Mad Men (Šílenci z Manhattanu)
93/100 - 54×

Mad Men(Šílenci z Manhattanu)

New York, 60. léta. Prestižní reklamní agentura, honba za mocí, konflikty a nevěra. Příběh se točí okolo fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper sídlící na Madison Avenue. Nejde tu ale jen o chod agentury, vymýšlení reklam, ale hlavně o životy lidí, kteří v ní pracují. Hlavními aktéry jsou kreativní ředitel Don Draper, jehož život je opředen tajemstvím a sekretářka Peggy Olson, jež se snaží prosadit v mužském světě. Seriál nás pomalu ale jistě vtahuje do dění a fascinuje brilantními dialogy, výborně napsanými postavami a dokonalou šedesátkovou výpravou.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | AMC | 49 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jon Hamm (Don Draper), Elisabeth Moss (Peggy Olson), John Slattery (Roger Sterling), Christina Hendricks (Joan Holloway), Robert Morse (Bertram Cooper), January Jones (Betty Draper), Vincent Kartheiser (Pete Campbell), Jessica Paré (Megan Draper), Jared Harris (Lane Pryce), Kiernan Shipka (Sally Draper), Jay R. Ferguson (Stan Rizzo), Maggie Siff (Rachel Menken)

Rozhovor s Jaredem Harrisem

Rozhovor s Jaredem Harrisem

Přečtěte si rozhovor s Jaredem Harrisem nejen o postavě Lanea Pryce a britské herecké škole.

0 0
8.7.2012

Přemýšlíte o Laneovi jako o rebelovi?

Jared Harris: Myslím, že ho těší pomyšlení na to, že jím je. Snaží se být jedním z těch mužů, snaží se žít jejich život a zapadnout mezi ně.

Znovu jste se díval na 4. sérii, abyste se připravil na sérii pátou. Jak vás zasáhla?

Jared Harris: Je tak dobře napsaná… Do vývoje každé dějové linky postav je vmícháno obrovské množství detailů. A když se do nich ponoříte, objevíte odpovědi na to, proč Matt Weiner říká věci, které jsou trochu zvláštní. V rozhovorech jsou nápovědy.

V kancelářích se často odehrávají skupinové scény. Je jejich natáčení zábavné?

Jared Harris: Jsou velmi zábavné, až na scény v konferenčních místnostech. Natáčení kolem toho stolu je opravdu jako osina v zadku. Musíte správně odříkat „vedlejší“ rozhovory a potom musíte zjistit, kdo je napravo a kdo nalevo. Je to opravdu velmi složité na zvládnutí a zabere to neskutečně velké množství času.

Nechal jste si někdy nějakou památku z natáčení?

Jared Harris: Popřemýšlím… Mám vizitku Lanea Pryce.

Je ve vaší peněžence?

Jared Harris: Ne. Je doma. Nechávám si památky ze všeho, na čem jsem pracoval. Mám svou taxikářskou licenci ze Štěstí. Dvoje brýle a přezku na opasek, když jsem hrál Johna Lennona. Dvoje sluneční brýle, když jsem hrál Andyho Warhola… Všechno je to v krabici v garáži.

Myslíte, že díky britské divadelní průpravě máte k roli jiný přístup než vaši američtí kolegové?

Jared Harris: Pohybování se mimo situace, ve kterých se cítíte nejjistěji, je jednou z věcí, kterou jsem se díky mé herecké průpravě v Anglii naučil. Anglické dramatické školy vás obsadí do tolika odlišných rolí, do kolika mohou, a vy přijdete na to, která z nich je vám přirozeně blízká a které z nich nejsou, a proč lidé uspějí v rolích, ve kterých neuspějete vy. Potom zajdete se spolužáky do hospody a ptáte se jich „Jak jsi to zvládl?“

Myslíte, že vaše spolužáky překvapilo, u jakých rolí jste skončil?

Jared Harris: Zvláštní je, že ředitel mé dramatické školy řekl, že nikdy nebudu schopný zahrát roli jako je role Lanea. Měl jsem trochu s těmito pány problém ve své hlavě, že tak nějak nemají grády a že nejsou opravdoví. Řekl mi: „Dokud se k těmto lidem nebudeš chovat jako k opravdovým lidem, nikdy si je nezahraješ.“

Takže kulturně odlišné postavy jako John Lennon a Andy Warhol, které jste hrál, vám sedly mnohem přirozeněji?

Jared Harris: Jo… Chtěl jsem být přesvědčivý a v podstatě jsem směřoval k přehrávání. [Smích]

Přišel jste na to, jak si užívat postavu jako je Lane?

Jared Harris: Ten tlak je fantastický! Podle mě je ten tlak, jenž se vytvoří ze všech těch věcí, které držíte v sobě, něčím, co se vám při natáčení opravdu vyplatí, protože se nemusíte jít vyzuřit někam do ústraní. Kamera je přesně tam a dokáže tak zachytit všechny ty vnitřní konflikty v chování.

Zdroj: AMCtv.com

Čtěte také:

Rozhovor s Elisabeth Moss

Rozhovor s Christinou Hendricks

Rozhovor s Johnem Slatterym

Rozhovor s Jonem Hammem

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Reklama

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama