Lucifer Popis

Lucifer

Lucifer

Lucifer je jako Vládce pekel znuděný a nešťastný, a tak rezignuje na svůj titul a opustí pekelné království pro oslnivý lesk a odvázanost Los Angeles, kde si otevře klub. Náhodně se však nachomýtne k vraždě a ke spolupráci s policí se dostane, ani neví jak.

Původ

Komiksový Lucifer patří pod DC Comics a poprvé se objevil v Sandmanovi z roku 1989, který později DC Comics přesunulo pod svou dceřinou společnost Vertigo (1993). I když jako úplně první zmínku bychom mohli jmenovat jeho debut v 65. čísle Superman's Pal Jimmy Olsen z roku 1962. Lucifer získal v roce 1993 svůj vlastní spin-off psaný Mikeem Careym vydávaný pod Vertigem. Série čítala 75 sešitů a byla ukončela v roce 2006; vyšla i jako 11 sběratelských knih a v letech 2013–2014 pak jako pět omnibusů.

Lucifer Morningstar, bývalý vládce Pekla, momentálně majitel nočního klubu; Foto: Fox


Tvůrci a obsazení

V televizním zpracováním Lucifera bude mít hlavní slovo Tom Kapinos, který stál např. za Californication a pod taktovku si ho vezmou Jerry Bruckheimer (CSI: NY, Kriminálka Las Vegas, CSI: Cyber, Hostages, Cold Case, Without a Trace) a Len Wiseman (Sleepy Hollow, série Underworld, Smrtonosná past 4.0), který měl na starost režii pilotu.

Hlavní roli ztvární Tom Ellis, který se objevil např. v Merlinovi nebo loňské novince Rush, která byla po první sérii ukončena. Maze, milenku Lucifera a bývalou démonku, si zahraje Lesley-Ann Brandt známá ze Spartaca či The Librarians. Parťačku Lucifera, detektivku losangeleské policie, bude hrát Lauren German, kterou si diváci mohli oblíbit jako Leslie Shay v Chicago Fire či jako Lori Weston v Hawaii Five-0. Roli jejího ex-manžela, detektiva Dana, získal Kevin Alejandro, jehož mnozí znají jako Jesuse z True Blood nebo jako Sebastiana Blooda z Arrowa.

Bývalá démonka Maze, Lucifer, policistika Chloe a anděl Amenadiel; Foto: Fox

Trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kikinous

Start byl exelentní, první dvě série jsem si fakt užila. Se třetí už to tak dobré nebylo, někdy jsem se do sledování některých dílů fakt nutila. No, snad mu přesun na Netflix pomůže :)

4.10.2018 | 18:02:51
magdu

První díl byl docela ucházející, ale stále opakující se a předvídatelný základ seriálu nudil. Jeden celovečerák by byl akorát.

30.8.2018 | 19:58:24
Onlajn

Skvělý seriál. Parádní humor, akce i tajemno. Lucifer je senzační postava, kterou si rozhodně zamilujete. Bavil mě každý díl, takže se jen těším na další sérii.

20.6.2018 | 18:01:00
BottleOfWater

První a druhou řadu hodnotím vesměs pozitivně. Seriál měl skvělé tempo, osobitý humor a zároveň si zachovával určitou temnotu a tajemnost. Bohužel Luciferovi hodně ublížila třetí série, těžko říct, jestli za to mohl počet epizod a nebo prostě jenom špatný scénář, asi to byla kombinace obojího. Ale celkově to byla docela fajn oddechovka, u který se člověk zasmál.

redaktor
7.6.2018 | 21:39:49
Filda150

Super serial s krásným příběhem

19.5.2018 | 0:31:36
PRINC180

Super konec co si víc přát snad Lucifera koupí jiná stanice bude pokračovat má na čem stavět. Za mě 100% ano nějaké chyby se tam našli ale Lucifer mi přirostl k srdci proto 100% .

15.5.2018 | 18:09:39
Morfeus1

Jako vážně? Z komiksu o postavě tak mocné, že se může rovnat samotnému Bohu, který nahlíží na svět z tak vysoké perspektivy, kterou nikdo jiný kromě Boha vidět nemůže udělali takovou hovadinu :( místo tak mocné, arogantní postavy, která je vždy nad věcí a jen se každýmu vysmívá udělali ubožáka ufňukanýho, kterej se nechá snad kýmkoliv zmlátit a nic neví a ničemu pořádně nerozumí a chová se dětisnky jak naprostej idiot. A ty sezení u psychiatra? To má bejt co? No z toho seriálu hrozně moc čpí, jak to dělaj pro stupidní američany, kteří tam potřebují psychoterapeuta a VKV. Navíc v komiksu by smrt kdejakého smrtelníka Lucifera nechala naprosto chladným a ignoroval by to…

2.5.2018 | 15:31:44
Jamas

Zvláštne je že mi je ten herec nesympatický, alebo to ten prízvuk? Možno by tomu dabing pomohol :). Inak je to fajn seriál, ktorý danú ehm. „kresťansko-duchovnú“ tému berie tak dobre. Humor super, Maze sexi, tá Tricia Helfer nádherná žena spolu s tou policajtkou. Takých 90%. Nejak klesá úroveň…

5.1.2018 | 20:02:35
Vdolek

Tak 97%, patří mezi nejoblíbenější :) miluju ten humor, tu nadsázku

22.12.2017 | 9:19:30
Gashtto

Veľmi dobrý seriál s poňatím témy Heaven/Hell z opačného konca. Špeciálne zasadený humor je veľkým bonusom. Pomimo iné je to stredne dobrá kriminálka. Škoda slabšieho odkrývania Lucifera samotného, ale predsa len čím dlhšie to budú naťahovať, tým lepšie si dúfam rozmyslia čo potom…

12.12.2017 | 19:55:22

Stav překladu

Titulky k celé čtvrté řadě naleznete na Titulky.com.

Nepřehlédněte

Reklama

Zůstaňte v obraze

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás