Lucifer Když ďábel sekne s peklem: Lucifer se představuje

Když ďábel sekne s peklem: Lucifer se představuje

Když ďábel sekne s peklem: Lucifer se představuje

Dnes na Comic Conu diváci uvidí premiéru Lucifera, pojďme si tedy shrnout základní informace o tomto chystaném seriálu na motivy komiksové postavy Neila Gaimana.


16 0
8.7.2015

Původ

O komiksové postavě Lucifera či Luciferovi jako takovém si povíme v pozdějších článcích. Na úvod zmíníme, že Lucifer patří pod DC Comics a poprvé se objevil v Sandmanovi z roku 1989, který později DC Comics přesunulo pod svou značku Vertigo (1993). I když jako úplně první zmínku bychom mohli jmenovat jeho debut v 65. čísle Superman's Pal Jimmy Olsen z roku 1962. Lucifer získal v roce 1993 svůj vlastní spin-off psaný Mikeem Careym vydávaný pod Vertigem. Série čítala 75 sešitů a byla ukončela v roce 2006; vyšla i jako 11 sběratelských knih a v letech 2013–2014 pak jako pět omnibusů.

Foto: Fox


První informace

O televizním zpracování Lucifera jsme se poprvé dozvěděli loni v září, kdy server Deadline informoval, že DC Comics a Fox probírají možnost přesunu Lucifera na televizní obrazovky a hlavní slovo v něm bude mít Tom Kapinos, který stál např. za Californication. V únoru Hollywood Reporter informoval, že Lucifer byl vybrán pro natočení pilotu a pod taktovku si ho vezmou Jerry Bruckheimer (CSI: NY, Kriminálka Las Vegas, CSI: Cyber, Hostages, Cold Case, Without a Trace) a Len Wiseman (Sleepy Hollow, série Underworld, Smrtonosná past 4.0). Ten má na starost právě režii pilotu.

Foto: Fox

Koncem února přinesl Hollywood Reporter zprávu o obsazení hlavní role Tomem Ellisem, který se objevil např. v Merlinovi nebo loňské novince Rush, která byla po první sérii ukončena.

Lucifer není prvním televizním zpracováním komiksu Vertiga, zmiňme třeba loňského Constantina nebo letošní iZombie a chystaného Preachera. Lucifer byl měl být ovšem podle neověřených informací spíše procedurální kriminálkou a od komiksu se vzdálit. Jestli je to pravda, se dozvíme až po prvních pár epizodách. Datum vysílání zatím nemá ještě Lucifer určeno, teoreticky to vypadá na leden 2016.

Ukázka

Trailer se objevil v květnu, kdy dal Fox první sérii Lucifera zelenou. Trailer vám samozřejmě přinášíme s českými titulky.

Thumbnail Play icon

Škatulata v obsazení

Maze, milenku Lucifera a bývalou démonku, měla původně ztvárnit Lina Esco, která má za sebou spíše štěky a epizodní role v např. CSI: NY, CSI: Crime Scene Investigation či Drop Dead Diva. V březnu ovšem nastala změna, když Deadline vydal zprávu, že role Maze byla přeobsazena a Linu Esco tak nahradí Lesley-Ann Brandt známá ze Spartaca, The Librarians nebo Single Ladies.

Před týdnem nastalo druhé přeobsazení, tentokráte ovšem už v průběhu natáčení. Takže v pilotu se setkáme s Nicholasem Gonzalezem (Sleepy Hollow, Off The Map) jako detektivem z oddělení vražd a v dalších dílech ho už pak bude představovat Kevin Alejandro, který je známější tváří a mnozí z vás ho znají jako Jesuse z True Blood nebo jako Sebastiana Blooda z Arrowa.

A jako bonus jmenujme obsazení Lauren German, kterou jste si mohli oblíbit jako Leslie Shay v Chicago Fire či jako Lori Weston v Hawaii Five-0.

V nadcházejících dnech vám přineseme další články s detailnějšími informacemi a také můžete očekávat report s novinkami z Comic Conu.

Těšíte se na Lucifera, nebo se spíš obáváte, jak moc se od komiksu odkloní?

Diskuze /13

deasiel

Lucifer jako kriminálka bude totální propadák a nedostane ani druhou sérii. Takový pošpinění skvělého komiksu bude hrůza

#4 Lucifrid
8.7.2015 | 15:40:54
slecnamarplova

Aby z toho nebyl film noir a z Lucifera neudělali Perryho Masona…kam ten svět spěje, ještě nedávno zlo vypadalo jako zlo , a ne celkem charismatický chlapík ;-) Jsem zvědavá jak vopice.

#3 Kendal
8.7.2015 | 15:41:30
Kendal

#2 slecnamarplova: Pravda je škaredá a klamstvo pekné. Nie naopak.

8.7.2015 | 16:12:29
Lucifrid

#1 deasiel: Jo, toho se taky bojim, pokud to bude pravda a udělají z toho kriminálku…

webmaster
8.7.2015 | 16:32:36
monikash

A bude vůbec? Někde jsem četla, že Americké matky (či kdo to), žádají (soudně?) zákaz vysílání.

#6 Lucifrid #7 Daydreamer54
8.7.2015 | 17:58:06
Lucifrid

#5 monikash: Bude, článek o Matkách je připraven na zítra.

webmaster
8.7.2015 | 18:58:07
Daydreamer54

#5 monikash: Není to něco jako Liga katolických rodin v Polsku? :-D

8.7.2015 | 20:13:20
ZLORDY

SATAN ze South Parku měl taky něco do sebe :D Ale tohle vypadá taky celkem zajímavě :D

8.7.2015 | 20:40:00
PomarancPhoenix

Nevím proč, ale myslím, že Lucifer docela zaboduje a druhou sérii si vyslouží…musím se přiznat, že se na první sérii těším :)

8.7.2015 | 22:04:20
Misso

ale kazdy si predstavuje diabla ako rohatu prišeru ale nik tu rozpravku nečital tam je ako najkrajši aniel. Diabol keby existoval nedostaval yby sa ludom pod kožu zlom nadavkami a mučenim ale šarmom uplatkami a klamstvom

#11 TheDarkKnight
9.7.2015 | 0:36:27
TheDarkKnight

#10 Misso: A hlavně je to vymyšlený!

9.7.2015 | 1:27:45
Jhkanus

Tak Lucifer, jako charismatický chlap a osoba, která vás zaujme, sedí. Lucifer byl jeden z prvních, nejmocnější a nejkrásnější andělů, tak by to i sedělo a v monstrum by se měl proměnit, jen když chce. Ale, udělat z toho zase nějakou kriminálku, ať s podtextem nadpřirozena, nu nevím, je jich přehršel a nejsem zrovna přesvědčen, že se jim moc daří. Takých podobných už tu bylo a je a nic moc. Castle, Constantin, Dexter, iZombie a mnohé další, na které si zrovna nevzpomenu a žádný není super trhák a mnohé padli. Jen hrstka se drží na kvalitní úrovni, ale také nejsou super oslavované. Tedy co říct… Uvidíme, ale nezvykal bych si na to, pač jistou budoucnost to zatím ani zdaleka nemá a kriminálky začínají být otravné a už okoukané. Ale kdo ví.

#13 migthedragon
9.7.2015 | 11:36:03
migthedragon

#12 Jhkanus: Tak to pozor Dexter byl celkem trhák, jako jasný žádné game of thrones to nebylo, ale seriál nedostane 8 sérií, když nestojí za to. Hlavně je důležité, že Dexter vlastně ani nebyl klasická kriminálka a hodně se lišil.

Jinak ale souhlasím, taky nejsem nadšený z toho, že to vypadá na další stejnou kriminálku. Raději bych něco příběhovějšího jako byl právě dexter.

13.8.2015 | 22:17:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E03: Mr. & Mrs. Mazikeen Smith

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @MadyDollar, @mychal29, @Sh3pp, @suelin, @twister78, @KevSpa a @Lucifrid

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-LOL
  • 720p.HDTV.X264-DIMENSION
  • 1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Kdy vyjdou titulky?

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

Zůstaňte v obraze

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás