Lost (Ztraceni)
90/100 - 292×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Daniel Faraday

Daniel Faraday

Génius, který se zaměřuje na cestování časem.

Sezóny 3
2008 - 2010

Známá fakta

Daniel je synem Eloise Hawking a Charlese Widmorea. Vyrůstal se svou matkou Eloise a odmalička jevil geniální nadání pro matematiku a pro hudbu. Eloise ale chlapce přinutila věnovat se naplno přírodním vědám, později se mu ze stejného důvodu snažila rozmlouvat vztahy se ženami.

Daniel působil na Oxfordu, kde prováděl experimenty s časem a s pomocí Desmonda a jeho „dočasné cesty do minulosti“ se mu podařilo experiment zrealizovat. Jeho kontroverzní pokusy s časoprostorem skončily poté, co Daniel experimentoval se svou přítelkyní Theresou. Ta dodnes leží v kómatu, případně se vrací do své minulosti a péči o ni umožňuje finanční podpora Charlese Widmorea. Právě on sponzoroval podivné Faradayovy projekty na Oxfordu.

Po Theresině „nehodě“ se Daniel nervově zhroutí a trpí poruchami paměti. Přesídlí do USA, tam ho také zastihuje zpráva o nálezu vraku letadla Oceanicu. V tom okamžiku za Faradayem přichází Charles Widmore, který jej chce do své výpravy na ostrov a slibuje mu uzdravení. Daniel zprvu odmítá, na naléhání své matky Eloise ale souhlasí. Na ostrově se jeho stav skutečně zlepší.

(Daniel je skutečný génius. Foto: ABC)

Na ostrově

Je prvním z lidí, kteří se ocitnou tváří v tvář Jackovi při druhém výsadku na ostrově. Od začátku svým chováním dává tušit, že něco není v pořádku, když přeživší odhalí plán lidí z lodi, Daniel se snaží vypadat jako oběť. Ví nepochybně o neobyčejných vlastnostech ostrova, a to jak o jeho elektromagnetických anomáliích (posun v čase), tak o jeho skrytém systému plynové bomby, kterou se mu povede deaktivovat. Během konfrontace mezi ostrovany a lidmi z lodi to vypadá, že se přidal k přeživším a pomáhá odvážet lidi z ostrova na loď.

Po přesunu ostrova se stává kromě Lockea vedoucím skupinky přeživších. Vypadá to, že toho o přesunech dost ví, nechce to ale ostatním sdělit. V jednom z časových skoků nachází v bunkru Desmonda a prosí ho, aby našel na Oxfordu jeho matku, nestihne ale říci její jméno. Desmond je podle Daniela jediný, kdo může ostrovu pomoci. V následujícím časovém přesunu se Faraday dostává s ostatními do 50. let k Druhým, jež zrovna řeší problém s vodíkovou bombou, kterou na ostrov umístila americká armáda. Daniel jim radí, jak bombu zneškodnit.

Přitom potkává mladou ženu, na níž může oči nechat – je to mladá Ellie, která v budoucnosti na pevnině spolupracuje s Benem a pomáhá Oceanic 6 vrátit se na ostrov. Faraday se také Druhým vyzná ze své lásky k Charlotte, ta ovšem trpí nemocí z časových posunů a nakonec umírá, předtím ale stačí Danielovi sdělit několik zajímavých informací. Když skončí časové posuny, dostane se Daniel s ostatními „cestujícími časem“ do 70. let do vesnice Dharmy. Po Charlottině smrti je nějakou dobu v šoku.

Později ostrov opouští a pracuje pro Dharmu jinde, ale v roce 1977 se na ostrov vrací. Tvrdí, že Jack, Kate a Hurley nepatří do 70. let, Eloise Hawking se prý zmýlila. Daniel varuje své známé i Pierrea Changa, že se blíží obrovská katastrofa – pokud se nezastaví stavba stanice Swan, navrtají stavitelé energetickou kapsu a dojde k uvolnění ohromného množství energie. Chang mu ale neuvěří a Daniel se rozhoduje vzít věci do vlastních rukou a změnit budoucnost. Jde k Druhým a chce mluvit se svou matkou, aby získal vodíkovou bombu, kterou Druhým kdysi pomáhal zneškodnit. S pomocí této bomby chce neutralizovat blížící se katastrofu. Zatímco vyjednává s Richardem, Eloise jej střelí a Daniel umírá. Jack a ostatní však postupují dál podle návodu v Danielově deníku, katastrofě v podobě incidentu ale stejně nezabrání.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Geniálny fyzik.

12.10.2020 | 21:58:34
Pepe II Dragon

Nijak extra ma nezaujal ale zase s tých trošku pri šahaných mi vadil najmenej.

29.2.2012 | 23:02:05

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama