Gerard Butler se vrátí ve čtvrtém díle akční série Fallen

Gerard Butler se vrátí ve čtvrtém díle akční série Fallen

Jedna z největších akčních hvězd současnosti se znovu vrátí do role agenta Mikea Banninga. Studio Millennium Media potvrdilo, že začíná s produkcí čtvrtého snímku série Fallen, jenž dostal jméno Night Has Fallen.

12 6
10.11.2020

Roku 2013 natočil proslulý režisér Antoine Fuqua (Equalizer) akční nářez Olympus Has Fallen, ve kterém představil teroristický útok na Bílý dům, jemuž může zabránit pouze bývalý prezidentský bodyguard Mike Banning. Toho ztvárnil Gerard Butler, zatímco prezidenta si zahrál Aaron Eckhart. Snímek, ve kterém se vedle těchto dvou herců ukázali i Morgan Freeman, Melissa Leo nebo Angela Bassett, slavil úspěchy, díky čemuž se v roce 2016 dočkal pokračování jménem London Has Fallen. V sequelu se teroristické skupiny rozhodly udeřit na Londýn, kde se sešla špička západní politiky, a teroristům se opět postavil Banning. Obsazení doplnili například Robert Forster či Jackie Earle Haley, příběh pak rovnou nahodil udici trojce, Angel Has Fallen, jež šla do kin loni a u nás se objevila až na Netflixu. V prozatím posledním díle se Banning musel zbavit falešného obvinění a vedle Butlera a Freemana se v něm objevili i Nick Nolte, Danny Huston nebo Piper Perabo.

Butler coby Mike Banning chrání prezidenty už tři díly. Foto: Millennium Media


I když třetí film nebyl kdovíjakým dílem, nakonec se dočkáme i čtyřky. Studio Millennium Media stojící za produkcí všech tří předcházejících filmů potvrdilo, že natáčení čtyřky je plánováno na rok 2021. Coby režisér se jí ujme Ric Roman Waugh, jenž natočil už Angel Has Fallen. Scénář dostal na starost zkušený Robert Mark Kamen, jenž se taktéž podílel na tvorbě třetího dílu série, dříve pak napsal scénáře například k akčňákům The Transporter nebo Taken. Prozatím jediným potvrzeným členem obsazení je Gerard Butler, který počtvrté ztvární Mikea Banninga. Jednání s Freemanem a Noltem pak jsou na dobré cestě. Premiéry by se čtvrtý díl měl dočkat v druhé polovině roku 2022.

Líbí se vám série Fallen?Diskuze /3

Stonkeeper

Buttlera mam rad, ale opravdu bych nemel odvahu o nem rict, ze to je jedna z nejvetsich akcnich hvezd… Posledni roky hraje dost tezky becka.

10.11.2020 | 18:11:17
Pavel 1963

Ano a mně se nejvíc líbí třetí díl .:-)

10.11.2020 | 19:45:04
Jirka 007

Tesim se

11.11.2020 | 11:38:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů