Creed III má datum premiéry, snímek natočí Michael B. Jordan

Creed III má datum premiéry, snímek natočí Michael B. Jordan

Boxerská série, která úspěšně navázala na slavného Rockyho Balbou, se dočká třetího dílu. Ten do kin dorazí na příští Den díkůvzdání a svůj režijní debut si díky němu odbude představitel hlavní role Michael B. Jordan.

10 8
11.3.2021

Sly Stallone v roce 1976 zahájil svým účinkováním v kultovním Rockym boom boxerských snímků a položil taktéž základy veleúspěšné série. Příběhy Rockyho Balboy se dočkaly dalších pěti pokračování a Rocky s tváří sveřepého Stalloneho se postupně střetl s několika velkými soupeři. Nejslavnější z nich byl bezpochyby Apollo Creed (Carl Weathers), jenž nakonec v průběhu série zemřel v ringu po tvrdé ráně sovětského monstra Draga (Dolph Lundgren). Creedův odkaz posloužil jako základní kámen nové boxerské série Creed, kterou Stallone s pomocí režiséra Ryana Cooglera (Black Panther) úspěšně rozjel v roce 2015.

Pro Jordana byla role Adonida jedním z odrazových můstků ke kariéře v Hollywoodu. Foto: MGM


Creedovi jsme sledovali příběh Adonida Creeda (Michael B. Jordan), Apollova syna, který s Rockyho pomocí zahajuje veleúspěšnou kariéru a k tomu řeší své soukromí a vztah s přítelkyní Biancou (Tessa Thompson) či s matkou (Phylicia Rashad). První díl z roku 2015 slavil velké úspěchy, Stallone získal Zlatý glóbus a dokonce usiloval i o Oscara. Díky tomu se Creed dočkal pokračování, které před třemi lety do kin uvedl režisér Steven Caple Jr. (The Land). V něm se Adonis střetl s Viktorem Dragem (Florian Munteanu), jehož trénoval sám Ivan Drago (Dolph Lundgren). I dvojka se z finančního i diváckého hlediska povedla, nad dalším pokračováním přesto dlouho visel otazník. Stallone sám se několikrát vyjádřil, že už se k roli Rockyho nejspíše nevrátí, před pár měsíci ale otočil a začalo se uvažovat o novém snímku, který by natočil sám představitel hlavní role Jordan.

Ve druhém díle se objevil i Dolph Lundgren. Foto: MGM

A Michael B. Jordan nakonec třetí díl Creeda opravdu natočí. Studio MGM mu oficiálně svěřilo chystaný boxerský snímek a rovnou stanovilo datum premiéry. Creed III tak dorazí (patrně už do otevřených kin) 23. listopadu 2022, tedy na Den díkůvzdání. Vedle Jordana jsou potvrzeny i návraty Tessy Thompson a Phylicie Rashad, nejspíše ale můžeme čekat i samotného Slye. Adonis a Bianca budou ve filmu pravděpodobně vychovávat svou dcerku Amaru, nic víc zatím není známo. Natáčení začne v průběhu léta a Jordan už absolvoval několik schůzek se Stallonem, který taktéž natočil několik dílů série Rockyho Balboy.

Těšíte se na další díl Creeda?Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filtr seriálů