Lucifer Tom Ellis prozrazuje své myšlenky o Luciferovi

Tom Ellis prozrazuje své myšlenky o Luciferovi

Tom Ellis prozrazuje své myšlenky o Luciferovi

Tom Ellis poskytl pro server Collider rozhovor o své roli, Luciferových pohnutkách a jeho osobnosti. My vám přinášíme překlad toho nejzajímavějšího.


43 0
5.3.2016

Jaká je tahle verze ďábla?
Část tohoto seriálu je o mylném chápání toho, co ďábel je a co dělá. Všichni myslí, že nutí lidi páchat špatné skutky. „Svedl mě k tomu ďábel“ je klasická fráze. Ale on nikdy nikoho k ničemu nenutil. On odhaluje skryté touhy a myšlenky a vytrhává je. Je velmi rozmrzelý z té nálepky, kterou má, a to je jeden z hlavních důvodů, proč se rozhodl opustit Peklo. Chce být posuzován sám za sebe.

Zdá se, že Lucifer je v tom bodě svého života, kdy se zamýšlí nad sebou a přehodnocuje věci způsobem, který nikdy dřív nedělal. Proč myslíte, že to dělá právě teď?
Řekli jsme, že opustil Peklo, protože se nudil. To je hlavní důvod, proč odešel. V pilotu se říká, že už je na Zemi pět let a vedl požitkářský, hýřivý styl života, který mu nedal více spokojenosti než ten, který opustil. On sice dělá narážky, že ano, ale nemá žádný cíl. Ale pobyt na Zemi a mezi lidmi ho ovlivňuje. Nikdy předtím se nad sebou nezamýšlel. V pilotní epizodě potká detektiva Deckerovou a jeho moc na ni nefunguje. A pak, když se potkají s Dr. Lindou, se vrátí zpět a připustí, že potřebuje terapii. Během série ukazujeme Lucifera na terapii a probíráme věci, které ho matou. Pro lidi jsou to samozřejmosti, ale pro něho ne, protože se s tím nikdy dřív nesetkal. Všechno vidí jako černé a bílé. Nezná pojem nejednoznačné morálky. A s tím si hodně vyhrajeme.


Lucifer na terapii u Dr. Lindy Martin.

Jak moc je Lucifer zmaten tím, že Deckerová nepodléhá jeho kouzlu?
Velmi ho to zajímá. Nejdříve to vidí jako výzvu. Spustila v něm něco, co nikdy předtím nezažil, a to posiluje jeho zvědavost. Chce být s ní. Je přitahován k její osobě, a to se mu nikdy před tím nestalo. Nikdy předtím nikoho neměl rád, nikomu nevěřil a nikdo jiný zas nevěřil jemu. A všechny tyto věci, které Chloe přináší do jeho života, jsou pro něho nové. Pro ostatní lidi jsou to samozřejmé věci, ale pro něho je to skoro, jako by byl dítě. Je velmi dobrý v tom, co dřív dělal, a stále to má v sobě. Zná jeden svět a postoje z něho si přinesl do tohoto nového světa, ale nepočítal s tím, že ho bude ovlivňovat.

Co myslíte, že hledá?
Myslím, že chce být posuzován za své činy, ne za to, co o něm lidé předpokládají. Myslím, že by rád našel vnitřní klid. My jsme začali jeho příběh v tom neřízeném stadiu jeho života, kdy opustil Peklo a žije v L.A. Je osamělý. A neuvědomuje si, že chce mít k někomu skutečný vztah. A ačkoli se neustále ohání svým štítem „jsem ďábel“, uvnitř něj je skutečná duše. A tenhle seriál je vlastně příběh o spáse nejhůře napravitelné postavy, jakou známe.

Lucifer se Chloe po kouskách otevírá.

Jak moc ho ovlivnilo, že ho otec zatratil?
Velmi. To je základ toho, že chce být odlišný. Chová zášť vůči otci a komukoli, kdo v něho věří. Říká: "Vy to nevíte! Vy nevíte, co mi udělal!“. Narážím na to, že byl až do svého pádu nejoblíbenějším synem. Aniž bych do toho tahal teologii, snažím se to chápat jako velmi lidské dilema. Jeho vztah s otcem je stejný jako u lidí a stejně reálný. To je síla, která ho pohání k nápravě, aniž by si to uvědomoval.

A nemůže tomu uniknout, protože všichni vzývají jeho otce.
Dokonce i v běžném životě, kdy lidé příležitostně zmíní Boha. Když mají orgasmus a křičí „Bože!“, on je otrávený: „Proč do toho musíš tahat jeho jméno?“ Jeho otec stále dokáže zruinovat všechno, co Lucifer rád dělá.

Foto: Fox

Celý rozhovor si můžete přečíst na serveru Collider.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E04: What Would Lucifer Do?

cz60%

Titulky připravují: @MadyDollar, @mychal29, @Sh3pp, @suelin, @twister78, @KevSpa a @Lucifrid

Sedí na verze:

  • S03E04.HDTV.x264-LOL
  • S03E04.720p.HDTV­.X264-DIMENSION

Kdy vyjdou titulky?

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

Zůstaňte v obraze

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás