Mad Men (Šílenci z Manhattanu)
93/100 - 54×

Mad Men(Šílenci z Manhattanu)

New York, 60. léta. Prestižní reklamní agentura, honba za mocí, konflikty a nevěra. Příběh se točí okolo fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper sídlící na Madison Avenue. Nejde tu ale jen o chod agentury, vymýšlení reklam, ale hlavně o životy lidí, kteří v ní pracují. Hlavními aktéry jsou kreativní ředitel Don Draper, jehož život je opředen tajemstvím a sekretářka Peggy Olson, jež se snaží prosadit v mužském světě. Seriál nás pomalu ale jistě vtahuje do dění a fascinuje brilantními dialogy, výborně napsanými postavami a dokonalou šedesátkovou výpravou.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | AMC | 49 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jon Hamm (Don Draper), Elisabeth Moss (Peggy Olson), John Slattery (Roger Sterling), Christina Hendricks (Joan Holloway), Robert Morse (Bertram Cooper), January Jones (Betty Draper), Vincent Kartheiser (Pete Campbell), Jessica Paré (Megan Draper), Jared Harris (Lane Pryce), Kiernan Shipka (Sally Draper), Jay R. Ferguson (Stan Rizzo), Maggie Siff (Rachel Menken)

Rozhovor s Jonem Hammem... nejen o režírování

Rozhovor s Jonem Hammem... nejen o režírování

Jon Hamm si odbyl svůj režijní debut epizodou 5×03 – Tea Leaves. Přečtěte si rozhovor s hvězdou seriálu nejen o režírování.

0 0
4.4.2012

Režíroval jste třetí epizodu Tea Leaves. Jaké to bylo?

Jon Hamm: Bylo to vzrušující. Upřímně, byla to legrace… Myslím, že ostatním hercům pomohlo mít známou tvář za kamerou.

Změnilo režírování váš pohled na seriál?

Jon Hamm: Jo. Doslova vidíte, kolik je za tím práce, a vidíte opačnou stranu seriálu, kterou jsem si jako herec vůbec neuvědomoval. A to ve vás budí mnohem větší respekt vůči všem lidem, kteří sedí za veslem a udržují loď v pohybu.

Myslíte, že diváci v téhle epizodě vycítí ruku Jona Hamma?

Jon Hamm: [Směje se.] Pravděpodobně ne. Mým úkolem nebylo tam přijít, ztížit to a říct „teď to uděláme po mém.“ Mým úkolem bylo tam přijít a v podstatě udržet vlak v zajetých kolejích. Máme pevně daný tón a směr seriálu, na který lidé reagují a který já miluji.

Je zvláštní režírovat sám sebe?

Jon Hamm: Ano, ale očividně to není nemožné. Hlavní je, že jako režisér vnímáte, když se plýtvá časem. A nechcete se stát tím chlápkem, který plýtvá časem sám na sobě.

Ve smyslu vyžadování opakovaných záběrů?

Jon Hamm: Jo, třeba jako, že to budeme dělat ještě čtyřikrát, protože jsem to dobře nezachytil. Když už nic jiného, tak se to opravdu těžko posuzuje, protože někdy opravdu potřebujete další záběr.

Matthew Weiner nám řekl, že snívá o seriálu. A vy?

Jon Hamm: Před režírováním jsem měl špatný sen. Den předtím jsem se vzbudil a měli jsme se vrátit na natáčení a já se cítil jako „ó můj bože.“

Z čeho přesně pramenil váš strach?

Jon Hamm: Obával jsem se, že mě to naprosto vyčerpá. A skončilo to tak, což byla opravdu skvělá lekce, že jsem byl naprosto plný sil a nabuzený. Všechno jsem opět vnímal jako nové, vzrušující a všechno zářilo novotou. Bylo to, jako bych se opět stal nováčkem říkajícím: „Pojďme! Pojďme tvořit seriál! Dobrá!“

Co si myslíte o podtextu seriálu… o tom, co je dobré a co je špatné?

Jon Hamm: Poslouchejte, nikdo z nás na téhle planetě není perfektní. A myslím, že lidé rozpoznají lidské prohřešky, slabosti a zhovadilosti a, upřímně, ztotožní se s nimi. Superman je kreslená postava. Není to skutečný člověk. A nikdo není bez hříchu a bez chyb.

Televize se stala velmi uznávaným zprostředkovatelem herců. Jaký na tom mají podle vás má seriál Mad Men podíl?

Jon Hamm: Určitě za to nevděčíte nám, ale byli jsme toho součástí. Když seriál začínal, nikdo z nás nebyl známý. Myslím, že je to všechno o ochotě, práci a o tom, co musíte udělat. Existuje milion různých stanic a všechny teď natáčí vlastní pořady. Ale část sděluje něco jiného, nebo k tomu má jiný přístup.

Také si myslím, že by se z Dona Drapera nestala taková osobnost, kdyby byl filmovou postavou.

Jon Hamm: Také si to myslím. Myslím, že lidé si mě byli schopni spojit s postavou Dona Drapera zčásti díky tomu, že zcela dobře nechápali, kdo Jon Hamm byl. Takhle to snadněji strávili.

Takže nejste nervózní z toho, že vám bude 80 let a lidé vás budou pořád oslovovat Done Drapere?

Jon Hamm: Ne. Mám za sebou i jiné věci, které byly relativně úspěšné. Jsem spíš nervózní z toho, že mi bude 80.

Zdroj: AMCtv.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Reklama

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama