Lovecraft Country (Lovecraftova země)
61/100 - 33×

Lovecraft Country(Lovecraftova země)

V novém seriálu z produkce J.J. Abramse a Jordana Peelea, který vznikl na motivy knihy Matta Ruffa, se setkáme s hrdinou Atticem Blackem. Ten se vypraví na území států USA, kde stále platí práva Jima Crowa a bují zde rasismus. Aby toho nebylo málo, objevují se zde i monstra podobná Lovecraftovým Prastarým…

USA | 2020 | Pauza
vysílání
1 sezóna | HBO | 50 minut
žánr
Drama, Fantasy, Hororový
hrají
Jurnee Smollett (Letitia Lewis), Courtney B. Vance (George Freeman), Aunjanue Ellis (Hippolyta Freeman)
redaktoři
DarthRevan


Lovecraft Country - Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
stan0

.....

21.1.2021 | 12:11:59
Adusha

Tento seriál za mě určitě ..... Vrátila se ve mně taková nostalgie když jsem koukala na Upíří deníky

15.11.2020 | 1:30:41
Nica

Já půjdu proti proudu, mně se to prostě líbilo. Byl to mindfuck s povedenýma potvorama. Nevidim to úplně jako rasovou agitku. Spíš jako nahlédnutí do toho, jaký v tý doby bylo, mít tmavou pleť.

5.11.2020 | 20:40:18
Halfirien

Serál, který chtěl zohlednit rasismus, útlak černých v 50. letech, LGBT, feminismus…a Lovecrafta? Samozřejěm to nefunguje, hlavně v objemu témat a informací. Jakmile vás něco zaujme, zjistíte že to nikam nevede a v kontextu příběhu je to vlastně zbytečné. Nakousne se jedno téma a příště to odběhne zase k úplně jinému. Říkala jsem si že mi možná uniká něco co přinese až konec, ale na konci se ukázalo, že tam prostě žádná pointa neni. Postavám chybí vývoj i motivace. Akorát zjistíte že o tom kdo je hodnej a zle bylo na začátku pevně rozhodnuto a žádné jednání postav to neovlivní. Výsledný dojem je velké zklamání. Pradoxem je, že by se tento seriál dal snadno označit za rasistický, protože v něm není jediná bílá postava, která by nebyla vypodobněná jako čiré zlo.

4.11.2020 | 1:55:33
AnnaKiss

Ano, jako spousta ostatních jsem podle názvu čekala Lovecraftovu vizi. Bohužel jsme se ji nedočkali ani v posledním dílu. Místo toho jsme byli svědky 10 dílné série o tom, jak jsou všichni běloši špatní a jediné jak je naučit správného chování, je dělat jim to samé jako oni dělali černochům. Tak je pěkně povraždíme a zbavíme je kouzel, aby se nemohli bránit. Bohužel velmi smutný seriál pro tuhle dobu, místo aby se pokusili ukázat že jakákoliv nadřazenost ať už kvůli barvě kůže, postavení či genderu je chybná, ukazují nám jen jak stále opakujeme stejné chyby pořád dokola… 20% za příšerky které se mi moc líbily a úvod prvního dílu!

20.10.2020 | 13:35:46
Havran1

Nejodpornější černá agitka za dlouhou dobu. Všichni černí jsou dobří a všichni běloši zlí. Magie zůstane jen hodným černochům, kteří mohou klidně vraždit bezbranné bělochy, protože to jsou ti zlí, tak je to správné a tak to ma byt. Jako celek – nula tady bohužel není. Hnus velebnosti.

20.10.2020 | 12:19:22

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama