Armie Hammer a Mads Mikkelsen si zahrají v thrilleru z dob studené války

Armie Hammer a Mads Mikkelsen si zahrají v thrilleru z dob studené války

Charismatický dánský herec Mads Mikkelsen spojí síly s Armiem Hammerem v novém thrilleru o spolupráci agentů Východu a Západu. Oba si totiž zahrají ve snímku The Billion Dollar Spy na motivy skutečných událostí.

19 1
31.10.2020

V roce 2015 se herec Armie Hammer objevil jako sovětský agent Ilja Kurjakin v remaku slavného špionážního seriálu The Man from U.N.C.L.E., který natočil režisér Guy Ritchie. Hammer umně používal ruský přízvuk a za svůj výkon byl společně s kolegou Henrym Cavillem oceněn mnoha diváky i kritiky. Nyní, o pět let později, se Hammer k tématu studené války vrací a v novém snímku The Billion Dollar Spy si opět zahraje agenta. Tentokrát ale Hammer nebude muset předstírat ruský přízvuk, neboť si střihne Brada Reida, nováčka na centrále CIA v Moskvě. Reid dorazí do hlavního města SSSR a je okamžitě upozorněn svými nadřízenými, aby si nic nezačínal s jistým Adolfem Tolkačevem, sovětským inženýrem, jenž podle nich pracuje pro KGB. Brad a Adolf se ovšem brzy spřátelí a Američan hodlá svému sovětskému protějšku pomoci z komunistické země uprchnout.

V roce 2015 si Hammer zahrál sovětského agenta Kurjakina. Foto: Warner Bros.


Příběh vychází ze skutečných událostí, které do knižní podoby zpracoval držitel Pullitzerovy ceny David E. Hoffman, filmový scénář pak napsal Benjamin August (Class Rank). Ve filmu režisérky Ammy Asante (Mrs. America) uvidíme vedle Hammera ještě herce Madse Mikkelsena, který si zahraje inženýra Tolkačeva. Charismatický Dán začal svou kariéru v domácích filmech Pusher či The Green Butchers, přes drsné vikingské drama Valhalla Rising pak vtrhl do Hollywoodu. Divákům je nejvíce známý z bondovky Casino Royale, antické řežby Clash of the Titans, spin-offu ságy Star Wars Rogue One: A Star Wars Story či marvelovky Doctor Strange.

Mikkelsen se objevil v mnoha hollywoodských blockbusterech. Foto: Lucasfilm, Walt Disney Pictures

The Billion Dollar Spy se začne natáčet na různých východoevropských lokacích už v lednu, premiéru by snímek mohl stihnout do konce příštího roku. Podle režisérky se oznámení dalších herců v obsazení dočkáme již brzy.

Podíváte se na další Hammerův film z prostředí studené války?Diskuze /1

Tatar

Jakmile vidím Madse zasteskne se mi po Hannibalovi, kéž by byla 4. série :-( ale když obnovily Dextera, tak naděje umírá poslední a třeba ho i obnoví. Ovšem i na toto jsem nesmírně zvědavá. :-)

redaktor
1.11.2020 | 15:08:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů