Disney pravděpodobně stáhne své filmy z Netflixu

Disney pravděpodobně stáhne své filmy z Netflixu

Streamovací gigant se bude již brzy muset potýkat s další konkurencí. Disney má totiž v plánu přijít se svou vlastní streamovací službou.

0 24
13.8.2017

Netflixu se dlouhodobě daří vše, na co sáhne, a během několika málo let se stal streamovací jedničkou nejen na americkém trhu ale i ve velké části světa. Díky své velké nabídce najdete na Netflixu tvorbu různých studií a stanic. Teď však Netflix čeká jedno velké nepříjemné vyjednávání s největším filmovým studiem.

Generální ředitel The Walt Disney Company, Robert Iger, oznámil, že nadešel čas na osamostatnění společnosti a v roce 2019 by rád přišel se dvěma streamy. Jeden z nich bude zaměřen na sport a obsah stanice ESPN a druhý bude zaměřen na filmovou a seriálovou tvorbu Disney Company.


To samozřejmě nehraje do karet streamovací jedničce, která má řadu titulů od Disney Company ve své nabídce. Otázka se pořád vznáší nad filmy Star Wars a Marvelu, které studio Disney vlastní. Netflix totiž stále bojuje o práva na streamování těchto filmů a Disney se rozhoduje, zda je začlenit do své nabídky, vytvořit speciální službu pro tyto filmy, nebo je přenechat, což se v současné době jeví asi jako nejméně pravděpodobná možnost.

Z celé této situace nemůže mít radost koncový uživatel, který si tak bude muset koupit předplatné další služby, aby mohl sledovat požadované filmy a seriály.

Jak se situace ohledně nové streamovací služby zamlouvá vám?

Foto: DisneyDiskuze /5

Kutil44

Prachy sú proste prachy :D

13.8.2017 | 20:06:00
AdamH

Tohle je spíše zpráva pro USA, i když proletěla všemi českými médii. Tuto smlouvu v Česku má HBO, který nabízí Disney filmy exkluzivně na HBO GO s českým dabingem. Myslím, že dokud disneyovská streamovací služba nedorazí do Česka, tak filmy z HBO Go jen tak nezmizí, ale to je dotaz spíše na HBO CZ&SK.

14.8.2017 | 0:03:54
Erzik

Tak nevím, Netflix si platím a i když je u nás celkově dost osekaný, tak nějaké ty Pixsarovky a Disneyovky tam jsou, stejně jako Marvel a Star Wars, takže by to byla velká škoda o to přijít..

redaktor
14.8.2017 | 8:35:16
Arianus

Jestli si Disney a spol. mysli, ze si lidi poridi 20 programu a 20 stremovacich sluzeb, tak asi brzy narazi…

14.8.2017 | 11:32:54
LadyJ

Tím, že se tyhle služby tak tříští, tak se jen podporuje pirátství. Jedna věc je předplatit si Netflix, k tomu HBO a mít víceméně vše. Nikdo nebude chtít platit za dalších xy streamovacích služeb, když je tak jednoduché si seriál/film stáhnout zdarma.

14.8.2017 | 14:32:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů