Filmové tipy na červen: Návrat X-Menů, Mužů v černém a Dannyho Boylea

Filmové tipy na červen: Návrat X-Menů, Mužů v černém a Dannyho Boylea

V červnu se můžeme těšit na další x-menovský snímek X-Men: Dark Phoenix, který se zaměřuje na přerod Jean Grey. Čeká nás už čtvrtý díl Mužů v černém s podtitulem Globální hrozba, ve kterém se představí Chris Hemsworth. A Danny Boyle se vrací s hudebním snímkem Yesterday.

9 0
6.6.2019

X-MEN: DARK PHOENIX (Dark Phoenix)

Režie: Simon Kinberg (The Twilight Zone)
Scénář: Simon Kinberg (X-Men: Budoucí minulost)
Hrají: Sophie Turner (Game of Thrones), James McAvoy (Rozpolcený), Michael Fassbender (Assassin's Cre­ed), Jennifer Lawrence (Rudá volavka), Nicholas Hoult (Single Man), Tye Sheridan (Ready Player One: Hra začíná), Evan Peters (American Horror Story), Jessica Chastain (Velká hra)

Stopáž: 114 minut
Premiéra v českých a slovenských kinech: 6. června 2019


O čem to je

Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ovšem jen do chvíle, kdy je Jean Grey zasažena smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Jean se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. Filmem X-Men: Dark Phoenix debutuje na poli celovečerních filmů režisér Simon Kinberg, který doposud působil hlavně jako scenárista hned několika x-menovských snímků.

Trailer

Thumbnail Play icon

MUŽI V ČERNÉM: GLOBÁLNÍ HROZBA (Men in Black: International) 

Režie: F. Gary Gray (Vyjednavač)
Scénář: Matt Holloway (Iron Man), Art Marcum (Transformers: Poslední rytíř)
Hrají: Chris Hemsworth (Thor: Ragnarok), Tessa Thompson (Westworld), Rebecca Ferguson (The White Queen), Emma Thompson (Zachraňte pana Bankse), Liam Neeson (96 hodin)

Stopáž: 115 minut
Premiéra v českých a slovenských kinech: 13. června 2019

O čem to je

Od premiéry prvních Mužů v černém už uplynulo neuvěřitelných 22 let. Mezitím jsme se dočkali dalších dvou dílů a po sedmileté přestávce je tu čtvrtý díl. V něm se představují Agent H v podání Chrise Hemswortha a Agentka M, kterou ztvárňuje Tessa Thompson. Ti čelí nejen obvyklému šmejdu z vesmíru, ale zároveň největšímu ohrožení ze všech, dvojitému agentovi v organizaci Mužů v černém.

Trailer

Thumbnail Play icon

YESTERDAY

Režie: Danny Boyle (Milionář z chatrče)
Scénář: Richard Curtis (Láska nebeská)
Hrají: Himesh Patel (Damned), Lily James (Baby Driver), Kate McKinnon (Saturday Night Live), Ed Sheeran (The Bastard Executioner), Ana de Armas (El Internado)

Stopáž: 116 minut
Premiéra v českých a slovenských kinech: 27. června 2019

O čem to je

Neúspěšný písničkář Jack chce s hudbou skončit. Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. To zcela změní jeho život a způsobí jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru Yesterday od Beatles, zjišťuje, že píseň nikdo nezná. Po důkladném průzkumu na internetu to vypadá, že Beatles nikdy neexistovali. Jack vezme příležitost za pačesy, pokusí si vybavit všechny jejich písničky a rázem je neuvěřitelně úspěšný. Až tak, že ho slavný Ed Sheeran vezme jako předskokana na své turné. Režisér Danny Boyle se po úspěchu Milionáře z chatrče vrací do žánru hudebních snímků. Scénář k tomuto filmu navíc napsal Richard Curtis (Láska nebeská), což je záruka příjemné podívané.

Trailer

Thumbnail Play icon

Foto: 20th Century Fox, Sony Pictures, Universal Pictures

Na jaké filmy se v červnu chystáte vy?Diskuze /3

PecaCZE

No zbytek roku nic moc. Na co plánuju, tak Spider-Man a It 2. Toy Story 4 mě nenadchlo.

6.6.2019 | 12:26:33
Lex Luthor

Tenhle měsíc X-Meni a Muži v černém

6.6.2019 | 15:17:16
azoxid

X-meni budou super trash. MiB bude taky trash.

6.6.2019 | 17:50:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z