Comic-Con Prague 2022: Jaký byl třetí ročník?

Comic-Con Prague 2022: Jaký byl třetí ročník?

Byli jste na Comic-Con Prague 2022? Ne? Nevadí. Tady si můžete přečíst shrnutí některých momentů z letošního ročníku.

14 0
29.4.2022

Třetí ročník Comic-Con Prague je úspěšně za námi. V prostorách O2 Universa jste mohli opět potkat spoustu cosplayerů, fanoušky filmů, seriálů a komiksů a obecně všemožných geeků. Během tří dnů jste mohli navštívit přednášky na různá témata, nakoupit si různý seriálový a filmový merch nebo navštívit panely s herci, kteří byli do Prahy pozváni. Pojďme se tedy podívat na krátké shrnutí jednotlivých dnů.

Pátek 22. dubna

Ještě před prvním panelem jsem se stavila v části, kde komiksoví autoři podepisují své práce. Letos se v Praze objevil James O´Baar, tvůrce Vrány. Jelikož doma jeden výtisk vlastním, nemohla jsem si nechat ujít šanci mít ho i podepsaný.

První panel, který jsem stihla, byl s herečkou Hattie HayridgeČerveného trpaslíka, kde si zahrála ženskou verzi lodního počítače Holly. Ta s námi sdílela veselé historky z natáčení, a že opravdu nikdy v seriálu nenosila paruku. Její vlasy jsou opravdu pravé.

Potom už nastal čas na zahajovací ceremoniál, kde se nám klasicky představili lidé stojící za Comic-Conem, na pódium byli pozvání herečtí hosté, a jak je již tradicí, přišel nás pozdravit primátor hlavního města Zdeněk Hřib, letos v kostýmu Iron Mana. Od organizátorů jsme se také dozvěděli, že na podzim chystají v Brně Comic-Con Junior zaměřený na dětské fanoušky.

(Slavnostní zahájení Comic-Conu s herci. Foto: autorka článku)

Páteční den jsem zakončila panelem dvou zábavných pánů, Tonyho Amendoli a Roberta Picarda. Tento panel mě ze všech, co jsem letos navštívila, bavil asi nejvíce. Oba dva herci už naši zemi navštívili několikrát, takže nezapomněli říct pár hezkých slov o naší domovině. Oba zavzpomínali na společnou práci na Star TrekuHvězdné bráně. Asi nejvtipnější byla část, kde Picardo popisoval, jak tvůrci Hvězdné brány z jeho postavy, které byla ze začátku totální ničema, postupem času udělali ničemu menšího a svědomitého. Nakonec si oba herci vyměnili své role doktora a mistra Bra’taca a zahráli společně krátkou scénku.

(Tony Amendola a Robert Picardo na Comic-Con Prague 2022. Foto: autorka článku)

Sobota 23. dubna

Sobota je vždy dnem, kdy se na akci sejde nejvíce lidí. Musím ale říct, že teď v dubnu mi přišlo, že je zde návštěvníků méně oproti říjnu. Na podzim chvílemi nebyl člověk schopný dostat se z bodu A do bodu B. Po příchodu do O2 Universa jsem se odebrala do části, kde probíhá focení a podepisování herců. Tohle je další věc, kterou jako fanoušek na Comic-Conu můžete zažít. V sobotu jsem měla možnost vyfotit se s Christopherem Lambertem. Každý herec si samozřejmě řekne podmínky, za kterých se bude fotit. Např. Lambertovi jste nemohli podat ruku, ale na fotce už jste mohli stát blízko sebe. Kvůli covidu někteří herci požadují, aby mezi vámi byl kousek volného prostoru. Naštěstí na Comic-Con Prague nebylo zatím zavedena plexisklo mezi hercem a fanouškem.

Panel s Bernardem Hillem byl samozřejmost. Kdo by nechtěl vidět na vlastní oči Théodena, krále Rohanu? Asi nejpalčivější otázkou večera bylo, co pan Hill říká na nový seriál Rings of Power. Herec se k tomu vyjádřil dost jasně, a to tak, že co už bylo jednou natočeno, nemusí se opakovat. Z jeho komentáře bylo jasné, že se na seriál asi dívat nebude. Dále bylo celkem zajímavé zjištění, že celou trilogii Pána prstenů nikdy neviděl celou. Jeho nejoblíbenější scénou je ta, kdy na koních vyjíždí z posledních sil bránit Helmův žleb ve filmu Dvě věže.

(Král Théoden neboli Bernard Hill na Comic-Con Prague 2022. Foto: autorka článku)

Christopher Lambert byl pozván jako hlavní hvězda akce. Mezi jeho životní role patří Connor MacLeod ve filmu Highlander, o kterém se na jeho panelu mluvilo nejvíce. Svěřil se např., že během jedné scény málem přišel o ucho. A samozřejmě přišla i obligátní otázka, zda herec někdy hrál hru Mortal Kombat. Jeho další zásadní rolí byl totiž Lord Raiden ve filmovém zpracování této slavné hry. Odpověď byla ano. Publikum zároveň pobavilo několik fanoušků, kteří svůj dotaz začínali větou: „Jste nejoblíbenější herec mé mámy.“

Neděle 24. dubna

Poslední den bývá už celkem pohodový. Lidí ubylo, člověk může chytnout dobrá místa na panelech. Hodně lidí taky tento den využívá k nákupu nějakého toho merche nebo knih a komiksů, které jsou zde často ve stáncích za výhodnější ceny než v běžných obchodech.

Mě také čekalo posledních pár chvil strávených na Comic-Conu. Panel se Samem Witwerem se točil samozřejmě kolem Star Wars. Sam nás trochu zasvětil do světa dabování kreslených filmů a videoher. Dále se svěřil, že na sobě cítil velký tlak při propůjčení hlasu postavám, jako je třeba Darth Maul.

(Sam Witwer má i v civilu tvář zloducha. Foto: autorka článku)

Ještě před posledním panelem s Richardem Coylem a Victorií Yeates jsem si odskočila na focení právě s Richardem. Když porovnám obě focení, tak u mě na plné čáře vyhrává Richard. Fanoušky zdravil česky „ahoj“, všem podával hned ruku a celkově z něj sálala pozitivní energie. Tohoto herce jsem si zamilovala v seriálu Chilling Adventures of Sabrina. Některé otázky samozřejmě směřovaly právě k tomuto netflixovskému seriálu. Ten byl plánován pro pět řad, ale po čtvrté byl ukončen. Richard sdělil, že neví nic o tom, že by se seriálu chtěla ujmout jiná stanice a pokračovat v něm. Jelikož byl panel společný s Victorií, tak se hodně mluvilo o Fantastických zvířatech, kde oba hrají. Oba se shodli na tom, že svět Harryho Pottera je pro britskou společnost už součástí kultury a že jsou rádi, že si zde mohli zahrát své role.

(Richard Coyle a Victoria Yeates se rozpovídali o natáčení Fantastických zvířat. Foto: autorka článku)

Letošní ročník byl pro mne osobně trochu slabší, co se týče hereckých hostů. Ale i tak jsem si v programu vybrala a celkově si užívala atmosféru akce, kde se geeci nemusí stydět za své fanouškovství, nikdo si neklepe na hlavu, když vidí někoho v kostýmu oblíbené postavy (i já jsem letos neodolala) a o tom tahle akce prostě je.

Zúčastnili jste se nějakého ročníku Comic-Conu? Co vás na těchto akcích baví nejvíc?

Zdroj anotačního obrázku: autorka článkuDiskuze /9

xflori01

Za mě naopak letošní ročník byl v souvislosti s hereckými hosty nejlepší. Bohužel ani letos jsem se nemohl dostat na více dnů a byl jsem jen v hektickou sobotu. Z mých pěti panelů:

Finn Jones byl velmi příjemný člověk. Roli Iron Fista považuje za prozatím svoji největší a chtěl by v ní pokračovat. Řekl ale, že na každé řadě tohoto seriálu viděl vždy prostor pro zlepšení. Spokojenější byl při natáčení druhé řady, kdy se změnil celý tvůrčí tým.

Naopak další panel s Bernardem Hillem mě zklamal. Náš král Theodén byl příliš sebestředný. Oproti všem ostatním, ze kterých čišela radost, šlo na něm vidět, že to bere jako svoji povinnost tam hodinu mluvit. A bylo patrné, že si nesedl s moderátorem Mikolášem Tučkem, což mu nezazlívám, protože ten chlap nemá na anglicky mluvících panelech co dělat.

Jednička / Luther Hargreeves aka Tom Hopper taky zaujal. Nejvíce mluvil o Umbrella Academy a různých zážitkách z natáčení. Jak bylo nandávání svalového obleku vždy velmi časově náročné, atd.

Victoria Yeates mě příjemně překvapila. Čekal jsem velmi unylou ženskou, která se teprve nedávno dočkala velké role. Ale čišelo z ní velké nadšení a zaníceně mluvila o zážitcích z natáčení Fantastických zvířat, jací jsou všichni ostatní herci úžasní…

No a nejlepším panelem bylo večerní zakončení se Samem Witwerem a Carou Buono. Sam Witwer je velký komik a panel naprosto ovládnul. Každou chvíli předvedl nebo řekl něco vtipného. A většina dotazů taky směřovala i na něho. Cara Buono nebyla špatná, ale na tomto panelu naprosto zapadla.

webmaster
29.4.2022 | 12:19:51
Blackhand47XD

Můj pátek:

  • Průchod stánky atd., na Samsungu stánku jsem několik hodin udržel nejvyšší skóre se svými 410 778 body.
  • Panel Hry o Trůny
  • Panel s Honzou Kotoučem, který mě chvíli učil ve škole, tak jsem se na něj byl mrknout.
  • Kevin J. Anderson o Star Wars, pak jsem pokecal s Pavlem Klimešem o překladu Star Wars. On dělal dříve neofiko titulky, nyní je v ofiko sféře, já dělal titulky mezitím, tak to byl pokec trochu jako mezi kolegy. :)
  • Úvodní ceremoniál
  • Panel o dabingu
  • Panel s Kevinem J. Andersonem a Jamesem O´Baarem o komiksech
  • Pak jsem si nechal Andersonem podepsat 5 knih ze série Duna a jako jediný Atreides v ČR jsem si s ním potřásl rukou… a pak jej v pondělí Honza Kotouč ještě přivedl k nám do školy, kde jsme s ním měli další přednášku. :D
#7 KIM
webmaster
29.4.2022 | 12:42:01
fanta2pomeranc

Já jsem letos byla zatím nejspokojenější. I proto že jsem viděla krále Théodena … a hlavně Vlahoše Von Rosreta. Richard Coyle dlouhé roky patří mezi mé velké oblíbence. Fakt, že přijel právě on, mě donutil koupit lístky i na neděli. A nelitovala jsem. Na conu jsme strávila dva krásné dny a těším se na další ročník. :)

29.4.2022 | 13:19:53
SausageTroll

Byl ještě horší než ty dva předtím…

29.4.2022 | 17:54:47
pidalin

Letos jsem byl jenom na sobotu a vzhledem k tomu, že mě tam zajímalo hodně přednášek, tak jsem se nakonec dostal jenom na 2 panely s hercema, první byl Bernard Hill, měl několik dobrejch historek, ale měl jsem celkem problém s tim, že mu bylo dost špatně rozumět, přecejenom je to už starší pán a chvílema z něj ty odpovědi musel moderátor dost páčit. Někdo tu zmínil že Tukanova Angličtina neni žádná sláva, tak ostře bych to neřekl, ale přecejenom tu výslovnost by mohl trochu dopilovat, ale zase díky tomu že jsem taky Čech, tak jsem mu rozuměl 100% toho co řekl.

Druhej panel byl Tom Hopper, což jsem ani nevěděl kdo to je a dostal jsem se tam spíš náhodou, to byl celkem sympaťák a bylo mu krásně rozumět, akorát nevim proč se ho tam furt někdo ptal proč je tak roztomilej, něco mi asi uniká ale myslim že to vědět ani nechci. :-)

Největší sranda byla ale večerní beseda s Františkem Kotletou a jeho partou, to bylo fakt moc ty jejich historky a mam poděpsanou knížku.

Co se týče přednášek, tak skvělá byla přednáška 25 let série Fallout, potom ten překladatel co dělal Zaklínače a další hry, to bylo super, taky jsem zapařil Dooma s Martinem Rotou.

Co mě hodně mrzí je že jsem nezastihnul Picarda a Tonyho, ještě jsem chvíli přemejšlel jestli na poslední chvíli nekoupit vstupenku na neděli a nezajet do Prahy znova, ale jeden z nich měl v neděli panel od 10 dopoledne a už jsem se k tomu nedonutil, tak snad příšetě a asi si příště dam buď všechny 3 dny, nebo aspoň víkend, ale s tou prací je to bohužel složitý, nemůžu si jentak vzít den volna kdy se mi zachce jako ostatní, což je problém.

#8 anushka
29.4.2022 | 23:14:15
KIM

Za mě lepší než ty dva před ním. Tak že pokud to tak půjde dál ,máme se opravdu do budoucna, nač těšit.

30.4.2022 | 15:59:26
KIM

#2 Blackhand47XD: Ač se kamarádím s Kotoučem i Kýšou (Kotletou), přijde mě že Honza se už nějak opakuje. SRY můj osobní postřeh.

30.4.2022 | 16:01:21
anushka

#5 pidalin: Souhlasím, že Hillovi jsem taky měla problém rozumět. Neberu si sluchátka, kde vám to tlumočí, protože u většiny herců nemám nijak velký problém. Ale tady jsem se chvílemi přistihla, že absolutně nedávám pozor na to, co říká.

webmaster
1.5.2022 | 21:05:05
WhiskeyLady

Nemá někdo náhodou nějaký záznam/fotku z pátečního dne, kdy slečna předávala růži herci Finnu Jonesovi? Popř. na email: svedova.p@email.cz Děkuji

7.5.2022 | 18:06:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů