Lucifer Co zamýšlí tvůrci s Luciferem?

Co zamýšlí tvůrci s Luciferem?

Co zamýšlí tvůrci s Luciferem?

Server xfnfinity přinesl rozhovor s showrunnerem seriálu Joem Hendersonem. My vám přinášíme překlad jeho nejzajímavějších částí. Zjistěte, kam tvůrci směřují, a co čeká naše postavy.


29 0
20.2.2016

Koncept seriálu jako kriminálky jde zcela proti komiksu. Co jste tím zamýšleli?
Dává nám to možnosti, jak nechat Lucifera zkoumat lidi. Máme tam policistku, a Lucifer nechápe, proč ho nemá ráda. Tím jsme pro Lucifera vytvořili záhadu, kterou má rozluštit, a tou je – proč je jiná? Čím se liší od všech ostatních? A zároveň, jak ji zkouší pochopit, začíná si uvědomovat, že čas, který doposud trávil na Zemi hýřením, byla spousta zábavy, ale když s ní pracuje, začíná poznávat jinou stránku lidí, začíná vidět jinak. Prozkoumává ty hříchy a touhy a svět lidí jiným způsobem, a to ho upoutává, protože ďábel se zajímá o cokoli nového, vzrušujícího, zábavného. A zjišťuje, že je zajímavé zkoumat lidi, protože tím se dozvídá nové věci i o sobě.

Co se stane s Luciferem v této sezóně? Jak vidíte tu postavu a kam směřuje?
Byl na Zemi 5 let a jen si tak užíval života. Rozkrokem napřed, dalo by se říct – cokoli, co ho zrovna nejvíc zaujalo v jeho požitkářském světě. Teď se dozvídá o něčem hlubším. My ho nazýváme „náš věčný teenager“. Nikdy nedospěl. Pak potká tu ženu, tuhle Chloe Deckerovou, která se o něho nezajímá. Podívejte se na to jako na první lásku – poprvé vidíte holku, na kterou neděláte dojem. Najednou je tady výzva, něco, na co nestačím. Jak ji ohromit? Jak se k ní dostat? Proč na ni chci udělat dojem? Proč to vlastně chci dělat?


Chloe je pro Lucifera výzvou. Co je důvodem jejího odolávání?

Na to jsem se chtěl zeptat, na Lucifera a Chloe.
Ve skutečnosti ale nepřistupujeme k Luciferovi a Chloe jako ke konvenční romanci. Na tom příběhu se mi líbí, že jejich vztah je mnohem více o přátelství. Jistě, když máte mužskou a ženskou postavu, budete tu mít i jiné aspekty a budete se tím bavit. Myslím, že mnohem zajímavější je, že Lucifer potkává nějakou osobu, nad kterou nemá moc a vidí ji jako sobě rovnou a chová s k ní tak. Bude to nějakou dobu trvat, než nastanou tyto momenty, ale to je ten příběh. Je to o tom, jak najde přítele, a o objevování toho, co to znamená.
Takže máme policistku, která, když vidí záhadu, musí ji rozluštit. A pak tu máte tuhle chodící záhadu, kterou tak úplně nechápe. A on je navíc nedospělý a všechno, co ona není. Zatímco Lucifer je věčný teenager, ona dospěla příliš rychle. Hodně toho v mládí přeskočila a Lucifer jí to ukazuje. Část vývoje jejich vztahu je to, že se potkají někde uprostřed. Lucifer trochu dospěje a ona se trochu uvolní. A také oba musí odhalit tajemství toho druhého a možná zjistit, jestli na těchto tajemstvích záleží tolik jako na vztahu, který spolu budují.

Komiks je nacpaný hromadou nadpřirozena a mytologie. Kolik z toho bude v následujících epizodách?
Některé epizody jsou hodně při zemi, jiné jsou mnohem mytologičtější, podobně jako u The X-Files. My chceme vzít ty velké bláznivé myšlenky a zkusit je ukotvit v lidském světě. Třeba ta idea z komiksu Mikea Careyho, kde Lucifer vytvoří jiný svět a vesmír, a stane se tam bohem. Ale udělá to po svém, ne tak, jak to dělal jeho otec. Tohle v tom seriálu udělat nejde. Ale můžeme vzít tu myšlenku, tedy že Lucifer se chce osvobodit od svého otce, potom máme příběh – že Lucifer je syn, který chce najít svou vlastní cestu. Je to podobné, ale naše verze nezahrnuje vytvoření celého vesmíru.

Lucifer si svůj pobyt na zemi užívá

Máte démonickou barmanku, andělského posla, objeví se i nějaké další postavy z komiksu?
Žádné další postavy. Hrajeme si jen s těmito postavami, abychom se na ně mohli soustředit. Ale určitě jsou otevřené dveře i pro další průzkumy… když budeme mít štěstí a bude další sezóna.

Máte nějaké oblíbené epizody nebo scény?
Třeba třetí epizoda. Myslím, že je nejsilnější, co se týká případu, a ukazuje, jak můžeme udělat kriminálku, a přitom seriál o Luciferovi. Potom myslím šestá epizoda. Ta je jedna z těch, kde je více mytologie. Líbí se mi ten moment uprostřed sezóny, kdy si řeknete „jo, teď je to ono“. V šesté a sedmé epizodě najdou fanoušci ty prvky fantasy.

Foto: Fox

Celý rozhovor si můžete přečíst na xinfinity.

Diskuze /16

Smallville

Pěkný už se těším na šestou a sedmou epizodu :-)

20.2.2016 | 23:35:47
spodina

Mam strach o tento serial bude csi s trochou mystiky sakra tak som sa tesil lucifera citam aj sandmana som precital a oproti tomu je serial slaby odvar ja v tom skor vidim strach scenaristou ze drzat sa viac prelohy je tazka kava tak radsej urobia slaby odvar

21.2.2016 | 0:42:02
Snowleopard

Seriál je to dobrý, ale po určité době ty případy začnout být nudné. Rád bych častěji viděl temnější stránku Lucifera.

21.2.2016 | 0:44:22
Big_Boss

Trochu jsem doufal, že se časem seriál odprostí od případů a vydá se více cestou komiksů, ale z tohohle rozhovoru a vyhýbavých odpovědí vidím, že se bude jednat jenom o případy týdne, které děj nějak moc neposunou. Vidím to tak, že pokud to půjde tahle dál, tak myslím, že seriál přinejlepším skončí po třetí sérii. Já bych si příběh představoval tak, že bude Lucifer řešit případy v rámci odhalení Chloiny imunity vůči němu – dejme tomu jednu sérii. Ve druhé by se zaměřili spíše na mytologii ohledně chytání uniklých monster nebo aspoň něco podobného ve stylu Constantinea – potenciál rozvíjet se tam je, tak proč trochu nezariskovat? Nikdo nechce další CSI: Los Angeles. A ve třetí sérii bych už viděl to vytvoření Luciferova vlastního světa – neříkejte, že to nejde, všechno jde, stačí jen mít dobrý scénář.

21.2.2016 | 2:46:15
Dragon94

No tak rozhovor mě jenom ujistil v tom, že tenhle seriál prostě nebude dobrý. Budu koukat dál a doufat ve zlepšení, ale pokud se to nezlepší což podle rozhovoru ne tak po první sérii přestanu.

21.2.2016 | 10:35:43
tomasmachalekkkk

První díl neměl chybu a další taky.Jen ten poslední díl už upadal.Docela sem uhodl jak to celé bylo.Takže je jen otázkou času jestli to neomrzí.Chtělo by to časem nějak ozvláštnit.Jinak fajn seriál.A Lucifera žeru po všech stránkách.Bude docela zajímavé kam až zajde a nechá se ovlivnit okolím…no chtělo by to trochu více toho ďábla.Na druhou stranu excelentní herec takže se to trochu kompenzuje.

21.2.2016 | 10:53:45
Denek

První díly byly fakt super. Ale mám pocit, že v posledním díle se scénář začal rozpadat. A pokud je záměrem scénáristů, aby se ďábel kvůli Chloe pomalu měnil v člověka, tak tomu seriálu dávám tak jednu sezonu :(

21.2.2016 | 11:08:12
AlanWake

Abych byl zcela upřímný, tak se mi tento seriál velmi zamlouvá a mám ho opravdu rad :) Všechny postavy, které tam jsou, jsou velmi dobře zahrány. Těším se na další díly :)

21.2.2016 | 11:14:47
Kalam

a jeje… zatím mě bavily všechny episody, ale popravdě když už nejedou podle komixů což jsem ani nečekal, doufal jsem alespoň v pořádnou městskou fantasy plnou démonů, andělů a intrik mezi peklem a nebem… takhle to vypadá na nějakou druhořadou detektivku s hloupým motivem padoucha co se stane dobrákem… a jestli se ukáže, že na tu blonďatou buchtu jeho schopnosti neplatí, jen proto, že je hodná a laskavá, tak mě asi klepne, fakt netuším, jak to chcou utáhnout dějově alespoň do konce sezóny… Zatím to táhne excelentní herec a excelentně napsané hlášky, ale co dál… chtělo by to prostě nějakou pořádnou urban fantasy…

21.2.2016 | 15:55:47
Snowleopard

Osobně bych chtěl vidět víc Luciferovy temné stránky. Podle rozhovoru začínám mít špatný pocit, že se bojí do toho pořádně ponořit a zůstanou u nudných případů. Nečetl jsem komiksy, ale fakt jsem doufal, že uvidíme aspoň nějaké démony, anděle a třeba i to jak vypadá samotné peklo. Zatím se to drží velice při zemi a obávám se, že jestli tak budou pokračovat, tak e 2. sezony ani nedočkají.

21.2.2016 | 19:28:59
Malkivian

No nevím, přijde mi, že ten koncept tak trochu zabili, protože kromě hlavní postavy to vesměs s komiksem nemá nic společného. Je to ve své podstatě jen další „tupoučká“ kriminálka s příměsí nadpřirozena. A to ani nezmiňuju, že z Luciho udělali oproti předloze tak trochu rozmazlenýho kreténa, kterej pořádně neví co chce :)

Obrovská škoda, protože první díl sliboval strašně moc imho :( A víc než cokoliv jiného mě ten rozhovor utvrdil v tom, že jim fakt nejde o nic víc, než o další variaci na obyčejné kriminálky. Ještě pár dílů v tomhle duchu a začne to být nuda. Pak bych se reálně začal bát byť jen o druhou sérii.

21.2.2016 | 21:54:38
KateJaneDaniels

Mě se tenhle seriál hodně zalíbil… A mám takový pocit, že pokud přežije (a řekla bych, že k tomu má dobře nakročeno…), tak by se mohl rozvíjet jako Supernatural… Jako oni se postupně dostali z duchařiny k démonům, andělům a dalším, tak by se Lucifer mohl z detektivní fantasy postupně rozvinout a přiblížit se k mytologii a k původním komiksům…

#13 Lucifrid
21.2.2016 | 23:17:47
Lucifrid

#12 KateJaneDaniels: Přesně tak! Supernatural měl řekněme první tři řady více duchařské a i když měly jak epizodní linky, tak se celými sériemi táhnul vždy nosný příběh, a až v té čtvrté se do mytologie položili opravdu pořádně. A je tu jedenáctá řada and still alive and kicking! Neříkám, že Lucifer by měl jít stejnou cestou, to ne. Jen se obávám, že tou epizodností hrají i na americkou diváckou strunu. Musíme vzít v potaz to, že dost seriálů v USA pohořelo na tom, že byly na diváky moc složité. Tak nějak doufám v to, že proto tvůrci začali, jak začali, a nás čeká do budoucna více mytologie a démonů a v dalších (doufejme) řadách, se to rozjede pořádně.

webmaster
21.2.2016 | 23:58:25
Cesc

Celkem dost negativních reakcí tady … to bych nečekal. :D Mně se naopak líbí, že tenhle seriál n

22.2.2016 | 10:43:15
Cesc

Mně se naopak líbí, jakym směrem se seriál vyvíjí, do nudný detektivky to má hodně daleko. :)

22.2.2016 | 10:44:43
lukascoolarik

Zatím jsem s Luciferem naprosto spokojený. Epizody si drží svou kvalitu a i když jde žánrově o kriminálku, tak nemám tak negativní pocity jako při sledování CSI a podobně.

Ty případy k seriálu sedí a nikdy nemám pocit, že by epizodu zcela převzaly; jsou spíš takovou vedlejší záležitostí, na rozdíl od např. Elementary nebo Castlea, se kterými jsem to později vzdal, protože případy byly nudné, jednotvárné a epizody se z větší části točily kolem nich.

Lucifer má dynamiku, rychlý spád, všechno je tak poutavé a ten mix žánrů je smíchaný tak akorát; nic nevyčnívá a ničeho není příliš. Prozatím nemám co vytknout a doufám v udržení kvality a potažmo i v prodloužení. :-)

webmaster
22.2.2016 | 18:15:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E04: What Would Lucifer Do?

cz1%

Titulky připravují: @MadyDollar, @mychal29, @Sh3pp, @suelin, @twister78, @KevSpa a @Lucifrid

Sedí na verze:

  • S03E04.HDTV.x264-LOL
  • S03E04.720p.HDTV­.X264-DIMENSION

Kdy vyjdou titulky?

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

Zůstaňte v obraze

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás