Mad Men (Šílenci z Manhattanu) Proč Jon Hamm nechce hrát superhrdiny?

Proč Jon Hamm nechce hrát superhrdiny?

Proč Jon Hamm nechce hrát superhrdiny?

Jonu Hammovi byly nabídnuty minimálně dvě superhrdinské role, ale on se na ně necítil a necítí. Proč? Dozvíte se v článku.


4 0
8.2.2015

Jon v rozhovoru uvedl, že podle něj není na superhrdiny ten pravý materiál, cítí se v současném mediálním prostředí starý a irelevantní. „Zeptejte se kohokoli pod 20 let, zda o mně někdy slyšel a on vám řekne, že ne, že vypadám jako jeho otec.“ Hamm dodává: „Když se v dnešní době nejmenujete Hemsworth, nejste ve One Direction nebo nenosíte kápi a punčocháče, tak na mladou generaci hodně těžko uděláte dojem.“

Třiačtyřicetiletému Hammovi bylo nabídnuto několik rolí superhrdinů, i když neuvedl, které to byly. Byly zde zvěsti pouze o Supermanovi, kterého Zack Snyder viděl jako staršího hrdinu. Jak to nakonec dopadlo, víme všichni.


I přesto, že nemá Jon o tyto role zájem a není to jeho šálek kávy, má k jejich představitelům velký respekt.

A proč tedy ne?

Smlouvy, které musíte kvůli takové roli uzavřít jsou drakonické. Neupisujete se jen na jeden film, ale na minimálně dva další a to jste nečetli scénáře a nemáte ponětí, co se v nich pak může vyskytnout. A to nepočítám případné možné crossovery. Upsat se k superhrdinskému filmu by pro mě zmanenalo zůstat tímto charakterem tak do doby, než mi bude padesát. Je to značně svazující a dost namáhavé, a to není nezbytně ten důvod, proč jsem do tohoto byznysu lezl. Pokud chcete dělat každý den to samé… je to divné.

Jona jste naposledy mohly vidět ve vánočním speciálu Black Mirror, k němuž pro vás Hurley připravil české titulky. Na trailer se můžete podívat v tomto článku.

Diskuze /6

téčko171

Tak mi zčista jasna na mysl přišel tenhle článek a trošku jsem zapřemýšlel. Jonův argument mi, zejména, nebo právě v kontextu s jeho rolí v Mad Men moc nedává smysl. V tomhle ohledu je přeci seriálová role možná ještě horší, než role superhrdiny – na dlouhá léta se upisuje jedné roli, jedné postavě, přičemž neví, jak to s ní dopadnem jaký bude vývoj a dělá léta „to samé.“ Pokud by mu snad vadilo, že ho s rolí superhrdiny pak bude každý spojovat kudy půjde – osobně má první myšlenka, když ho vidím jinde je „hele, Don Draper“ – nebo že už si pořádně neškrtne v něčem seriózním – z fleku mě napadá akorát Christopher Reeve, valná většina superhrdinských herců se dokázala a dokáže prosadit i v jiných a úspěšných projektech – Christian Bale, RDJ, i ten v článku zmiňovaný Hemsworth má krom Thora za sebou velmi dobré počiny (Rivalové) a před sebou velmi slibné projekty (V srdci moře). Naopak mě opět z fleku napadají kvana seriálových herců, kteří se navzdory výborným rolím v seriálu neprosadili nikde jinde. Prostě to moc nechápu. :D

#2 Lucifrid
webmaster
11.2.2015 | 18:23:37
Lucifrid

#1 téčko171: Já to pochopila hlavně z toho časového rámce. Přece jen, kolik práce (natáčecích dnů) mu zaberou Mad Meni. Plus trocha toho proma a propagace. To takovi Avengers plus Bale se musí pak sakra ohánět, že se moc asi nevyspí. :D Jasně, teď je svázanej s postavou Dona, ale po skončení seriálu podle mě dostane hodně nabídek a jako Reeve neskončí. Pouze můj názor :)

#3 KevSpa
webmaster
18.2.2015 | 23:21:23
KevSpa

#2 Lucifrid: Přesně tak jsem to pochopila taky. Jinak vážně se neztratí, každopádně on spíš tíhne k menším filmům, takže můžeme očekávat, že v nějakých blockbusterech se jen těžko objeví. :)

#4 Lucifrid
webmaster
18.2.2015 | 23:29:22
Lucifrid

#3 KevSpa: Jj, mně by to i v blockbusterech přišlo divné, tak nějak nepatřičné. :D I když bych mu to samozřejmě přála. Ale nesedlo by mi to :D

#5 KevSpa
webmaster
18.2.2015 | 23:30:40
KevSpa

#4 Lucifrid: Tak jako cameo roličky si občas střihne, třeba v A-Teamu, ale to stačí. :D

#6 Lucifrid
webmaster
18.2.2015 | 23:32:22
Lucifrid

#5 KevSpa: Ehm, to mi uniklo. Budu si to muset asi pustit znova. :D Jdu projet youtube :D

webmaster
18.2.2015 | 23:33:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Reklama

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás