, který Ricarda následně potká, mu řekne, že se může kdykoliv přidat opět na jeho stranu.

INFO Režie: Tucker Gates, Scénář: Melinda Hsu Taylor & Greggory Nations Vedlejší role: Mark Pellegrino (Jacob), Titus Welliver (Muž v černém), Mirelly Taylor (Isabella), Steven Elder (Jonas Whitfield), Juan Carlos Cantu (otec Suarez), Jose Yenque (doktor), Izzy Diaz (Ignacio), Davo Coria (sluha), Santiago Montone (vězeň), Sonya Masinovsky (ruská sestra)

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Jednoznačně asi jedna z nejlepších epizod seriálu. Skvělá výprava, hudba úplně úžasná. Na flashback s Richardem se čekalo dlouho a rozhodně nezklamal…

webmaster, grafik
8.11.2020 | 11:36:47
Milano33

Konečne sa aj Richard dočkal svojho vlastného flashbacku a v tomto prípade sme zavítali omnoho hlbšie do minulosti, ako sme boli doteraz zvyknutý. Dobovú atmosféru sa podarilo zachytiť veľmi dobre. Zopár udalostí bolo objasnených, ako napríklad, odkiaľ sa vzala tá loď Black Rock alebo čo viedlo ku zničeniu tej majestátnej sochy. Vtedy ešte Ricardo sa prvýkrát stretáva s dymovým monštrom, z ktorého sa neskôr vykľul Man in Black, ktorý sa ho pokúsil zmanipulovať. Tiež spoznáva Jacoba, ktorý ho obdaruje večným životom. Záver medzi Richardom a jeho ženou bol dosť emotívny. A záver len dokazuje to, že Jacob a Man in Black rozohrali veľkú hru, z ktorej nie je návratu.

8.10.2020 | 23:25:32
Jiri007

Dobry dil, aspon už vime něco o Jacobovi a Muži v černem co je uvězněn v Lockovi a aspon i o Richardovi něco vim dalšiho a chapu ho proč chtěl změnit strany.

4.9.2020 | 17:41:30
Rudla333

Nejlepší epizoda seriálu!

28.1.2014 | 20:55:13

Lost (Ztraceni)
90/100 - 276×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Reklama

Partneři