Leatherface se na Netflixu vrátí 18. února

Leatherface se na Netflixu vrátí 18. února

Slashery jsou opět v kurzu, což dokazují nové díly Halloweenu nebo letošní Scream. Další, kdo se po letech vrací, aby navázal na původní snímek, je sám Leatherface. Nový snímek ze série Texas Chainsaw Massacre uvidíme na Netflixu už 18. února.

8 0
31.1.2022

První díl slavné série Texas Chainsaw Massacre debutoval v kinech už v roce 1974. Za příběhem lidožravé rodiny maniaků, které potravu obstarává maskovaný Leatherface, stál legendární tvůrce Tobe Hooper. Slasher zaznamenal velký úspěch a dočkal se celé řady pokračování a rebootů. Na začátku kariéry si v jednom z rebootů zahráli i oscaroví herci Matthew McConaughey a Renée Zellweger. Naposledy jsme se Leatherface ve filmu dočkali v roce 20147. Prequel s jednoduchým názvem Leatherface předcházel originálnímu Hooperovu dílu a hlavní role si v něm zahráli Stephen Dorff (Blade) a Finn Jones (Iron Fist).

První film patří mezi nejslavnější slashery. Foto: Vortex


Před necelými třemi lety se studio Legendary Pictures dohodlo s Netflixem na tvorbě dalšího dílu ságy. Tentokráte se po úspěchu Halloweenu, který rovněž navázal na první film, bude jednat o přímý sequel Hooperovy jedničky z roku 1974. Scénář nového dílu připravil Chris Thomas Devlin ve spolupráci s Fedem Alvarézem a Rodem Sayaguesem. Alvaréz a Sayagues stojí za velmi úspěšnými horory Don't Breathe a remakem Evil Dead z roku 2013, očekávání od nového masakru jsou tak vysoká.

Nový snímek se může pyšnit tím, že jej znovu odvypráví John Larroquette, jehož hlas jsme slyšeli v Hooperově filmu i v Nispelově remaku z roku 2003. Příběh se tentokrát bude točit okolo party kalifornských investorů, která v Texasu narazila na temné tajemství, jež se skrývalo padesát let. Stárnoucí Leatherface ale proti sobě bude mít velkou soupeřku. Na scénu se vrací „final girl“ Hooperova filmu, Sally Hardesty. A tentokráte hodlá maskovaného lidojeda zabít!

Hlavní roli Leatherface ztvární po smrti Gunnara Hansena proporčně podobně stavěný Mark Burnham. Irská herečka Olwen Fouéré pak po rovněž zesnulé Marilyn Burns převezme roli Sally. Ve filmu se dále můžeme těšit i na herce a herečky Sarah Yarkin, Elsie Fisher, Jacoba Latimora nebo Alice Krige. Premiéra na Netflixu je stanovena na 18. února.

Dáte novému Masakru šanci?

Thumbnail Play icon


Diskuze /8

PecaCZE

Kdo se v těch rebootech má tady vyznat. A kdo si asi tak bude vědom, že je to pokračování, něčeho co před 50-ti lety mělo pokračování i rebooty. Ten z 2013 nebyl špatnej slasher film si myslim. Ale pro někoho, kdo má větší vztah k originálu bude jen těžko někdy spokojen s dalšími filmy.

1.2.2022 | 0:03:21
PecaCZE

Jinak díky za info. Trailer nevypadá špatně, je to taky slasher film. Potřeboval bych opravdu nějakou mapu / legendu k všem těm filmům… děj, postavy, rebooty,… :D

1.2.2022 | 0:06:04
DiceCze

Taky v tom mám hroznej bordel. Ten remake 2013, byl ten, jak se na konci LeatherFace skámošil s hlavní ženskou postavou?

#4 DarthRevan
1.2.2022 | 7:37:31
DarthRevan

#3 DiceCze: Pokusim se udělat další článek o nějaký posloupnosti… U Halloweenu jsem to kdysi zvládl, tak snad to zopakuju.

#7 DiceCze
webmaster
1.2.2022 | 7:44:04
PecaCZE

Jo, byla jeho sestřenka nebo co. Už si to nepamatuju, nějak ho využívali k zabíjení a v něčem ta rodina s policajtem jeli.

#7 DiceCze
1.2.2022 | 11:22:22
PecaCZE

To by bylo super. Mě by to docela zajímalo a to že se podívám na filmy mi nepomůže :D

#8 DarthRevan
1.2.2022 | 11:26:26
DiceCze

#5 PecaCZE: Jj, už se mi to trošku vybavuje. Musím kouknout znova, myslím, že se mi to i docela líbilo :D

#4 DarthRevan: Za to bych platil zlatem, děkuji .)

#8 DarthRevan
1.2.2022 | 11:37:36
DarthRevan

#6 PecaCZE:
#7 DiceCze: Tak je to tam!

webmaster
18.2.2022 | 10:25:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů