Jurassic World: Dominion rozjíždí podle tvůrců další sérii

Jurassic World: Dominion rozjíždí podle tvůrců další sérii

Zdá se, že Trevorrowův snímek Jurassic World: Dominion nebude zdaleka posledním dílem celé dinosauří série. Producent Frank Marshall potvrdil, že plány na pokračování jsou již zběžně načrtnuté a v budoucnu nás tak čekají další pokračování.

24 3
22.5.2020

V roce 2015 se díky režii Colina Trevorrowa povedlo na plátna vrátit dinosauří sérii Jurassic Park na motivy díla spisovatele Michaela Crichtona. Nový snímek dostal jméno Jurassic World a navázal na původní trilogii z dílny Stevena Spielberga a Joea Johnstona. Hlavních rolí se chopili Chris Pratt a Bryce Dallas Howard, které doplnili i navrátilci z původních snímků BD Wong či Jeff Goldblum. V roce 2018 uvedlo studio Universal Pictures další dinosauří film Jurassic World: Fallen Kingdom, na jehož konci unikla prehistorická stvoření do dnešního světa. Vzhledem k tomu, že oba filmy z nové série slavily obrovské úspěchy a vydělaly přes miliardu amerických dolarů, odklepl Universal pokračování s podtitulem Dominion, jež znovu chystá Trevorrow.

V roce 2018 se dinosauři rozptýlili po celém světě. Foto: Universal Pictures


Nový snímek má za sebou pár natáčecích dní, které Trevorrow a jeho tým stihli ještě před karanténou, další fáze filmování pak začne již za pár týdnů. Režisér slíbil, že se dočkáme bizarních scén s dinosaury na sněhu i dojemných setkání původní trojice hrdinů v podání Laury Dern, Sama Neilla a Jeffa Goldbluma. Třetí snímek ságy Jurassic World dorazí do kin 11. června 2021 a producent Frank Marshall potvrdil, že vedle zakončení trilogie rozjede i začátek nového příběhu.

Ve třetím díle se vrátí hlavní hvězdy původní trilogie. Foto: Universal Pictures

Nejúspěšnější universalovskou filmovou franšízu tak pravděpodobně čeká velká expanze, jež oficiálně začne již letos netflixovským seriálem Jurassic World: Camp Cretaceous, který se zaměří na mladší diváky příběhem o táboře na ostrově Isla Nublar. Vedle seriálového spin-offu má pak Universal v plánu i několik dalších snímků, případně sólovky zaměřující se na nejrůznější zaměstnance Jurských parků, které jsme měli možnost vidět v minulých filmech. Dle Marshallova vyjádření závisí začátek produkce dalších dinosauřích snímků přímo na úspěchu Dominionu, doufejme tedy, že se závěrečný díl trilogie Jurassic World povede, aby tu s námi dinosauři ještě nějaký ten čas pobyli.

Těšíte se na další expanzi snímků volně inspirovaných dílem Michaela Crichtona?Diskuze /6

Mr.Reese

Zdravím redakciu. Neplánujete náhodou pre Jurassic franšízu vlastnú stránku, podobne ako tu je spravená pre Indiana Jonesa napríklad? :)

#2 DarthRevan
23.5.2020 | 10:00:04
DarthRevan

#1 Mr.Reese: Promyslíme to… ;)

#3 Mr.Reese
webmaster
23.5.2020 | 12:44:12
Mr.Reese

#2 DarthRevan: Paráda, to by potešilo! Vďaka za odpoveď :)

23.5.2020 | 13:31:01
Pavel 1963

Nevím, dvojka z druhé série byla o poznání horší než jednička…snad kdyby původní trojice nedostala v poslední, filmu, jen cameo role, čehož se obávám,

23.5.2020 | 23:57:22
BackPa

Toto je série, která mě zatím baví a jsem jenom rád, že se zatím neukončí.

24.5.2020 | 12:02:06
Sheeku

na dinosaurech jsem vyrostla a mrzelo by mě kdyby sága skončila :)

26.5.2020 | 20:48:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů