Mad Men (Šílenci z Manhattanu)
94/100 - 53×

Mad Men(Šílenci z Manhattanu)

New York, 60. léta. Prestižní reklamní agentura, honba za mocí, konflikty a nevěra. Příběh se točí okolo fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper sídlící na Madison Avenue. Nejde tu ale jen o chod agentury, vymýšlení reklam, ale hlavně o životy lidí, kteří v ní pracují. Hlavními aktéry jsou kreativní ředitel Don Draper, jehož život je opředen tajemstvím a sekretářka Peggy Olson, jež se snaží prosadit v mužském světě. Seriál nás pomalu ale jistě vtahuje do dění a fascinuje brilantními dialogy, výborně napsanými postavami a dokonalou šedesátkovou výpravou.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | AMC | 49 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jon Hamm (Don Draper), Elisabeth Moss (Peggy Olson), John Slattery (Roger Sterling), Christina Hendricks (Joan Holloway), Robert Morse (Bertram Cooper), January Jones (Betty Draper), Vincent Kartheiser (Pete Campbell), Jessica Paré (Megan Draper), Jared Harris (Lane Pryce), Kiernan Shipka (Sally Draper), Jay R. Ferguson (Stan Rizzo), Maggie Siff (Rachel Menken)

Rozhovor s Johnem Slatterym

Rozhovor s Johnem Slatterym

John Slattery, představitel Rogera Sterlinga, není jen skvělým hercem. Na kontě má i režii dvou dílů 4. série a naposledy se v roli režiséra představil epizodou 5×05 – Signal 30. Přečtěte si rozhovor s hercem nejen o postavě Rogera, která je nedílnou součástí seriálu Mad Men.

0 0
13.5.2012

Jon Hamm nám řekl, že si díky režírování začal víc uvědomovat sebe sama jako herce. Změnilo režírování váš způsob hraní?

John Slattery: Sejme to z vás ten pocit, že s sebou musíte pořád nosit část scénáře… Myslím, že někteří herci na sebe sami vyvíjejí tlak, aby to zvládli od začátku do konce a aby podali skvělý výkon. Ale nezáleží na tom, jak skvělý váš výkon je, jen zřídka se pro celou scénu použije jeden záběr. Řemeslo i přínos druhých lidí je tak více zřejmý. Takže to z vás sejme trochu toho břemena.

Díky čemu je Roger tak vtipný?

John Slattery: Matt Weiner řekl, že je Roger někdo, kdo si užívá poslouchání vtipů stejně jako jejich vyprávění. Je to někdo, kdo si opravdu užívá, co říká. Také se rozhlíží kolem a dokáže poznat, jestli je na to ta správná chvíle. A nikdo jiný neřekne to, co si všichni myslí.

Jaká je vaše nejoblíbenější Rogerova hláška?

John Slattery: Mám rád tuhle: „Můj strýc přišel o nohu… Vždycky po mně chtěl, abych ho škrábal na prstech u nohy, ale žádné neměl.“ V páté sérii je jich opravdu mnoho a jsou tak vtipné!

Ale Roger umí být i pěkný hrubián…

John Slattery: Víte, chci podotknout, že když už si myslíte, že je naprosto ztracený případ, co se týče vztahů, nějak se z té ulity vyloupne a začne se dobře chovat třeba, řekněme, k Joan, nebo dá někomu dobrou radu. Myslím, že v tomhle je seriál tak skvělý. Když už si myslíte, že tyhle lidi znáte a máte dojem, že je můžete zaškatulkovat, začnou se chovat pro vás překvapivým způsobem.

Jak si myslíte, že se Roger změnil v průběhu seriálu?

John Slattery: Roger se dostal do jakéhosi klidu, ale potom trochu sešel na scestí… A teď je v situaci, kdy musí o něčem rozhodnout poté, co přišli o zakázku na Lucky Strike. Jeho postavení se změnilo. Veškeré fungování firmy se změnilo. Musí se s tím vyrovnat a učinit nějaká rozhodnutí.

Jak moc mu vadilo, že přišel o tuto zakázku?

John Slattery: Myslím, že touhle otázkou se někam dostáváme… Začíná si uvědomovat, že on tenhle byznys, ve kterém se pohybuje 30 let, nevytvořil. Myslel si to, ale pouze mu ho svěřili. Je to složitá situace, protože je trestán za to, co dělal tak skvěle. Co znamená spravování zakázek? Spoustu času strávených večeřemi a pitím a v tom je dobrý. Je velmi společenský. A díky němu se lidé cítí dobře.

Hřál se na výsluní…

John Slattery: Ano a teď se svět mění. Tohle je na páté sérii zajímavé, že se dostává dál do šedesátých let a všichni víme, jak to končí.

Sedmdesátými lety? [Smích]

John Slattery: Sedmdesátými lety. Přesně tak. To bude Roger u kormidla… sedmdesátá léta, disco.

Zdroj: AMCtv.com

Čtěte také: Rozhovor s Jonem Hammem… nejen o režírování

Diskuze /2

dAw3

Pěkný rozhovor. Zatím sem viděl 6 dílů z 5. řady a je to fakt paráda, kvalita pořád stoupá, což se jen tak nevidí. Škoda, že to nemá větší sledovanost v USA a samozřejmě, že to nezná víc lidí tady. Ikdyž chápu, že tenhle seriál je dost komplikovanej, založenej na postavách a hodně lidí tomu ani nerozumí. I mně je jasný, že spoustu věcí mi nedochází, ale to je taky proto, že tenhle seriál je spíš pro starší lidi než já. Ale seriál po chvílí přiroste k srdci a donutí vás přemýšlet. :) Jinak myslim, že jestli Mad Men bude mít 7 řad, tak bychom mohli vidět v poslední vidět rok 1970. :)

13.5.2012 | 15:34:45
KevSpa

dAw3: Moc hezky jsi to napsal. :-) Kvality seriálu člověk hodně docení i při opakovaných zhlédnutích, protože pokaždé si všimneš dalších detailů, které ale dokonale zapadají do celé mozaiky příběhu. Tohle mě prostě nepřestává fascinovat, kolik myšlenek je možné vložit do jediného dílů, jenž divákovi nikdy nezevšední. Bohužel, lidé jsou opravdu líní přemýšlet, takže tohle je jen pro ty, kterým hlubší zamyšlení při sledování seriálu není cizí. Ale aspoň se to vytřídí. Pochopí jen někdo, který to také náležitě ocení. Jinak, já tenhle web beru jako způsobí šíření osvěty u nás. Doufám, že fanoušků bude přibývat. :)

webmaster
13.5.2012 | 17:10:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama